Přejít na obsah


Fotka

50 odstínů georůžové (pohodové plkací vlákno)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
6869 odpovědí na toto téma

#1401 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2014 - 8:01

Dej mi adresu a za dvacet let ti prijde celej roman o tom, jak obdivuju radovy sestry na kolech v habite :D

Za dvacet let mi to bude platný jak umrlci baloňák, to budu používat vozidlo spíše již čtyřstopé .


  • -1

#1402 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2014 - 8:54

Je fakt, že keší s terénem 1 moc není, ale zase máš Jacko v Praze určitě víc možností než my na "venkově". Stejně mám obavy, že my dvě budeme kolem keší strašit i za dvacet let. :D  :P A nováčci nás budou považovat za zabloudilé potrhlé babičky, které je třeba nasměrovat zpátky do civilizace a zachránit z nebezpečného lesa. :D

Ale spíš mám obavy, že v lese budeme pobíhat samy, protože podstatné části mladších se nějak nechce hýbat a radši posedávají ať už u počítače nebo přes léto v různých předzahrádkách a ujít pár km je nepředstavitelná námaha a nesmysl. O nočních procházkách za bludičkami je lepší se ani nezmiňovat......doma jak vidí, že dobíjím baterku, tak už je jasno, kam se chystám, ale stejně se mi nedaří vytáhnout na noční výpravu ani vlastní juniorku. :(

 

Mno, ale proč jsem nakoukla, od včerejšího večera mám problém s cwg.gcm.cz, opakovaně hlásí chybu serveru, nejde ani vyhledávání. Je to jen můj problém nebo je chyba jinde? Nemohu ani zařadit své nové CWG, věnované spolehlivému kamarádovi. Původně bylo zamýšleno na rozloučenou, kupodivu to vypadá, že spolu ještě něco kolem keší nacestujeme. :wub:


  • 0

#1403 MK1977

MK1977

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 276 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2014 - 10:58

Jacko, musim tě zklamat, tvé předpokládané budoucí nové vozítko bude "pouze" dvoustopé. Teda za předpokladu, že se mu brutálně nerozjedou kolečka ;)
Ale já věřím tomu, že zrovna ty budeš i za dvacet let brázdit krajinu stále na přibližovadle jednostopém dvoukolém. Případně viset na stromě, vylézat z kanálu nebo zdolávat dravé řeky proud v přibližovadle beze stopy ;)
  • 0

#1404 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2014 - 12:17

A nebo už budu dávno pod drnem, resp. na pravdě Boží, že jo :D.

Add vozidlo:

Já myslela, že když maj ty malý kolečka užší rozestup, že to nechává stopy čtyři :D!


  • -1

#1405 MK1977

MK1977

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 276 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2014 - 19:30

Tebou vybraný model má ta malá kolečka na vytrčených "tlapkách", takže mají stejný rozestup.
Že budeš pod drnem je možný, vždyť píšu, že budeš vylézat z kanálu a to bývá většinou pod ůrovní země ;) A jestli "na pravdě Boží", to nedokážu posoudit, protože zatím ta keš nebyla publikována na gc.com ;)
  • 0

#1406 Jerry 68

Jerry 68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2014 - 19:43

Teda jestli jsou na pravdě Boží kešky, tak to už jsem klidná ;-).
  • 1
Čas strávený v Chřibech se nepočítá:-).

#1407 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 236 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2014 - 20:18

Byl a je to GC312Q2 - Vlak na Dobříš.

Díky moc :)

 

Kulíšku, to musí vyjít, i když Fifík bude asi nějaký den v "ozdravovně". Napiš mi víc přes SZ a přizpůsobím "termity". :D
Tak trochu mě napadlo, což takhle event od AHA týmu 28.6.? To by se ti nelíbilo? Popřemýšlej. ;)

 SZ odeslána :) Ohledně té Plzně, asi bych se rozmyslel až na poslední chvíli, jelikož ještě stoprocentně nevím, jestli budu mít tu sobotu volno. Nicméně, je to velmi lákavé zúčastnit se. :)


  • 0

#1408 evidlo

evidlo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2014 - 21:29

Teda jestli jsou na pravdě Boží kešky, tak to už jsem klidná ;-).

No jestli tam budou kačeři, proč by nebyly kešky?


  • 0

#1409 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2014 - 22:03

No jestli tam budou kačeři, proč by nebyly kešky?

Jestli přímo kešky, to nevim, ale jsem si jistá, že tam budeme objevovat moře pokladů, které nám byly dosud skryty :D !


  • 1

#1410 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2014 - 13:26

Tak jestlipak už má Vláček umytá okna?  :)  :)  :)


  • 0

#1411 jessie.r

jessie.r

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 470 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2014 - 13:34

Těžko, zato má najeto pěknejch kiláků na kole ;D!
  • 0

#1412 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2014 - 15:49

Tak jestlipak už má Vláček umytá okna?

 

:) :) :) :) :)


  • 0

#1413 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2014 - 20:24

V tom vedru se snad ani na kole jezdit nedá...


  • 0

#1414 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2014 - 20:55

V tom vedru se snad ani na kole jezdit nedá...


Dá, ale nesmí si člověk zapomenout vzít dost vody a nebo aspoň peněz na zastávky v nějakých osvezovnach cestou. Dnes jsem díky téhle vlastni chybě cely den jen ležel a trpěl.
  • 0

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#1415 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2014 - 6:24

Jj, ještě mám v živé paměti, jak jsem si odvezla úžeh z Babiččiného údolí - z kešování a to jsem pila jak duha a držela se ve stínu. Na nějaké pohybové aktivity jsem rezignovala.

 

Ono ani s tou intelektuální aktivitou to není nic moc, třeba večer jsem místo pasivního odpočinku byla nucena přemýšlet nad hustotou kartonu :); samozřejmě jsme našli, vlastně našly, jen plošnou hustotu a při snaze převést to na objemovou hustotu jsem se do těch jednotek a desetinných míst nějak zamotala... No a ještě to nějak vysvětlit dítku (což jde dost těžko, když nechce poslouchat)... Nakonec jsme si tedy vypomohly kartonem, který jsem našla doma a hustotu si spočítaly z objemu a váhy. Aby to nebylo tak jednoduché, byl to karton ve tvaru obdélníku se třemi vyříznutými kruhy, to už myslím dítko nepobralo vůbec...

 

Kdyby mi někdo dokázal vysvětlit převod plošné hustoty na objemovou, tak bych byla ráda (jako u tkanin a papíru to nemá moc smysl, to je mi celkem jasné), ale ten karton už nějakou "měřitelnou" tloušťku měl - cca 5mm. Ještě k doplnění, zadání znělo zhruba tak, že si mají vybrat jakýsi "objekt" a pomocí hustoty spočítat jeho váhu. Vybrali si reklamní poutač na lampě.


  • 0

#1416 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2014 - 8:22

:) :) :) :) :)

Škoda, já už mu vymýšlela nadhodit pár keší u nás a nabídnout jako bonus pár oken k umytí. Mně se do nich tentokrát táááák nechce. 

 

O vysvětlování učiva dětem vím své, občas jsme oba mívali i snahu dodávat nějaké rozšiřující info k probírané látce, protože juniorka dřív bývala poměrně zvídavá. Tatínka má technicky založeného, ale jak složitě dovede vysvětlovat jednoduchou věc....to jsem se začínala ztrácet i já, protože šlo o záležitosti v matematice vysvětlitelné dvěma větami. A to já jsem ukecaná "se smyslem pro detail" :D  :lol:, zatímco on obvykle pronese dvě věty za den. ;)  

Hustota kartonu a podobné věci, co popisuješ, se nám nějak vyhnuly, ale převody různých jednotek také bývaly oblíbené téma. U nás to začalo kolem čtyř let, už od školkové angličtiny ( nápad dítěte, museli jsme jí i změnit školku, aby mohla chodit na angličtinu, jelikož to nutně potřebovala :D  ) jsem při přesunech autem byla zkoušena ze slovíček od mořského koníka až po nějakou medůzu nebo co. :D  Bylo to fajn, jely jsme většinou my dvě spolu někam dál, kde jsem to neznala a potřebovala jsem zjistit kudy kam a zezadu ze sedačky se od mrněte hrnulo jedno slovíčko za druhým nebo chtěla hrát alespoň slovní fotbal. Docela na to ráda vzpomínám, dnešní rovnice o dvou a více neznámých jsou v domácím prostředí proti tomu nuda. ;)

Ale zase už jsme v období, kdy kolem počítače se začínám učit já od ní. :wub: Jen mě naštve, že i když chci, aby mi řekla, jak co vytvořit sama, že tím se něco naučím, tak přijde, deset minut si hraje a předá mi výsledek, jenže tak já to nechci - opakovaně vysvětluji, ať má se starou matkou trpělivost, stoupne si nade mě a dohlíží, co kutím + lehce směruje k lepšímu a rychlejšímu postupu za použití třeba úplně jiných možností a programů než napadne použít mě. Ale co, legrace je dost a hodiny na poslední event jsem měla hned troje, jedny hezčí než druhé. :)


  • 0

#1417 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2014 - 10:42

Zvědavko, já ji trochu i chápu, taky přijímám jako vysvětlování od některých osob to, co mi od jiných už připadá jako poučování  :P ... Jeden exemplář, co pořád mluví (slovní fotbal v autě), máme taky.


  • 0

#1418 zdeziz

zdeziz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 514 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2014 - 2:09

Jdu si takhle na stage multi, koukám blízko cesty, tak mrknu na hint, at se tam moc nezdržuju. Visí nad hlavou, aha, přede mnou na větvi jen na kusu drátu pověšená, lety polorozpadlá budka, sundavací střecha už tam sotva drží, nedbale posazená, no to známe, kampak s tím na nás, kouknu dovnitř a tam čtyři holátka, sotva vylíhlý. Těžko říct, kdo se lekl víc, byl jsem tak překvapenej, že už jsem dál ani nehledal. Tak snad jsem rodiče moc nezaplašil. Stalo se to i Vám?


  • 0

#1419 Petrtra

Petrtra

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 61 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2014 - 10:16

Jdu si takhle na stage multi, koukám blízko cesty, tak mrknu na hint, at se tam moc nezdržuju. Visí nad hlavou, aha, přede mnou na větvi jen na kusu drátu pověšená, lety polorozpadlá budka, sundavací střecha už tam sotva drží, nedbale posazená, no to známe, kampak s tím na nás, kouknu dovnitř a tam čtyři holátka, sotva vylíhlý. Těžko říct, kdo se lekl víc, byl jsem tak překvapenej, že už jsem dál ani nehledal. Tak snad jsem rodiče moc nezaplašil. Stalo se to i Vám?

Vyrobil jsem budku, pohodil jsem ji do kouta na balkoně nezi ostatní polotovary pro keše a hned ji sýkorky obsadily. Tak jsem v tom koutě budku nechal a letos jsou tam znovu.


  • 3

#1420 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2014 - 7:35

Tak vloupat se ptáčkům do budky se mi ještě nepodařilo :), zato jsme ale na zahradě trochu váhali, zda zachraňovat či nezachraňovat vypadlé mládě z hnízda - už opeřené... Nikdo z nás nevěděl, jak je to vlastně "správně".


  • 0




4 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 4 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka