Přejít na obsah


Fotka

50 odstínů georůžové (pohodové plkací vlákno)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
6869 odpovědí na toto téma

#1261 Ivank

Ivank

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 438 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2014 - 15:54

Ahoj, všichni milí!

 

Včera večer jsme se vrátili z kešovací výpravy do Polska, bylo to príííma. Po nových dálnicích a rychlostních silnicích kilometry pěkně ´vodsejpaly´, krajina placatá, ale pěkná, kešky jak které, většinou mikro, mnohé velice hezky udělané, Poláci byli příjemní, jídlo k jídlu a pivo pitelné.

Dost nás pobavily magnetické keše v lese a taky jsme zavzpomínali na rozhořčené připomínky našich kačerů, když keška není přesně na nule a oni se musí obtěžovat pohledat v okolí 5 metrů. V Polsku 20 metrů žádná míra a občas i víc. :D


  • 2
1.

#1262 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2014 - 16:29

Mám dilema, potřebuji poradit. Dnes padlo naše první kotě na oltář geocachingu. Patří to do georadostného nebo geodepresivního koutku? :ph34r:

Opožděná gratulace, tenhle odlov bych si ráda prohlédla alespoň ve fotkách.  :)

 

V sobotu jsem si čistě náhodou prohlédla lom s keškou a večer na eventu si poslechla vyprávění známých, jak ji lovili. Už teď bylo v lomu plno potápěčů a takový ponor s instruktorem....dost mě to láká, jen je opět otázka kdy, je to daleko.  

 

Nějak se mi nechce logovat, čím dál tím víc chápu ty, co hledají a nelogují - jenže to je pro sklerotika jako jsem já nevhodná varianta. :D


  • 0

#1263 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2014 - 21:43

Copak dávat bacha na kousky indicií po 23 hodin, to ještě jde. Ale až někdo udělá mysterku 14 svatých pomocníků (vida, jak už ve středověku předvídali, že budeme potřebovat právě tolik cifer) a indicie budou prosakovat jen na příslušný svátek, pak si stěžujte, protože to teprve bude mazec - od Blažeje do Barbory to máme deset měsíců... :D 

 

Filipínská sestra Augustina na foto vypadá spíš jako triumfující Čech Karel Němec na severním pólu, :) ale zdá se, že se jí naše zima fakt líbí, docela jí to nadšení závidím. :) Když jsme u té družby s Filipínama, nezapomeňte si, dámy, před cestou odlovit GC32794 Filipínské Litoměřice Ferdinanda Blumentritta (ještě dřívě bývala v onom městě na parkánech tradička GC1AW48 Parkány José Rizala). Zábavný česko-filipínský rozměr měl pro wikipedisty předminulý ročník akce Wiki miluje památky, kdy v našem národním kole (dokumentace českých památek) na jednom z předních míst skončil snímek filipínského kolegy, který se v naší zemi zastavil jen na skok. Cenu tak v jeho zastoupení se vší parádou přebírala filipínská velvyslankyně a jejich kulturní atašé. Inu, z takových drobností jako koulování či fotografování nám ta družba mezi národy vzkvétá... 

 

Zvědavko, zvědavko, zdá se, že ti za ten týden a něco už slušně otrnulo. To je dobře, to rádi slyšíme. A úplně nejhorší varianta pro nás, sklerotické logovače na svatého Dyndy, jsou nové keše se stejnými jmény jako ty staré - byl jsem tam v roce 2009 na té či v roce 2010 na oné - to je pak těžké hlavy lámání, když se pozdě bycha honí... Jojo, kolikrát si dobře pamatuju, že jsem na té a té keši byl kolem páté hodiny odpolení ve čtvrtek někdy koncem září, ale rok, to už opravdu neurčím. Ale už mě takhle po disclaimeru v logu, že datum  je jen velmi přibližné plus minus několik měsíců (fakt jsem to nedokázal rozluštit ani prohrabáním se krabicí účtenek a jízdenek z onoho horizontu) nejmenovaná laskavá ownerka i zachraňovala upřesněním data, protože měla logbook z oné doby schovaný po ruce. Zkrátka a dobře, jestliže honibodi se lopotí mít těch FI vydobytých a připsaných co nejvíc, já mívám snahu spíš opačnou - nenaložit si na se víc než co zhruba stačím zalogovat (nebo, dobrá, přiznávám, alespoň dvakrát tolik). Každému slušnému honibodovi se po nocích zdávají růžové sny o tom jak kombajnuje nějaké město, sérii či PWT, já mívám černé můry z toho, že nějakou podobnou hromadu mě čeká zalogovat. Takže alespoň berme věci z té lepší ztránky - ono čerstvě utracené koťatko tímhle způsobem časem vzkřísíme, o tom zádná. 

 

Zvěřinec: Nojo, když už sis tamní keš předtím vylovila a nenechala si nic v záloze na horší časy... Řešení vidím snad už jen po vzoru závislého žáka Janeba alias Nikotina z povídky Š+G - pod kůží na bříše zašité tři nanokeše pro případ ztroskotání.;) No, hele, po dvou měsících boje o cestu č. 2 se dílo zvolna leč zdárně blíží do finále, takže se snad brzy můžeš na jednu další tradičku potažmo rekonvalescenční procházku těšit. Potomstvo samozřejmě prosím přibalit s sebou, každá dupací nožka a tlapka dobrá.


  • 2

#1264 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 194 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2014 - 6:06

Jojo, kolikrát si dobře pamatuju, že jsem na té a té keši byl kolem páté hodiny odpolení ve čtvrtek někdy koncem září, ale rok, to už opravdu neurčím. Ale už mě takhle po disclaimeru v logu, že datum  je jen velmi přibližné plus minus několik měsíců (fakt jsem to nedokázal rozluštit ani prohrabáním se krabicí účtenek a jízdenek z onoho horizontu) nejmenovaná laskavá ownerka i zachraňovala upřesněním data, protože měla logbook z oné doby schovaný po ruce. Zkrátka a dobře, jestliže honibodi se lopotí mít těch FI vydobytých a připsaných co nejvíc, já mívám snahu spíš opačnou - nenaložit si na se víc než co zhruba stačím zalogovat (nebo, dobrá, přiznávám, alespoň dvakrát tolik). Každému slušnému honibodovi se po nocích zdávají růžové sny o tom jak kombajnuje nějaké město, sérii či PWT, já mívám černé můry z toho, že nějakou podobnou hromadu mě čeká zalogovat. Takže alespoň berme věci z té lepší ztránky - ono čerstvě utracené koťatko tímhle způsobem časem vzkřísíme, o tom zádná. 

 

Tedy, logovat to takhle zpětně (z roku 2010), to bych se zbláznil :-).

Já osobně si často nepamatuji, co bylo před měsícem. Ale právě proto loguji co nejpodrobněji, abych na to měl památku :-). Jedinou mou záchranou, abych si zapamatoval, kde keš byla a jak vypadala je to, že si to vše fotím... Spolu se záznamy z tras můžu celkem jednoznačně přiřadit místu tu kterou fotku. Jinak bych často musel logovat "Díky za keš" protože bych jinak mohl lehce psát něco k sousední keši...


  • 2

#1265 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2014 - 6:17

Zdravím!

Toniczechu, náhodou, ještě jednu neodlovenou v Lánech mám, ale taky nevyluštěnou... Když já luštím tak nerada. Jinak Gdouli taky ještě nemám :). Dupající partička asi neklapne, radši se projdu v klidu bez nich; stačila mi včera procházka po Sítenském údolí s poznámkami prostřední (Kam už mě to zase táhneš, na kešku? A kde je to hřiště, cos mi slíbila? Už jdeme nějak dlouho, ne?)

 

Loguji hned, jinak si nic nepamatuji. Občas si i dělám poznámky.


  • 0

#1266 Nemo02

Nemo02

    Nemo02

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2014 - 6:43

Nemohl bych logovat víc jak po měsíci. Ještě, že mám Field Notes, záznam trasy a fotky.

Po týdnu se mi z kešek stává statický výjev doplněný o fantazii. Sestavit potom log je pěkná dřina.


  • 1

#1267 Tranicka

Tranicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 149 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2014 - 7:01

Pravda je, že jsem těch 40 keší za prodloužený víkend logovala v neděli do desíti večer - k radosti dětiček, k radosti manžela :rolleyes:

Ale k tomu zpětnému logování - náš mladej bude logovat keše dva roky zpátky (Bohu díky za field notes :D ), maminka nějak nestíhala...


  • 2

#1268 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2014 - 7:46

Ja mam kolikrat problem logovat jeste ten den. Nejhorsi je si vzpomenout, ktera kes byla ktera. DIky bohu za hinty, podle tech to vetsinou poznam :D


  • 2

#1269 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2014 - 8:38

Zvěřinec: Tak GDM? Z nouze čert i mouchy lapá a kačer po mikrošce chňapá...  (pro přespolní: jméno té znovuzrozené městské čudly neznamená Gde Datum Mám?, ale Gottwaldův Domov Mládeže) Mě zrovna tahle keš dost možná čeká právě dneska v podvečer. Asi popáté už. :) Dvakrát nález ve staré verzi (podruhé kvůli bonusovému číslu; naštěstí zalogováno snad mám, takže tu mě výšenastíněná otázka synonymity až tak netrápí) no a teď nedávno dvakrát DNF na té nové. Jestli tam zase přesně a právě akorát na mě nebude, tak po třetím hlášení už nejspíš budu od autorů utracen, jak se to s posly neblahých zpráv dělávalo za starých "dobrých" barbarských časů. ;)


  • 0

#1270 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2014 - 8:57

GDM a Sítná :), ale když má člověk 45 minut času, taky dobré...

Ještě jsem koukla na BMX, ale tam nevylezu :(, se bojím...


Tento příspěvek byl upraven od Zverinec: 13 květen 2014 - 8:59

  • 0

#1271 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2014 - 10:04

Potrebuju pozvednout na duchu i na mysli. Prave nam vypsali terminy na posledni zkousku.

15.5. - zejtra mam jinou zkousku....

28.5. - v ten samej den mame prijimacky na Mgr., vikend pred tim ovsem sedim u voleb, takze bych mohla mit cas na uceni (aspon neco pozitivniho, navic mi za to zaplatej :D)

3.6. vikend predtim skolime GG v Ostrave a hrozi mi lezeni na strom... Taky fajn :D


  • 0

#1272 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 743 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2014 - 10:21

Zkus toho 15.5.  Štěstí se někdy unaví a sedne i ...... :)


  • 0

#1273 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2014 - 10:31

Zkus toho 15.5.  Štěstí se někdy unaví a sedne i ...... :)

Za našich mladejch let, kdy byly dva opravný termíny a pak ještě děkanskej, se to tak běžně dělávalo. První pokus - "co kdyby náhodou", tím se výrazně omezil počet zkoušek, na který bylo třeba se naučit. Ale mam takovej nejasnej dojem, že teďko se už za opravný termíny platí, takže to může člověka přijít poněkud draho. Já bych asi vzala ten 3.6.a na školení v Ově konala pouze po dobu nezbyně nutnou a jinak se věnovala přípravě. Stromů je všude hafo, ty neutečou. Ona i cesta do Ovy a zpátky je docela dlouhá, za tu dobu se dá naučit dost, pokud se podaří např. zpacifikovat Gorda, aby nezlobil a nevyrušoval :D :D :D!


  • -1

#1274 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2014 - 10:34

15. fakt nepujdu, na to nemam koule :D Na jeden "co kdyby nahodou" jdu zejtra, takze...

 

Za opravny se u nas diky bohu neplati. To by spousta lidi prestala studovat po prvnim zkouskovym :D Ale dala jsem to na 28., holt se budu ucit na volbach, na prijimacky se ucit nehodlam, nikdy jsem to nedelala (pominu prijimacky do Brna, co mi utekly o dva body). Ucit se na Ostrave se mi nechce, cesta vlakem je sice dlouha, ale pacifikovat gorda ve vlaku se mi moc nechce :D Uz tak ho dost pacifikuju po ICQ :D


  • 1

#1275 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2014 - 10:57

Ucit se na Ostrave se mi nechce, cesta vlakem je sice dlouha, ale pacifikovat gorda ve vlaku se mi moc nechce :D Uz tak ho dost pacifikuju po ICQ :D

Já jsem si představovala něco takovýho, jako třeba mu na hlavu nasadit takovej ten velkej pytel na nahazovací špagátek a celý to kolem dokola omotat lanem na lezení. V případě nutnosti zajistit karabinou...


  • -1

#1276 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 135 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2014 - 11:24

Nahodou jsem se koukl ... a ona tu o mne rec ... a musim to hned uvadet na pravou miru. :( Petulinko, nevzpominam si, ze bych te na nejaky strom nutil. Zejmena kdyz tam nevim o zadnem. Jen jsem nabizel instruktaz (na jakemkoli strome, tim mysleno i bez kesky). To abyste vedeli, po kom metat spinu a na koho co svalovat. Co se clovek o sobe nedozvi, kdyz obcas zabrousi do vlakna, ktere nijak nesleduje.


  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#1277 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2014 - 12:04

Jojo, teď jsi nás dopadl :D :D :D!


  • -1

#1278 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2014 - 17:40

Asi musím přidat dodatek k povzdechu, že se mi nechce logovat. ;)  Obvykle loguji ihned v den návratu z keší, ale tentokrát to nějak nešlo, přebírání CWG mělo přednost. :wub: Proto loguji postupně od včerejška, samozřejmě pomocí FN. Jenže kdo mě zná, tak ví, že nepíšu větu o pěti slovech.....proto mi chvíli bude trvat než zvládnu těch mých pár víkendových keší. Místa byla krásná, provedení některých nadprůměrné a tak chci ownerům alespoň trochu poděkovat. :)


  • 0

#1279 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2014 - 19:15

Peťulinko, to dáš! My ti věříme :) .


  • 2

#1280 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2014 - 19:44

A to myslím, že je počasí právě ideální, každou čtvrthodinu přeháňka, kocoura by ven nevylákal, můžeš v klidu logovat, Pankrác Servác Bonifác, Žofka to jistí... :) Ale musím říct, že se mi to watchlistování růžového eventu drobet nevyplatilo, právě mě nejmenovaný geokolega upomínal, že mu už týden neodpovídám na psaníčko - v té záplavě logů se je prostě přehlédlo. Každopádně, ač jsem myslel, že po završení nynější bojové akce budu z vietnamské džungle evakuován na zotavenou někam na Havaj či do thajského bordelu, ;) zdá se, že z eventů jen tak nevyjdu a o "společenský program" budu mít postaráno i na počátku léta. Zatím to je jen ve fázi záměru a přípravy, ale nebylo by to od vás moc daleko, čili pokud budeš, zvědavko, někdy na přelomu června a července už fit, jeden eventík pod širým nebem by se nám možná mohl sejít. Víc v tuhle chvíli neřeknu, nejsem pořadatel, počkáme zda a co se ofiko upeče.. 

 

Zvěřinec: Tvůj přístup k BMX ti schvaluju, rozumnější než většina chlapů aneb máš v tom mou plnou morální podporu - jak s oblibou říkávám - hrdinů jsou plné hřbitovy. :) Holt jsme asi měli být hbitější a ulovit ji ještě zatepla, to bylo umístění tuším o nějakou půlhvězdičku mírnější. 

 

Co se zkoušek týče, petulinko, musíš sama nejlíp vědět, jak silná v kramflecích se zrovna na tu či onu cítíš. Já už mám sice studentská léta dost dlouho za zády, ale recept pořád stejný, i dneska se v obdobných situacích občas hodí, snažím se ke zkoušce přistupovat s pocitem, že "o nic nejde" a na "popraviště" nakráčet po svých a s hlavou zpříma. Forma pomáhá tvarovat obsah. Jestli látku umíš, nemůžou ti celkem nic udělat. A jestli to tak docela v malíku nemáš, co nejhoršího se ti může stát? Reparát? Můžou být nepříjemnější věci na tom světě... Jestli ti to pomůže, mě příští týden čeká jedna "zkouška" stran zdraví, na jejíž výsledek nemám žádný vliv, a v té "neprojít" by znamenalo poněkud horší vybruslování ze situace, než v prověrce vědomostí. To datum 28. vypadá celkem rozumně, toho bych se asi na tvém místě chytil. Vyjma pár společensky uvědomělých bláznů (jako mě, který kvůli stihnutí pátečního odhlasování odkládám i odjezd na Terezínské hry) tě v komisi asi moc lidu rušit nebude.


  • 0




6 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 6 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama