Přejít na obsah


Fotka

50 odstínů georůžové (pohodové plkací vlákno)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
6869 odpovědí na toto téma

#881 jessie.r

jessie.r

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 470 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2014 - 15:14

Tak event už je publikován! Všichni jste zváni! GC50KE4


  • 0

#882 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 236 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2014 - 19:38

Nějak daleko, ne? Přestěhujte mi ten růžovej event do Žatce! :D Ale ne, v Liberci jsem dlouho nebyl, jen je zatím ve hvězdách, zda-li se mi poštěstí dorazit - cestování vlakem mi nevadí, to já naopak moc rád, avšak v kalendáři mám už na tohle datum dvě poznámky a u jedné musím zjistit, co ta písmenka znamenají (měl by ty rychlé poznámky psát čitelněji, kdo to má po sobě číst...). :)

 

P.S. Ať máte jednodušší klikání GC50KE4 - 50 odstinu georuzove :)


  • 0

#883 Ivank

Ivank

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 438 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2014 - 23:43

Kulíšku, děkuji za link! :)

K PC jsem se dostala až večer a ejhle, event je venku! MOC DĚKUJEME, DARKU!!!

Přátelé, sice jsem avízovala konání eventu na České chalupě, ale Liberecká výšina má na požadovaný termín volno, je příjemná, vše voní novotou a máme k ní s jessie.r srdeční vztah. :) Věřím, že se vám tam bude líbit, kačeři zdaleka se mohou ubytovat přímo na místě, odkaz na stránky ´výšiny´máte na konci listingu. Ještě k tomu oblečení: amíci nám sice zakázali jakékoliv podmínky, ale snad to pravidla pro jednou přežijí, když si dáváme podmínku mít cokoliv růžového na sobě. A čím víc, tím líp, můžeme si i zasoutěžit o co nejvíce odstínů růžové na jednom kačerovi-kačerce. :D Nějaké růžové ceny vymyslím! :D

A mají tam el.šipky a stolní fotbálek a tak si můžeme hrát a soutěžit, dokud nás to bude bavit.

Tak zatím pááá a fakt se moc těším! :wub: :rolleyes: :) :D :wub:


  • 1
1.

#884 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 887 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2014 - 11:35

Tak se nám pomalu blíží Velikonoce. Teď je doba postní, kdy se věřící nemají tak intenzivně věnovat zábavám a kratochvílím, ale klidnému rozjímání (už vidím Jacku, jak pár týdnů nejezdí na keše nebo dokonce ani nepomyslí na geocaching... :huh: ).

Ale vážně: Napadlo vás někdy, podle jakých pravidel se počítá datum Velikonoc? Bylo by to na trochu těžší mysterku.

Definice říká, že velikonoční neděle se slaví nejbližší neděli po prvním jarním úplňku. Praxe je ale trochu složitější. První komplikace spočívá v tom, že podle římskokatolické církve jaro začíná vždy 21. března. Že už toto datum je poslední roky výjimečné (rok 2000 byl přestupný a tak se začátek jara nadlouho přesunul na 20. 3.), je jí jedno. Nejdřív tedy může velikonoční neděle připadnout na 22. března, nejpozději teoreticky na 26. dubna. Jenže na 26. 4. připadnout nesmí! V tom případě církev přesune (!) první jarní úplněk z 19. 4. na 18. 4., takže velikonoční neděle se slaví už 19. dubna (to se stalo v r. 1981). Ale je tu další zrada: v jedné 19leté periodě zlatého čísla nesmí připadnout velik. neděle dvakrát na 25. dubna! A tak se velikon. neděle slavila 25. 4. v roce 1943, ale v r. 1953 byla přesunuta na 18. 4.

Maglajz, co? Ale pokrok tu je, už se za odlišné názory aspoň neupaluje :) .


Tento příspěvek byl upraven od ladislavappl: 23 březen 2014 - 11:37

  • 0
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#885 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 236 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2014 - 11:55

Ty Velikonoce jsou úplná věda, jak tu čtu. Alespoň, že jsou všechny svátky zaneseny v kalendáři, jinak by se v tom ani čert nevyznal...

I když, známá má se svou mamkou kalenáře, ve kterých mají letošní velikonoce napsány na první dubnovou neděli, takže zase ne každému kalenáři je radno důvěřovat. :D


Tento příspěvek byl upraven od KulisekW: 23 březen 2014 - 11:56

  • 0

#886 miki6

miki6

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 773 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2014 - 12:10

Venku prší, no a ladislavappl mě navnadil na Velikonoční keš, tak si ji zkusím vyluštit. Jeho Ryby a J.V.Radeckého už mám. Je to tam sice dálka, ale co kdyby někdy.. ;)


  • 1

#887 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 887 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2014 - 12:22

Venku prší, no a ladislavappl mě navnadil na Velikonoční keš, tak si ji zkusím vyluštit. Jeho Ryby a J.V.Radeckého už mám. Je to tam sice dálka, ale co kdyby někdy.. ;)

Tak si dej ještě mou poslední keš "Láska na prodej" GC4WWKK. Hlavně k těm Rybám gratuluji!


  • 0
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#888 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 310 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2014 - 12:38

I když, známá má se svou mamkou kalenáře, ve kterých mají letošní velikonoce napsány na první dubnovou neděli, takže zase ne každému kalenáři je radno důvěřovat. :D

Také vlastníme jeden zmetkový kalendář se špatnými velikonocemi.


  • 0

#889 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2014 - 13:37

Tak se nám pomalu blíží Velikonoce. Teď je doba postní, kdy se věřící nemají tak intenzivně věnovat zábavám a kratochvílím, ale klidnému rozjímání (už vidím Jacku, jak pár týdnů nejezdí na keše nebo dokonce ani nepomyslí na geocaching... :huh: ).

To jako že když už se i v chladnějším dnu asketicky vykopu na svou "povinnou" každodenní projížďku za účelem zachování duševní a tělesné rovnováhy a projíždím kolem keše, tak bych ji tam měla asketicky ponechat a nelogovat, jo? :D

 

Nene, já mám mnohem širší pole pro svou askezi a odříkání (sic! :D), například abych ráno na zvonění budíka vylezla z postele tak, abych na ranní modlitbu dorazila jakž takž použitelná v 5:59 a nikoliv abych se tam připloužila v 6:08 s jednim vokem zalepeným a druhým pootevřeným na milimetrovou štěrbinu. :D

 

Ono totiž jakýkoliv odříkání a půst má smysl jenom když je to k něčemu dobrý, například když si něco odřekneme, abychom se rozdělili s někým, kdo je na tom hůř než my, nebo když se tím zřeknutím učíme, že nemusíme mít vždycky všechno, co si zamaneme, když ušetřenej čas strávíme na něco užitečnějšího a podobně. Pokud mě keška donutí vystrčit nos z domu a trochu se hejbat a navíc mi ukáže probouzející se přírodu, nepovažuju to za žádnou "bohapustou" zábavu.

 

My křesťani totiž nejsme žádný fakíři nebo masochisti, naopak, pokud svou víru myslíme vážně, máme taky smysl pro radost ze života ;) !


Tento příspěvek byl upraven od Jacka dominikánka: 23 březen 2014 - 13:39

  • 5

#890 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2014 - 19:18

Jacko, ty jsi teda číslo! :D  Koukám, že si dovedeš zdůvodnit, co potřebuješ. ;) :)  Naivně jsem si myslela, že půst nebo odříkání v jakémkoliv směru je myšleno jako trénování nebo posilování vůle, ale ty to máš s geocachingem podobně jako já s čokoládou - jen tak se ho nevzdáš ani na pár dní! :D  


  • 0

#891 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 293 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2014 - 19:30

Olí? Mám dotaz... Přítelkyně nesnáší růžovou, nemáš něco na půjčení ty? :D


  • 0

#892 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2014 - 20:33

Jacko, ty jsi teda číslo! :D  Koukám, že si dovedeš zdůvodnit, co potřebuješ. ;) :)  Naivně jsem si myslela, že půst nebo odříkání v jakémkoliv směru je myšleno jako trénování nebo posilování vůle, ale ty to máš s geocachingem podobně jako já s čokoládou - jen tak se ho nevzdáš ani na pár dní! :D  

No, tak zas tolik to s tim geocachingem jako nepřehánim :D! Navíc v neděli se půst nedrží a o slavnostech taky né. A začala jsem chodit na ňákej kurz ve vzdálenější části Prahy, což je jasný, co znamená :D!

 

Ale ono hlavně nezáleží na tom, aby se za každou cenu jenom posilovala vůle, jak jsem byla pravila, nejsme fakíři. Jde taky o to, když už člověk tu vůli chce posilovat, k čemu pak tu posílenou vůli napře. Jestli ji použije k tomu, aby usiloval o dobro i tehdy, kdy ho to něco stojí, a nebo třeba aby za každou cenu dosáhl toho, co si usmyslel. Slilnou vůli má kdejakej diktátor, co tyranizuje všechny okolo, to ještě nemusí samo o sobě bejt nic dobrýho, pokud si nezvolíš správnej cíl.


  • 0

#893 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 887 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2014 - 21:59

     Tak mi dnes napsal jeden kačer, že v té hromádce kamení, kde keš podle souřadnic měla téměř jistě být, není nic a že je rozhrabaná. Tak jsem se tam pěšky v mírném dešti vypravil a v duchu si sumíroval její nekrolog, který přidám k disabl. logu, než ji archivuji. To by bylo ale spíš do geožalostného koutku.

     Jenže keš byla v pořádku na svém místě, což by zas bylo do georadostného koutku. Takže to vykrátíme a dávám to sem.

     Je to keš GC2Q98X  "Antoníne, topiči elektrárenský". Podle listingu si můžete otestovat svůj zrak na počínající věkem podmíněnou makulární degeneraci  i vyšetřit zrakovou ostrost (k řízení A a B potřebujete přečíst aspoň řádek 4/8; je tam dole i návod, hlavně jak veliké mají být znaky 1. řádku na monitoru). Je to v posledním odstavci Poznámek. A v listingu se dočtete o příznacích hlavních očních chorob.

     A tak  můžete v rámci páchání dobrých skutků v postní době poskytnout bližním svým (hlavně ve věku nad 50 let) možnost trochu pečovat o své zdraví. V databázi nebeského superpočítače o tom budete mít záznam na věky věků. Amen.

P.S. Jacko, tohle nemíním jako útok na víru, naopak! To je jen takový můj způsob suchého humoru... :wub: .


Tento příspěvek byl upraven od ladislavappl: 23 březen 2014 - 22:04

  • 1
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#894 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2014 - 22:56

Neboj neboj, Láďo :D!


  • -1

#895 jonathane1

jonathane1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 205 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2014 - 7:07

Ahoj lidi, tak jsem dnes (mimochodem jsem to louskal 2 dny) precetl cele toto vlakno. Za sebenmohu rict, ze je asi nejlepsi zde na foru. V nekterych prispevcich me tak bolelo bricho smichy.....asi nejvetsi mym favoritem tohoto vlakna je Jacka dominikanka, pak zvedavkavanocni a pak kulisekW. Fakt jsem se tak krasne nezasmal od srdce jiz delsi dobu. A petulinka to tu vse s prehledem kociruje. Tak snad i ja prispeji svoji trochou do mlyna.....ted ale musim se synkem do skoly. Mejte se tu zatim moc fajn a tesim se zas na nejake poctenicko. Martin
  • 2

#896 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2014 - 8:42

No vidíš a poděkování za zábavu by přitom nejvíc patřilo LáďoviA., nápad je jeho, on je skutečným zakladatelem vlákna, já jsem se tam objevila nesprávně jen díky přesunům příspěvků od jinud, kde jsme trochu zlobili. :D Myslím si, že dneska jsou za vznik vlákna rádi i moderátoři, protože se pak jinde tolik neobjevují OT - a co se týká Petuliky, tak mám silné podezření, že růžové vlákno se jí dokonce líbí a ráda si tu počte. B)

Jinak díky za hodnocení, škoda, že jsi včera večer nebyl na chatu, to by se s teprve při plánování kolem růžového eventu pobavil.  Snad se Kulíšek zorientuje ve svém záhadném kalendáři a zjistí, že na event bude mít čas - moc ráda bych poznala lidi, které zatím znám jen podle nicků a asi na ně u keší jen tak nenarazím, protože to máme k sobě daleko. A po pravdě je možná dobře, že jsem schovaná na jihu a jen občas nakouknu k sousedům v ZČ - zrovna v sobotu si dva kačeři medili, že je dobře, že na dohled nade mnou byli tentokrát dva. Přitom u keší jsem tichá, nenápadná ( tedy pokud nevyběhnu nepřezutá ), svačiny připravuji zodpovědně, s řízením se střídáme - já je nějak nechápu. :o


  • 0

#897 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 236 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2014 - 9:48

Gratuluji, žes to tu přelouskal celé. :D Já bych se k přečtení bezmála devíti set příspěvků hned tak nedokopal (ať žije lenora!).

 

... Jinak díky za hodnocení, škoda, že jsi včera večer nebyl na chatu, to by se s teprve při plánování kolem růžového eventu pobavil.  Snad se Kulíšek zorientuje ve svém záhadném kalendáři a zjistí, že na event bude mít čas - moc ráda bych poznala lidi, které zatím znám jen podle nicků a asi na ně u keší jen tak nenarazím, protože to máme k sobě daleko.  ...

Což o to, v kalendáři se orientuji, ale na datum růžového eventu mám napsány dva eventy jiné (už jsem rozluštil druhou poznámku, jednalo se o slovo ,,event?"). Jeden jsem dohledal na GC.com, ale u druhého nemám tušení, o jakou událost se jedná, nikde ani zmínka... :huh: Prostě záhada hlavolamu, nebo spíše kalendáře...

Další otázkou je doprava. :P Cestování vlakem mi absolutně nevadí, ale trmácet se takovou dálku kvůli jednomu eventu? (v Žatci budou do května dvě nové krabky, ty víš na co tím narážím, zvědavo :D)

 

EDIT: Koukl jsem na stránky Liberecké výšiny a vypadá to tam pěkně (odeslal jsem i dotaz na ubytování, takže to s mou účastí začíná vypadat slibně  B))


Tento příspěvek byl upraven od KulisekW: 24 březen 2014 - 10:06

  • 0

#898 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 887 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2014 - 10:09

...v Žatci budou do května dvě nové krabky...

Tak to je dobrá informace. V půlce června máme setkání maturantů žateckého gymnázia po 50 letech :o (přijede i náš češtinář Zdeněk Svěrák, který v Žatci začínal), tak zas pár keší odlovím a osvěžím si v paměti místa, kde jsme si jako kluci hráli (upřesnění pro mladé: třeba fotbal, na četníky a na zloděje atd. Při takové hře se – i když tomu možná někdo nebude věřit – nesedělo u počítače, ale běhalo!!! :) ) .


Tento příspěvek byl upraven od ladislavappl: 24 březen 2014 - 10:11

  • 0
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#899 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2014 - 10:31

Zvědavko, ty na ten růžovej event pojedeš z jihu autem? A zpátky ještě ten den nebo ráno?


  • -1

#900 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 236 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2014 - 11:07

Tak to je dobrá informace. V půlce června máme setkání maturantů žateckého gymnázia po 50 letech :o (přijede i náš češtinář Zdeněk Svěrák, který v Žatci začínal), tak zas pár keší odlovím a osvěžím si v paměti místa, kde jsme si jako kluci hráli (upřesnění pro mladé: třeba fotbal, na četníky a na zloděje atd. Při takové hře se – i když tomu možná někdo nebude věřit – nesedělo u počítače, ale běhalo!!! :) ) .

Pan Svěrák byl u nás na GŽ předloni před Vánoci na návštěvě. Moc fajn se s ním povídá. :) Ohledně běhání po keších bych jen doporučil si dávat pozor na tlupy spoluobčanů (tou dobou už bude teplo a u kašny na náměstí zase bude veřejné koupaliště...). :angry:
Jinak, jedna z aktuálně připravovaných keší bude PMO (musím omezit návštěvnost, bohužel na úkor BM), takže až pojedeš do Žatce, napiš ať ti pošlu listing. :)
 

Zvědavko, ty na ten růžovej event pojedeš z jihu autem? A zpátky ještě ten den nebo ráno?

Autem zřejmě pojede (a osobně doufám, že to vezme zkratkou přes metropoli severozápadu) :P


Tento příspěvek byl upraven od KulisekW: 24 březen 2014 - 11:08

  • 0




2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama