Přejít na obsah


Fotka

50 odstínů georůžové (pohodové plkací vlákno)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
6869 odpovědí na toto téma

#1641 Tranicka

Tranicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 149 příspěvků(y)

Publikováno 25 srpen 2014 - 7:05

Tohle není zrovna exaktní odpověď, ale dobrá. Koneckonců jsem vás uklidňoval, že pod Sušicí je pohoda :) .

Když exaktní, tak exaktní. Poměr kešky versus cvaknutí je velmi uspokojivý. V případě Jacky by to mělo být 14:0, v mém případě je to 7:0,25. Nepoměr mezi mým a Jacčiným poměrem jest tvořen faktem, že některé keše ze série mám již odloveny. B) 


  • 1

#1642 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 194 příspěvků(y)

Publikováno 25 srpen 2014 - 9:05

Snad už nemusím nic tajit: chtěl jsem jen ukázat jednoduché řešení podobných úloh metodou Brute Force. Potřebných 4,5 milionu výpočtů trvalo asi 40 sekund. Programovat jste snad nezapomněli:

(FOR S=15 TO 140 ... FOR V=1 TO 36000 STEP 1...    V1=V/3600  ... IF T=29 THEN PRINT.... atd.)

Něco málo o BF (včetně možnosti praktického procvičení) je v listingu keše GC59JBH

 

Můžu se zeptat, co je to za program? Kdysi jsem se učil programovat v TurboPascalu 7.0. pro DOS. Nedávno jsem zkoušel si pár kešek podobnou metodou spočítat (či přímo některé kešky, které na toto byly zaměřené), (protože od dob Turbo Pascalu 7.0 jsem na programování nešáhl :-)) ale zjistil jsem, že jak je pro DOS a spustím ho na Windows, tak 1) mi hází dokonce chybné výsledky, za 2) běží neúměrně dlouho a za 3) potřebuje instalovat různé podpůrné věci, aby se vůbec rozběhl:-(.

Takhle napsaný příkaz vypadá, že se moc od TurboPascalu neliší a zvládl bych se ho lehce naučit :-).

 

No a teď ještě překlad  :D

 

No, ze základů programování, co jsem měl před cca 18-ti lety v Turbo-Pascalu na stařičkém DOSu bych řekl, že ten příkaz, co tu Láďa napsal provede to, že postupně dosadí za S všechny čísla od 15 do 140 a za V od 1 do 36 tisíc (s krokem po jedné) a u každé kombinace zkouší, zda vyhoví podmínka... A pokud vyhoví podmínka, vypíše aktuální hodnotu čísel S a V :-).


  • 0

#1643 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 743 příspěvků(y)

Publikováno 25 srpen 2014 - 9:12

No, ze základů programování, co jsem měl před cca 18-ti lety v Turbo-Pascalu na stařičkém DOSu bych řekl, že ten příkaz, co tu Láďa napsal provede to, že postupně dosadí za S všechny čísla od 15 do 140 a za V od 1 do 36 tisíc (s krokem po jedné) a u každé kombinace zkouší, zda vyhoví podmínka... A pokud vyhoví podmínka, vypíše aktuální hodnotu čísel S a V :-).

Najdi si na netu VirtualPascal, sice je to mrtvá záležitost, ale chodí to pod okny docela obstojně a dá se překládat v režimu konzole nebo do Win okének.


  • 0

#1644 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2014 - 6:55

Tak programování mne zcela minulo...

Zítra bude takový malý svátek, vyprovázíme (pravděpodobně) posledního prvňáčka do školy :). Snažím se krotit starší holky, aby si nechaly ty řeči "mně se nechce do školy!", "jé, zase škola", "fuj, fyzika", atd. a nekazili mu radost, když se těší...

 

Prostřední se dožaduje dalšího barevného eventu, že prý už má přichystané modré šaty :D .


  • 1

#1645 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2014 - 9:00

Modrá bude v Praze nebo na Kladně? Nějak už nestíhám ani eventy v okolí nebo ty, co jsou kolem sto km. Dilema, jestli jet v sobotu na vláček zajištěný Taxoftem nebo na PRVNÍ keš za hranicemi a úzkorozchodný vlak s parní lokomotivou bylo těžké, ale větší vzdálenost a páteční také bezbodové CITO dostaly přednost - jen škoda, že za chvíli už se budu muset vracet na jih a logovat. Nějak mě logování přestává bavit.


Tento příspěvek byl upraven od zvedavkanocni: 31 srpen 2014 - 21:02

  • 0

#1646 Raraku

Raraku

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 475 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2014 - 10:15

jen škoda,že za chvíli už se budu muset vracet na jih a logovat. Nějak mě logování přestává bavit.

Logy jsou přeci odměna pro ownery  ;) I když přiznávám že se taky rozepíšu jen občas.

U téhle keše mi to šlo samo...: http://www.geocachin...60-d9f486e3b15c Nakonec je log docela smířlivý, časem zážitek odezněl. Ve skutečnosti jsem ale nadávala jak špaček, že je to nejhorší pixla všech dob a Šemík říkal že se mi v jednu chvíli vkládal do hlasu lehce hysterický tón, to asi bylo když jsem se nemohla vymotat z těch kopřiv. Ještě jsem vynechala krvavý šrám na ruce, ke kterému jsem přišla ani nevím kdy, to už bych byla za úplnou slečinku. Kopřivy mi normálně nevadí, většinou nosím 3/4 kalhoty, takže jsem požahaná každou chvíli, ale tyhle byly hrozně agresivní, vysoké a dost to bolelo.

 

Tady u téhle kešky jsem si ale vše vynahradila a pěkně si večer zaplavala: GC3MEAY

 


  • 2

#1647 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2014 - 11:27

Modrá bude v Praze nebo na Kladně?

To záleží, kdo to zorganizuje, já se teda nehlásím :)


  • 0

#1648 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2014 - 16:06

Jestlipak Zvědavko, Traničko, gumičkujete? :)... Holky dostaly sadu i se stavem a od pátku sjíždíme youtube a zkoušíme kde co...


  • 2

#1649 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 771 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2014 - 17:18

Tak já jsem se právě vrátil z týdne v Orlických horách, kde jsme kolem Nového města nad Metují posbírali sérii Houbarova cache # 1 # 2 # 3 # 4 # 5 # 6 # 7Houbarova cache # 8 - Bonus a jsou to skvělé kešky zpracováním jejich úkrytů. Už jsem viděl řadu kešek s různými oceněními jako keš roku, zlatý fond apod. ale tato série mě dostala a domnívám se, že celou řadu takto oceněných kešek o dost přesahuje, přestože sama žádné takové ocenění nemá. Pokud budete mít cestu tímto směrem tak tuto sérii vřele doporučuji. Sice je u ní na můj vkus trochu "nudná" domácí příprava v podobě poznávání více než stovky hub podle obrázků, ale stojí to za to.


  • 1

#1650 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2014 - 20:58

Tak popořadě:

Houbová série vypadá zajímavě, mrknu na ní někdy za delších zimních večerů, teď jsem stále ještě radši venku než u počítače.

Gumičkujeme zatím jen jedním způsobem - zrovna při víkendových přejezdech autem jsem coby vyjímečně neřidič vyráběla známým náramky pro vnučky. Kdyby bylo víc času, mrkla bych na net na další možnosti, docela mě to baví - stav zatím doma nemáme, ale "nikdy neříkám nikdy".

 

A nejpodstatnější - logování - právě že si uvědomuji, že logy jsou odměna pro ownery, málokdy píšu krátší než pět řádek, spíš podstatně delší a většinou lehce crazy, protože někteří známí to prý mají jako četbu před spaním - mno nevím, každý máme nějakou úchylku, ale číst si, co zase kde vyváděla nějaká zvědavá baba? :D Teď ještě nemám zalogovaných pár nálezů z minulé středy a o víkendu bylo něco kolem 15 keší, to tedy nevím, nevím. Jen mám dilema (a třeba mi tu poradíte) jak zalogovat německé keše. Němčinou nevládnu, proto uvažuji buď o mateřském jazyce nebo Aj - říkám si, že Němci u nás klidně logují ve svém jazyce, tak bych je možná párřádkovým logem v Čj mohla donutit zabavit se luštěním, co jim překladač připraví za mysterku? :D  :P


  • 0

#1651 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2014 - 21:13

Zvědavko, zahraniční keše loguji v angličtině :).

 

V Novém Městě jsme byli nedávno taky, ale namíchaní s nekačery, takže jsem lovila jen občas... Jestlipak jste se přímo na náměstí zvážili? :)


  • 0

#1652 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 743 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2014 - 21:20

 

... protože někteří známí to prý mají jako četbu před spaním - mno nevím, každý máme nějakou úchylku...

 

 K téhle úchylce se rád hlásím, ale nečtu jenom tebe, ale i jiné kačery. Zejména někteří autoři jsou podstatně zajímavější než beletrie a je v tom spousta humoru. Koneckonců jsem taky na základě takovýchhle příkladů rozkošatil svoje logy a nelituju na to času - když ho zrovna mám.

Takže piš dál, je to vlastně forma deníčku, časem se k tomu ráda vrátíš a třeba to vydáš jako sebrané spisy a budeš v balíku jako Rowlingová :D .
 

 

uvažuji buď o mateřském jazyce

Loguju česky a nakonec přidám poděkování nebo pár slov v němčině/angličtině.


Tento příspěvek byl upraven od phrkt: 31 srpen 2014 - 21:21

  • 0

#1653 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 771 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2014 - 21:22

Tak tentokrát jsme přímo v Novém městě nestavěli, jen jsme ho občas projížděli. My do toho Sněžného jezdíme pravidelně každý rok a teď jsme tam byli snad podeváté, takže pokaždé cestujeme po okolí trochu jinak a teď nás do samotného NM nic moc netáhlo. Ale my se tam vrátíme - už z loňska tam máme načatou sérii památných stromů.


  • 0

#1654 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 178 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2014 - 7:03

Najdi si na netu VirtualPascal, sice je to mrtvá záležitost, ale chodí to pod okny docela obstojně a dá se překládat v režimu konzole nebo do Win okének.

Možná raději Free Pascal / Lazarus.


  • 0

#1655 Raraku

Raraku

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 475 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2014 - 10:26

Jestlipak Zvědavko, Traničko, gumičkujete? :)... Holky dostaly sadu i se stavem a od pátku sjíždíme youtube a zkoušíme kde co...

Jen pěkně trénujte. Nechce mi někdo vyrobit morče nebo myš? :-) Viděla jsem dokonce žirafu... ale jsem tak trochu líná sledovat video a zkoušet vyrábět, navíc nemám ani stav ani materiál. :-) Náramky mě zas tak neuchvátily, přijdou mi moc mohutné...


  • 0

#1656 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2014 - 17:15

Jen pěkně trénujte. Nechce mi někdo vyrobit morče nebo myš? :-) Viděla jsem dokonce žirafu... ale jsem tak trochu líná sledovat video a zkoušet vyrábět, navíc nemám ani stav ani materiál. :-) Náramky mě zas tak neuchvátily, přijdou mi moc mohutné...

Pokud najdu návod, vyrobím :)


  • 1

#1657 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2014 - 17:19

Zvířátka jsem zatím ani neviděla - náramky se dají dělat i úzké na minipřípravku připomínajícím prak, je to hodně jednoduché a poměrně rychlé. Kdybych tušila, že si zatím nehraješ, poslala jsem ti minulý týden jeden na ukázku s SQ. ;)

Jinak materiál koupíš do dvacky za balíček hádej kde? Někde je vedle háčku i cca 6 cm velký "prak". Jen si hezky pohraj a vyzkoušej, ať nás blbne víc - osobně dávám přednost ketlování, ale tohle jsem zkusila. :D  


  • 0

#1658 Raraku

Raraku

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 475 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2014 - 19:11

Pokud najdu návod, vyrobím :)

 

https://www.youtube....h?v=JjnzinpDZWo

:) 


  • 0

#1659 Raraku

Raraku

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 475 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2014 - 19:41

Zvířátka jsem zatím ani neviděla - náramky se dají dělat i úzké na minipřípravku připomínajícím prak, je to hodně jednoduché a poměrně rychlé. Kdybych tušila, že si zatím nehraješ, poslala jsem ti minulý týden jeden na ukázku s SQ. ;)

Jinak materiál koupíš do dvacky za balíček hádej kde? Někde je vedle háčku i cca 6 cm velký "prak". Jen si hezky pohraj a vyzkoušej, ať nás blbne víc - osobně dávám přednost ketlování, ale tohle jsem zkusila. :D  

 

Však já to už zkusila, za 15 vočí jsem si nedávno koupila sáček s fosforeskujícími gumičkami (mám totiž úchylku na vše svíticí ve tmě :-) zkusila jsem si slabý provlékaný náramek jen tak v ruce a pak ten čtverhranný, asi "rybí" vzor se tomu říká, co lze uplést i na dvou prstech, nebo třeba hůlkách. Ale gumičky mi prostě přijdou jako netrvanlivý, sezónní materiál... Mám v hlavě jinačejší projekty, ale nějak není čas. V práci jsem od nevidím do nevidím a večer místo abych dělala něco užitečného, tlachám třeba na fóru.  :) Drátovaný obchůdek s ořechy a kraslicemi na Fleru hrozně zanedbávám a k tomu mi doma v šupleti po postelí zahálejí kola černého drátu místo abych se posunula dál k tomu opravdickému drátenictví, což byl vždycky můj sen. Zatím jsem v zimě udělala jen dvě misky, na víc nějak nebyl prostor...


  • 1

#1660 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2014 - 21:27

No teda jako nevím... Jedna potvora hotova, muž mi to zkritizoval, takže bude zítra bez večeře :D ... Zítra zkusím jinou potvoru, třeba hada... :ph34r: .

Raraku, tak se pochlub svými výtvory...

 

První školní byl teda šíleně hektický, doufám, že si to sedne.


Tlachání na fóru je taky občas potřeba, tudíž JE užitečné...


  • 2




3 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 3 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama