Přejít na obsah


Fotka

50 odstínů georůžové (pohodové plkací vlákno)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
6869 odpovědí na toto téma

#1661 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 888 příspěvků(y)

Publikováno 01 September 2014 - 21:46

Můžu se zeptat, co je to za program? Kdysi jsem se učil programovat v TurboPascalu 7.0. pro DOS. Nedávno jsem zkoušel si pár kešek podobnou metodou spočítat (či přímo některé kešky, které na toto byly zaměřené), (protože od dob Turbo Pascalu 7.0 jsem na programování nešáhl :-)) ale zjistil jsem, že jak je pro DOS a spustím ho na Windows, tak 1) mi hází dokonce chybné výsledky, za 2) běží neúměrně dlouho a za 3) potřebuje instalovat různé podpůrné věci, aby se vůbec rozběhl:-(.

Takhle napsaný příkaz vypadá, že se moc od TurboPascalu neliší a zvládl bych se ho lehce naučit :-).

To je program v Basicu. Jenže není Basic jako Basic.  Hezký byl kdysi na 8bitových Atari. Microsoft dával do MS-DOSu GWBASIC, který chodil na starých JPR 12 R (Tesla, počítač byl údajně okopírovaný z izraelských tanků, kde se jeho pomocí řídila střelba) a byl podobný snad nějakému minipočítači od IBM. Pak jsem měl QuickBasic, - výborný - ten mi chodí i na XP. Na Windows 7 už ne, tak jsem stáhl SmallBasic. Jenže i ty jsou dva: jeden od Microsoftu (ten je tak jednoduchý, že se na něm skoro nic nevypočítá, pořád padá) a jiný také SmallBasic, který je skoro tak dobrý jako QuickBasic (QBasic?). Možný, že by QuicBasic chodil i na W7, kdyby se sáhlo do registrů, ale to neumím. V režimu XP mi nechodí.

Je škoda, že to s dostupností těchto programů je tak špatné. Snadno a rychle se jimi vyřeší úlohy, na které je Excel krátký.

Pascal jsem nikdy neměl, ale nedám dopustit na FORTRAN. To byl program! A jak rychle pracoval! A děrnopáskový FOKAL, s kterým jsem začínal... (1981...)

Oprava: Na JPR 12 R byl sice Basic, ale dost jednoduchý, ne GWBASIC, ten byl až na SAPI (8bitovém) a na slušovických 16bitových PC. Ale detaily si už nepamatuji. Radši jsem dělal ve Fortranu.


Tento příspěvek byl upraven od ladislavappl: 01 September 2014 - 22:10

  • 0
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#1662 va3

va3

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 59 příspěvků(y)

Publikováno 02 September 2014 - 7:47

Programování mě živí, takže mám k dispozici nejmodernější vývojová prostředí od Microsoftu. Ale když potřebuju takového jednoduché věci, používám Visual Basic for Applications (VBA) - v některé z aplikací MS Office. Alt+F11, a už to tam sázím B)


  • 0

#1663 Tranicka

Tranicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 149 příspěvků(y)

Publikováno 02 September 2014 - 15:39

Jestlipak Zvědavko, Traničko, gumičkujete? :)... Holky dostaly sadu i se stavem a od pátku sjíždíme youtube a zkoušíme kde co...

Když gumičkujeme spolu, tak ano, ale mě to zas tak moc nebere a jí to samotnou nebaví... A navíc se v nich prý našly nějaké škodliviny, tož tak :D


  • 0

#1664 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1163 příspěvků(y)

Publikováno 03 September 2014 - 6:42

Když gumičkujeme spolu, tak ano, ale mě to zas tak moc nebere a jí to samotnou nebaví... A navíc se v nich prý našly nějaké škodliviny, tož tak :D

Že by ftaláty?


  • 0

#1665 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1178 příspěvků(y)

Publikováno 03 September 2014 - 7:49

Logy jsou přeci odměna pro ownery  ;) I když přiznávám že se taky rozepíšu jen občas.

U téhle keše mi to šlo samo...: http://www.geocachin...60-d9f486e3b15c Nakonec je log docela smířlivý, časem zážitek odezněl. Ve skutečnosti jsem ale nadávala jak špaček, že je to nejhorší pixla všech dob a Šemík říkal že se mi v jednu chvíli vkládal do hlasu lehce hysterický tón, to asi bylo když jsem se nemohla vymotat z těch kopřiv. Ještě jsem vynechala krvavý šrám na ruce, ke kterému jsem přišla ani nevím kdy, to už bych byla za úplnou slečinku. Kopřivy mi normálně nevadí, většinou nosím 3/4 kalhoty, takže jsem požahaná každou chvíli, ale tyhle byly hrozně agresivní, vysoké a dost to bolelo.

 

Tady u téhle kešky jsem si ale vše vynahradila a pěkně si večer zaplavala: GC3MEAY

Náhodou... Gabrielina hut je fajn keška. Ta trocha porostu a potůček se dá přežít. Já tam byl v kratasech a s jedenáctiletým klukem. A rybník je super, to jo.

Skoda, že jste si nedali GC35DR4.


  • 0

#1666 Raraku

Raraku

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 475 příspěvků(y)

Publikováno 03 September 2014 - 9:41

Náhodou... Gabrielina hut je fajn keška. Ta trocha porostu a potůček se dá přežít. Já tam byl v kratasech a s jedenáctiletým klukem. A rybník je super, to jo.

Skoda, že jste si nedali GC35DR4.

Však jo, je to zajímavé místo, takové mám ráda, akorát se tam sešlo několik událostí najednou. :-) Pohybovali jsme se spíše kolem Kalku a pak na německé straně, letterbox už byl příliš daleko, ale třeba někdy příště, je tam moc pěkně.


  • 0

#1667 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2236 příspěvků(y)

Publikováno 07 September 2014 - 16:36

Čtení pro nedělní odpoledne/večer. :) Závidím, sám bych to asi nedal, ale muselo to být krásné i přes nepřízeň počasí.

http://www.ctyrhrann...benatek-35.html


  • 1

#1668 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4316 příspěvků(y)

Publikováno 07 September 2014 - 16:56

No, tak budem doufat, ze Ladova predpoved byla pravdiva, protoze jinak me zejtra klepne pepka a budu cekat do prosince :D


  • 0

#1669 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4040 příspěvků(y)

Publikováno 07 September 2014 - 17:07

Hlavně zachovej klid, dneska brzo zalehni, pořádně se vyspi a kdyby bylo nejhůř, představ si nejméně příjemnou osobu na oné místnůstce. ;)

Samozřejmě budu držet palce - určitě dej vědět, jak jsi dopadla.

 

Čekám na pípnutí dalšího eventu od Přeseky z řady návštěvních dnů :wub:  - minulý byl během 9 minut  plný, to snad není ani v Praze. 


  • 0

#1670 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4316 příspěvků(y)

Publikováno 07 September 2014 - 17:14

Az do dneska jsem byla klidna :D Ted cekam na utesitele, co prijede za hodinku, protoze jinak se rano do skoly asi nedokopu :D Kazdoapdne jsem uplne duta :( takze budu muset mit sakra stesti na otazku.


  • 0

#1671 zdeziz

zdeziz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 514 příspěvků(y)

Publikováno 07 September 2014 - 18:30

Az do dneska jsem byla klidna :D Ted cekam na utesitele, co prijede za hodinku, protoze jinak se rano do skoly asi nedokopu :D Kazdoapdne jsem uplne duta :( takze budu muset mit sakra stesti na otazku.

Třeba se zeptaj na Garmina  :) Držím palce!


  • 0

#1672 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1163 příspěvků(y)

Publikováno 07 September 2014 - 20:21

No, tak budem doufat, ze Ladova predpoved byla pravdiva, protoze jinak me zejtra klepne pepka a budu cekat do prosince :D

Neboj, my na tebe budeme myslet... až budeš škytat :)


  • 1

#1673 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4316 příspěvků(y)

Publikováno 08 September 2014 - 19:55

Bc. petulinka1!!!  :D  :D  :D  :D  :D  :ph34r:

 

Diky vsem zapodporu :)


  • 5

#1674 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14527 příspěvků(y)

Publikováno 08 September 2014 - 19:58

Jeee, a to bylo vcera strachu! :P Gratuluji!


  • 1

#1675 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 930 příspěvků(y)

Publikováno 08 September 2014 - 20:33

Já taky gratuluji! Měli bychom uspořádat zase nějakou růžovou oslavu...


  • 0

#1676 zdeziz

zdeziz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 514 příspěvků(y)

Publikováno 08 September 2014 - 20:42

Diky vsem zapodporu :)

Zapodporu? No fuj, s takovým vzděláním.... :) Gratuluju!


  • 0

#1677 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4214 příspěvků(y)

Publikováno 08 September 2014 - 20:52

Gratuluju, myslela jsem na tebe!


  • -1

#1678 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1163 příspěvků(y)

Publikováno 08 September 2014 - 21:11

Taky gratuluji... Anebo žlutou oslavu :) :) :)


Tento příspěvek byl upraven od Zverinec: 08 September 2014 - 21:12

  • 0

#1679 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4316 příspěvků(y)

Publikováno 08 September 2014 - 21:28

Zapodporu? No fuj, s takovým vzděláním.... :) Gratuluju!

Uz jsi slysel o preklepu?


  • 0

#1680 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2236 příspěvků(y)

Publikováno 08 September 2014 - 22:19

Gratuluji! :)

 

Jen tak na okraj, ta zmínka o překlepu mi připomněla jeden vtip, který jsem nedávno četl: Potkají se dva kamarádi ze základky. Jeden inženýr a jeden doktor. Ten inženýr povídá: Hele, jestli ty jsi takovej doktor jako já inženýr, tak už teda nikdy k doktorovi nejdu."


Tento příspěvek byl upraven od KulisekW: 08 September 2014 - 22:21

  • 0




2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama