Přejít na obsah


Fotka

50 odstínů georůžové (pohodové plkací vlákno)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
6869 odpovědí na toto téma

#1301 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 236 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2014 - 19:30

Tak jsem zpět. :D

Sice už od včera, ale až dnes se mi chtělo něco dělat.

 

Nerad bych na Tebe působil, jako "všude byl, všechno viděl", ale tam jsem taky byl, loni v srpnu. :)

Jo a na tu keš v Taverně se musí zevnitř. Dalo mi zabrat, než jsem na to přišel.

 

Jéé, to je škoda, že nejsme na GC.com spřáteleni, bych alespoň viděl tvé logy. :) Kromě jedné mám úplně stejné nálezy jako si měl ty. Biograd na Moru a Sv. Filip i Jakov jsou krásná městečka. I protější ostrov Pašman či Vranské jezero, které jsme skoro objeli dokola na kole. :) Ať šátrám v pamětu, jak šátrám, tak pro žádnou keš nebylo nutné jít do Taverny zevnitř... Možná tam byla nějaká změna od loňska. Teď před sezónou byl v Biogradu i všude okolo nádherný klid, pláže prázdné, hospůdky vylidněné, vyhlídky opuštěné,... Hned bych jel zpátky, nádherný týden. :)


  • 0

#1302 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 888 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2014 - 20:42

Gratulace 94leté luštitelce mé mysterky

 

Tak se na mé mysterce Osek hudební GC4W17E  objevil následující pozoruhodný log:

 

Helca.cz     Found it

21/05/2014

Děkuji za keš. Vyluštěna díky mojí 94 leté matce, která kdysi hrála na piáno a toto určila bez hudebního nástroje jen podle not! Také povídání o geocachingu ji zajímalo. Hezké místo uložení.

 

Tak to je opravdu "bomba"! Takovou schopnost myšlení, jakou prokazuje tato paní – (nazvěme ji paní M.), jí můžeme jen závidět. Gratuluji jí k jejímu výkonu. Notové příklady jsou v listingu GC4W17E, který podle mého názoru stojí za přečtení, přinejmenším jako doklad toho, že do Evropy nemusíme vstupovat, protože už v ní dávno jsme, a to nejenom kulturně (samozřejmě odhlédneme-li od let 1948 – 1989). Trocha vlastenectví není nikdy na škodu!

Chtěl bych paní M. udělat radost (je příkladně skromná, nechtěla žádnou publicitu) a tak bych vás chtěl požádat (kdo budete ovšem chtít) o gratulaci v tomto vláknu. Pak je zkopíruji a vložím do jednoho souboru, který vytisknu a předám jí ho spolu s keramickou plaketou (viz foto), na jejíž zadní stranu napíšu, že jí blahopřejí kačeři z celé ČR a že jí přejí ... do dalších let. Kdo bude chtít, abych  ho na zadní stranu pod gratulaci podepsal, tak to do svého příspěvku napište. Pokud bude na plaketě místo, tak to rád udělám.

Jsem moc rád, že se na téhle akci mohu podílet. Věřím, že se připojíte v hojném počtu.

Dobré skutky nezapadnou, podle mne se evidují v nějaké "vyšší databázi".(Souhlasíš, Jacko?)

 

Přiložené miniatury

  • Slunicko.jpg

Tento příspěvek byl upraven od ladislavappl: 21 květen 2014 - 21:09

  • 2
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#1303 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2014 - 21:14

Paní M.přeji krásné narozeniny :) , být v jejím požehnaném věku takhle fit a luštit pro dceru mysterky, do kterých se my "o něco mladší" kolikrát radši ani nepouštíme, si zaslouží obdiv. Vedle zdraví přeji, aby si mezi mysterkami našla další, které ji zaujmou a pobaví. Škoda, že nejde poslat na dálku kytičku, právě kvetou voňavé irisy.

 

Sluníčko je krásné. Láďo, to je bezvadný nápad, jestli bude místo, budu ráda, když mě podepíšeš. :)


Tento příspěvek byl upraven od zvedavkanocni: 23 květen 2014 - 20:38

  • 0

#1304 zdeziz

zdeziz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 514 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2014 - 0:16

Přidám se ke zvědavce a také popřeji paní M. nejen zdraví, ale i spoustu hezkých, vyluštěných mysterek k pobavení a udržení záviděníhodné duševní svěžesti. Dík i autorovi, poslední dobou se mi podobných zpráv poněkud nedostává.  zdeziz


  • 1

#1305 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2014 - 6:06

Taky gratuluju a zamlouvám si místo na podpis na plaketě! :D

Láďo, tvoje mysterky bych chtěla mít kolem baráku, mám takovej dojem, že jsi naladěnej na stejnou vlnu. Tady u tý je podle mě největší výkon nikoliv poznat ukázky, to jsem měla taky během tří minut, ale u tý první si vzpomenout ne na název nebo původ, alebrž na jméno skladatele, Zajímavý je, že toho literáta nám ve škole mlátili o hlavu furt, ale na toho skladatele nikdo ani nevzdechl. Uvědomila jsem si, že jsem nikdy neslyšela žádný jeho dílo kromě tohodle jednoho.


Tento příspěvek byl upraven od Jacka dominikánka: 22 květen 2014 - 12:19

  • -1

#1306 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2014 - 7:21

Takovou schopnost myšlení, jakou prokazuje tato paní

 

Jestli zvládla druhou odmocninu na osm číslic z hlavy (bez nástroje :)), tak to opravdu smekám, ale jinak je to o paměti a o schopnosti číst noty, myšlení v tom žádné není. Nicméně dožít se takového věku v duševní svěžesti je záviděníhodné a přidávám se ke gratulaci.


  • 0

#1307 Tranicka

Tranicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 149 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2014 - 6:18

Přidávám se ke gratulacím. Paní M. nám to s přehledem natřela ;)

Nakoukla jsem a budeme muset do Oseka. Úryvky vím, kašlu na práci a jdu luštit :rolleyes:


  • 1

#1308 jessie.r

jessie.r

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 470 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2014 - 6:59

Taky se přidávám ke gratulacím a přeji hodně pohody a zdraví!

Noty jsem poznala, ale matematika se mi luštit nechce :-!... Tak snad až budu mít někdy cestu tím směrem, tak se donutím... ;-)!
  • 0

#1309 Tranicka

Tranicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 149 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2014 - 7:16

Noty jsem poznala, ale matematika se mi luštit nechce :-!... Tak snad až budu mít někdy cestu tím směrem, tak se donutím... ;-)!

Což o to, noty nejsou problém, ale když si blbec poplete autora hudby a autora slov, tak je hned luštění dobrodružnější :rolleyes:


  • 3

#1310 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2014 - 7:40

Paní M. (neubráním se vzpomínce na naši babičku M., byla by bývala s Vámi stejně stará), myslím, že Vy i Vaše geodcera spoustě z nás můžete být za vzor (a nejenom co do řešení úloh). Přeju vám oběma, abyste měly možnost ještě hodně let se společně radovat z takových drobných vítězství. A ovšem, abyste se Vy "na stará kolena" stala na luštění těch malých modrých otazníčků závislou. Je tahle zábava silně nakažlivá a koho jednou uchvátí, toho se nerada pouští, ale na uklidněnou dodávám, že pro osobu tak požehnaného věku benefity geozávislosti drtivě převažují nad negativy. :)
 
A Láďovi velké poděkování a pochvala jak za zpracování tématu, tak za vypíchnutí toho logu. Víc takových sluníček, co svítí a hřejou, jako jsi ty!
 
Neodpustil bych si v té souvislosti trochu obecnější úvahu: Současná společnost má největší podíl starších věkových skupin v celých lidských dějinách. Zdálo by se tedy logickým, že se zvyšujícím se zastoupením seniorů v populaci poroste jejich vliv a vážnost. Opak však je pravdou - v televizních reklamách a masové kultuře vůbec se setkáváme spíše s karikaturami seniorů, případně jsou tito vůbec ignorováni, jako by neexistovali. Dlouhodobé soužití tří a více generací jedné rodiny se stává spíše výjimkou, než normou, Senioři jsou nuceni žít svá léta vzdáleni od svých dětí, vnoučat a pravnoučat, v "koncentračních domovech", protože pro dnešní společnost je, zdá se, organizačně neschůdné a neekonomické, aby se generace více věnovaly vzájemné starosti jedna o druhou. Prací uštvaní rodiče nemají čas vychovávat své potomky, zatímco praprarodiče dožívají odtrženi od rodiny někde v cizotě. A jak za takové situace mohou senioři využít svou největší přednost, to nejcennější, co v nich společnost má, totiž nasbírané zkušenosti? Ano, namítnete, doba se mění příliš rychle a informace zastarívají jako nikdy dřívě. Ale to zdaleka není o konkrétních informacích a znalostech té či oné techniky a postupu, jako spíše (a především) o zkušenostech s životem a lidským jednáním obecně. To říkám jako příslušník střední generace, který měl alespoň to štěstí, že mohl se svými prarodiči jejich léta až do konce sdílet (a ovšem, platilo to i naopak).  Kolik dnešních dětí a mladých vůbec takový vzor životní zkušenosti ve svém okolí postrádá, ač ho potřebují, stejně jako potřebovala každá generace před nimi. V jakém kontextu jsou v médiích senioři převážně prezentováni? "Co nás to stojí/bude stát?" Málokdy se setkáme s otázkou "Co nám dávají/mohou dát?" Zamýšlejme se tedy nad tím, co v naší společnosti je špatně, když se místo od živých lidí učí od falešných masmediálních obrazů. Zamýšlejme se nad tím, kde je chyba, že v úvahách o "lidských zdrojích" naší společnosti  senioři nefigurují. I taková drobnost, jako uvědomění si problému, jeho přiznání s pojmenování, bývá krůčkem k nápravě.
 
A ovšem, za pár hodin nám začínají volby. Takže ať už si o té unii, jejíž dílek tvoříme, myslíme cokoli dobrého i špatného, bude pro příští léta především taková, jakou si ji zvolí ti, co k hlasovacím urnám přijdou... 
 
P.S. U svojí avizovanoé "zkoušky" jsem včera obstál, dalo by se říct na výbornou (a to mi přes cestu přeběhly černé kočky hned dvě :D). Plus malé, ale nikoli bezvýznamné - můžu si s klidem a povděkem vůči všem, kdo se o to zasloužili, zapálit na pomyslném výročním dortě o svíčku víc. Geokolegům, co pomáhali držet palce, tedy velký dík, pomohlo to! :) Tematicky příslušnou partituru přikládám.

Přiložené miniatury

  • procbychomse.jpg

Tento příspěvek byl upraven od Toniczech: 23 květen 2014 - 8:51

  • 8

#1311 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2014 - 20:46

Toníčku, díky za dobrou zprávu.  :) To čtu moc ráda.


  • 0

#1312 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 888 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2014 - 12:01

Děkuji všem za gratulace paní M. a zvl. Toniczechovi za pravdivý, i když dost smutný příspěvek. Přece jen se doba změnila, ekonomické podmínky jsou těžké (odejít z práce a starat se o rodiče z různých důvodů tak snadno a hlavně bez celoživotních ekonomických následků asi vždy nelze). Proto si myslím, že bychom i v daných mantinelech měli jeden druhému dělat radost, potěšit staré lidi při jakékoli vhodné příležitosti (jako my paní M.), pomoci jim, pokud to bude možné atd.

Kdo chcete ještě paní M. pogratulovat, tak máte stále možnost. (Bližší na této stránce v příspěvku č. 1302). Asi koncem příštího týdne Vaše gratulace zkopíruji do jednoho souboru a vytištěný ho předáme spolu s keramickým sluníčkem paní M.

Pokud chcete otestovat své starší příbuzně, zda nebo jak daleko postoupila jejich demence, tak si vyhledejte MMSE  test. (V jednom testu je překlep - místo výrazy je vývary. Asi dotyčný autor zrovna  trpěl hlady a už myslel na oběd... :( .


  • 0
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#1313 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2014 - 13:40

MMSE testem bych neprolezl za plný počet ani já sám - po odpovědi na otázku kolikátého je dneska, tápu nad logbookem  dost často. :D Kdoví, v kolika krabičkách tak jsem zalogovaný "včera" nebo dokonce "zítra"...


  • 2

#1314 jonathane1

jonathane1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 205 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2014 - 14:05

Taky se pripojuji s velkou gratulaci a hodne zdravi a vitality do dalsich let......je to fakt krasny log......
  • 0

#1315 Nemo02

Nemo02

    Nemo02

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2014 - 14:41

MMSE testem bych neprolezl za plný počet ani já sám - po odpovědi na otázku kolikátého je dneska, tápu nad logbookem  dost často. :D Kdoví, v kolika krabičkách tak jsem zalogovaný "včera" nebo dokonce "zítra"...

Já jsem v některý krabičkách zalogovaný i o rok dřív. Přede mnou je log z 13.2.2014, pak můj log z 15.2.2013 a další z 20.2.2014.


Tento příspěvek byl upraven od Nemo02: 24 květen 2014 - 14:43

  • 0

#1316 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2014 - 6:46

Ahoj,

tak kdopak byl ještě na Terezínských hrách? Zahlídla jsem jenom Kulíška.

 

Datum, většinou ho dám dohromady, i když musím dopočítávat od nějakého pevného bodu (třeba že v sobotu bylo 24:  :) ), v práci mám pro tyto účely přesně před sebou posunovací kalendář.


  • 0

#1317 Benny_cz

Benny_cz

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2014 - 3:16

Rádi se přidáváme s gratulací a do dalších let přejeme pevné zdraví a zachování duševní svěžesti.  


  • 0

#1318 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 930 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2014 - 6:13

Ahoj, tak kdopak byl ještě na Terezínských hrách? Zahlídla jsem jenom Kulíška.

Já jsem tam byl taky! ;)
  • 0

#1319 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2014 - 6:21

:)  EDIT: i kulhala jsem občas zahlídla...

 

Ale myslím psal i Toniczech?, Jacka?, že se tam chystají?


  • 0

#1320 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2014 - 6:34

Já nee, fakt nemůžu furt někde trajdat :D!


  • -1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama