Přejít na obsah


Fotka

50 odstínů georůžové (pohodové plkací vlákno)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
6869 odpovědí na toto téma

#501 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 743 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2014 - 9:47

Podle fotohintu bych tipoval na sv. Dominika


  • 0

#502 St&nda

St&nda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 331 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2014 - 9:49

Taky jsem o tom přemýšlel, taková tuba od vitamínů obalená černou izolepou na dvou magnetech připevněná na traverzu stadionu . . . . 

 

Ta tuba na traverze mi připomněla moje tajné geocachingové začátky. Moc si to nepamatuju, ale mám dojem, že to bylo 10.9.2001. V jedné z těch dvou vyšších budov, jaké se v Čechách moc nevidí, jsem na traverze objevil spoustu takových krabiček.... asi nějaký "powertrail" říkám si, ale logbook tam k velkému smutku chyběl  :( tak jsem vložil aspoň papírek s FTF logem a další krabičky jsem nechal solidárně pro další kačery.

 

No a pak se stalo to velký neštěstí a celý powertrail během chvilky zmizel z povrchu zemského :( to když nějaký skoro majitel "řidičáku na malý letadýlka" sedl za knipl boeingu a na chlup přesně to napasoval do jedný z těch budov (a pak další, asi jeho kámoš dokázal to samý ještě jednou - asi slušnej oddíl...)  :o

 

Jsem moc rád, že se ten můj zápis v logbooku nenašel stejně jako pas jednoho z těch "pilotů".... :blink: ještě by se to dávalo do nějakých pochybných souvislostí.

 

Dodnes si ale říkám, že ty "tajný" jsou pořádný hledači... B) kdyby tímhle BF stylem lovili ty naše krabičky, tak by nám všem natrhli pozadí....

 

....a od té doby si dávám sakra velký pozor, jaké kešky a na jakých místech lovím :ph34r: , abych se k něčemu zase nepřichomejtl.......  :huh: :rolleyes:


  • 2

#503 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2014 - 13:05

Podle fotohintu bych tipoval na sv. Dominika

fotohint je hlavně ten kropáček :D!


  • -1

#504 Evca.N

Evca.N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 707 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2014 - 13:29

To sice je, ale máme hafo i jiných důležitých Tomášů (např. sv. Thomas Moore), ale Tomáš apoštol je přece jen apoštol, že jo :D!


Thomas Moore byl svatorecen? To mi pri me historicko-protestantske vychove nejak uniklo. :o
Ps. Me taky u sv. Tomase napadne jako prvni Akvinsky. Apostol to sice byl, ale "neverici". :-D :-D
  • 0

#505 jessie.r

jessie.r

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 470 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2014 - 15:22

Tak to je ten Florián, jak už někdo psal...
  • 0

#506 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 236 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2014 - 18:43

Ve vedlejším vlákně se pořád mluví o totalitě tady na fóru...nedalo mi to a musím se taky zapojit a to nejlépe žádostí o změnu loga.

 

P.S. Doufám, že jsem zase někoho pobouřil :P

Přiložené miniatury

  • GC-CCCP.jpg

Tento příspěvek byl upraven od KulisekW: 09 únor 2014 - 18:46

  • 3

#507 evidlo

evidlo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2014 - 19:02

Jako prapor dokonalý, i když já mám radši modrou.


  • 1

#508 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2014 - 19:04

Kulisku! To se dela? :D Ja to beru jako vtip (skoro az cernej humor), ale bacha, aby to nekdo nepochopil spatne.


  • 1

#509 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 887 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2014 - 19:30

Thomas More byl svatořečen v r. 1935 (Attwater,D.: Slovník svatých. Nakl. Papyrus a JEVA, Vimperk a Rudná u Prahy 1993). Nepleťte si ho s Thomasem Moorem, anglickým romantickým básníkem - 1779-1859!!! Ten svatořečen nebyl (i když bych se už nedivil ničemu...)

 

Tomáš Akvinský byl zajímavá postava. Stavěl víru nad rozum, z čehož správně dovozoval, že víru nelze vyvrátit ani potvrdit rozumem, tedy rozumovými argumenty. Ovšem Boží existenci podle něho prý rozumem prokázat lze.

Polemizovat s ním samozřejmě nehodlám, ale nemožnost logickými argumenty (poraďte mi přesnější výraz) potvrdit nebo vyvrátit víru naznačují i poslední neurofyziologické poznatky. Centrum religiozity (víry apod.) existuje ve stejné oblasti mozku lidí různých kulturních okruhů i různých vývojových stupňů civilizací. Tedy jak bílého plemene Evropy a Severní Ameriky, tak i různých vývojově primitivních kultur (i když o jejich "primitivitě" a "zaostalosti" lze polemizovat). Je už jenom podružný detail, že někde se věří na Ježíše, někde na Alláha, jinde zas na Kršnu a jinde zas na stovky různých bůžků u studánek, v hájích, přírodních svatyních atd. Ale "věří se" touž oblastí mozku.

Tím chci říci: Přesvědčovat věřícího logickými argumenty, že Bůh neexistuje nebo naopak, je zbytečná námaha. Centrum pro rozum je v mozku totiž jinde než centrum pro víru a jejich propojení zřejmě nebude zrovna dokonalé... (A asi je to tak dobře!)


Tento příspěvek byl upraven od ladislavappl: 09 únor 2014 - 19:55

  • 0
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#510 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 887 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2014 - 19:41

KulisekW: a nemají už tohle logo v Číně nebo Severní Koreji? Pod rudým praporem k zářným zítřkům geocachingu?

 

Ale z jiného soudku:

Předpověď počasí na příští týden (podle pranostik):

9. 2.: Svatá Apolena bývá v mlze často zahalena.

10. 2.: O svaté Školastice navleč si rukavice.

13. 2. Po svatém Řehoři mrazy přituhnou a vše umoří :ph34r:

14. 2. Na svatého Valentýna zamrzne i kolo mlýna :o .

Bez záruky! B)


  • 3
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#511 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2014 - 20:03

Není tu někdo přes matematiku? :) (není to keš, ale DÚ z 6. třídy ZŠ), nemůžu přijít na to, proč mi řešení logickou úvahou (nevím, dá-li se říci matematické) o 1 nevychází nad grafickým... Resp., jak si zdůvodnit ten správný výsledek...

 

Pro zájemce zadání:

Na poli probíhá sklizeň řepy. Řepa se odváží do 3 různých závodů třemi nákladními auty. Jedno auto se stihne vrátit na pole 3x do hodiny, druhé po 30 minutách a třetí se "obrátí" 5x za hodinu. Všechna auta vyjela ráno na pole současě v 8 h. Kolik aut napočítáme na poli mezi 9:30 a 11:20?


  • 0

#512 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 887 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2014 - 20:22

Mně se nějak nezdá to zadání. Auta přijíždějí, odjíždějí, jsou pryč nedefinovanou dobu... Takže na poli jsou občas tři auta, jindy dvě, někdy možná jedno nebo ani jedno (nechce se mi to počítat...). Ale jsou to pořád stejná 3 auta a víc jich tam nikdo nenapočítá...


  • 0
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#513 Pnov

Pnov

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 296 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2014 - 20:30

A kdo by to asi tak jinej měl počítat? To je typická Applovka. ;)


  • 1

P%C5%88ov.png


#514 mmartin1977

mmartin1977

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 62 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2014 - 20:38

18 aut? :)

 

9:40
10:00
10:20
10:40
11:00
11:20

 

9:30
10:00
10:30
11:00

 

9:36
9:48
10:00
10:12
10:24
10:36
10:48
11:00


  • 0

#515 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 236 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2014 - 20:45

Kulisku! To se dela? :D Ja to beru jako vtip (skoro az cernej humor), ale bacha, aby to nekdo nepochopil spatne.

Proto jsem to dal sem a ne do toho "vedlejšího vlákna" (přeci jen nechci být OT). :D
 

KulisekW: a nemají už tohle logo v Číně nebo Severní Koreji? Pod rudým praporem k zářným zítřkům geocachingu?

 Ku podivu nemají (také jsem se divil).

 

 

Ale z jiného soudku:
Předpověď počasí na příští týden (podle pranostik):
9. 2.: Svatá Apolena bývá v mlze často zahalena.
10. 2.: O svaté Školastice navleč si rukavice.
13. 2. Po svatém Řehoři mrazy přituhnou a vše umoří :ph34r:
14. 2. Na svatého Valentýna zamrzne i kolo mlýna :o .
Bez záruky! B)

Nemáš to někde jako celoroční přehled a ne jen těhle pár dní? :)


  • 0

#516 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2014 - 20:50

Proto jsem to dal sem a ne do toho "vedlejšího vlákna" (přeci jen nechci být OT). :D

Mne slo spis o to, ze by to nekdo moh vzit fakt za svy a zacit tady totalizovat.


  • 0

#517 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 236 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2014 - 20:53

Mne slo spis o to, ze by to nekdo moh vzit fakt za svy a zacit tady totalizovat.

To doufám, že ne. Vždyť jde jen o vtip, tak snad to tak pochopí i ostatní.


  • 0

#518 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2014 - 20:58

10. 2.: O svaté Školastice navleč si rukavice.
Cyklistické.
 
Dnes během procházky jsem našla:
- V zahrádkách sněženky a petrklíče
- Na louce sedmikrásky
- V lese čemeřici
Tak na mě nechoďte s mrazama, co všechno umoří. Zima už byla.

  • 1

#519 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 293 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2014 - 20:59

16 aut.
Na pole vyjela všechna auta v 8:00.
První auto se otočí za dvacet minut, na pole tedy dojede za polovinu času, v 8:10.
Druhé auto se otočí za třicet minut, na pole tedy dojede za polovinu času, v 8:15.
Třetí auto se otočí za dvanáct minut, na pole tedy dojede za polovinu času, v 8:06.
Jelikož všechna tato čísla můžeme vydělit šedesátkou, posuneme se rovnou o hodinu dále.
První auto tedy z pole vyjede v 9:10, což nás ještě nezajímá. Další jeho otáčení již počítáme:
9:30, 9:50, 10:10, 10:30, 10:50.
Druhé auto z pole poprvé po deváté hodině vyjede v 9:15, což je stále před půl desátou. Další jeho otáčení:
9:45, 10:15, 10:45.
Třetí auto z pole poprvé po deváté hodině vyjede v 9:06, nezajímá nás ani jeho odjezd v 9:18, ale v:
9:30, 9:42, 9:54, 10:06, 10:18, 10:30, 10:42, 10:54.
  • 0

#520 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2014 - 21:00

Neměl by se u příkladu se sklízením řepy započítat první příjezd všech aut na pole? ;)

 

Jinak do vlákna o moderování jsem nakoukla někdy odpoledne a za sebe musím prohlásit, že někteří asi nahlášení příspěvků jen tak nepoužijeme, protože máme v živé paměti, jak se v domě s družstevními byty plížil po večerch jeden nejmenovaný pomocník VB, poslouchal za dveřmi a udával ( to jsem fakt jako holka zažila ), popřípadě jak jsme se dozvěděli, kdo podobně donášel z party scházející se v hospodě. Navíc mám asi hranice, co považuji za závadný příspěvěk někde jinde - myslím si, že je lepší si vše vyříkat a poznat názory druhých. To, co se ve větším podslední dobou mazalo bych za sebe nechala projít. Jde asi i o náš věk, jako mladší jsem viděla svět víc černobíle než dnes a co bych dřív odsoudila nebo považovala za nepřijatelné, tak dnes vidím víc barevně, podívám se na to z víc stran, možná povytáhnu obočí, ale už jsem tolerantnější. ;)


  • 3




3 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 3 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama