Přejít na obsah


Fotka

Led


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
23 odpovědí na toto téma

#1 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2014 - 21:56

Za jak dlouho by při těhle mrazech mohl být pevný led, aby udržel člověka? Chci odlovit keš, ke které se musí v létě plavat nebo v zimě po ledě. GC1VC88


  • 0

#2 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2014 - 17:27

Ja mám taky jednu takovou vyhlednutou. Počítám, že když počasí vydrží půjdu si pro ní o víkendu.Ale určitě stojí za to zkontrolovat tloušťku ledu než na něj vlezu.
  • 1

#3 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2014 - 18:56

Hlavně bacha, ať se nevykoupáte http://www.youtube.c...eature=youtu.be


  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#4 mirek333

mirek333

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2014 - 19:16

Ahoj zkus to treba jako my v sobotu na GC2YXB6.
  • 0

#5 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2014 - 20:08

Nezapomeňte na mrožovátko, jakožto samozáchraný systém. Ve vodě s ledem okolo se bude hodit.

 

Na obrazcích máte návod i finalní podobu. Bodce jsou z nerezových vrutů, které se po zašroubování uříznou a nabrousí do špičky. Držátka jsou z bukové násady na lopatu. Pozor mrozovatka musi plavat na vode!! aby jste nasli na hladine, kdyz se budete koupat, jinak by mohly klesnout ke dnu a pak jsou nepouzitelne!!

 

Nosí se to na krku, aby se to mohlo hned použít. Na webu je i pár instruktážních filmů.

 

Tady je predchozí forum k tomuto tématu http://www.geocachin...stupné-po-ledu/

Přiložené miniatury

  • P2100120-001.JPG
  • P2100121-001.JPG
  • P2100122.JPG

Tento příspěvek byl upraven od Solim: 21 září 2014 - 21:21

  • 6

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#6 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 190 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2014 - 20:15

Postupujte přesně podle návodu ze "skautské" hry: "Na slunce" :-)

 

Omlouvám se za téma mimo mísu, ale nedalo mi to... Jednou jsem takhle hledal na skautskou výpravu hry a tohle mi vyjelo ;-).


  • 1

#7 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2014 - 16:34

Tak třeba keše na ostrovech na Lipne už se úspěšně loguji po pesim nálezu
  • 0

#8 St&nda

St&nda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 331 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2014 - 20:53

Tak třeba keše na ostrovech na Lipne už se úspěšně loguji po pesim nálezu

Copak Lipno, místní otrlí by si je možná klidně dali drive-in osobákem, nebo i traktorem... sice to jednou za čas někdo přestaví na ponorku, ale to je riziko podnikání... hlavně když se ušetří nějaká ta kačka místo objíždění...  :)

 

Jinak k tématu - neznám žádnou metodu výpočtu, leda zkoušku na živo - někde u břehu zkusit stoupnout a poslouchat praskání, event si párkrát dupnout nebo poskočit. Když se to přežene, odnese to max. jedna noha... nebo když vidím, že už to přede mnou někoho udrželo. Když by byl problém, tak si lehnout a rozložit váhu, a radši někoho na břehu aby jistil minimálně zavoláním záchranářů. Stojatá voda je asi v poho, ale bacha tam kde hrozí proudy - řeka apod. - tam se asi může tloušťka ledu měnit a těžko odhadnout kde přesně.

 

Na rybníce jsme byli většinou první, kdo zkoušel led než se začalo bruslit, ale to jsme vážili taky o pár desítek kg míň  :rolleyes: led si taky časem sedá, takže praskání je celkem normální, a když přišla obleva a bylo víc lidí (a hrálo se "rybičky rybáři jedou"), tak bylo vidět z břehu jak se led pěkně vlní... praskliny nebo že z nich sem tam tekla i voda bylo taky celkem normální.

 

....a nakonec se vysekaly kry, uprostřed díra na bidlo a to se pak plavalo, odstrkováním o dno, nebo bourali dva proti sobě... komu to křuplo vejpůl, musel udělat "bleskovku" - bleskově se dostat skokama z jedné kry na druhou, až na břeh.... jednou jsem zahučel po pás, držel jsem se zuby nehty, mrožíci by přišli vhod, než jsem došel domů (jen 60 metrů), tak oteplovačky skoro křupaly.

 

Teď si řikám co jsme to dělali za ptákoviny, když šlo o život - už bych to nezkoušel, holt nebyl rozum ani pud sebezáchovy....  :huh:


Tento příspěvek byl upraven od St&nda: 29 leden 2014 - 21:17

  • 0

#9 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2014 - 21:15

Tak na Lipně vedou nějaký specielní ledokola, ne?


  • 0

#10 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2014 - 4:07

No zkusme se držet pointy.a ta zněla, kdy si myslíte že zakladatele vlákna unese led na rybníku u Poděbrad. Je to slabých 15 km od baráku, takže vývoj počasí v daně lokalitě by dle mého soudu na víkendový lov stačil.A co vy? Kdy navrhujete jít zkusit led?

Jinak jít na blind bez odzkoušeni ledu by byla pěkná konina.To je každému jasné.



P.s. Na Lipno jedeme v únoru a mám za cíl ty dvě ostrovní.Třeba uvidím i ten traktor.musí to být podívaná.

Tento příspěvek byl upraven od panzerstepan: 30 leden 2014 - 4:41

  • 0

#11 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2014 - 5:55

Já bych tam teda ještě nelezla, přes den ty teploty občas přece jen vylezou nad nulu.


  • 0

#12 Obludka

Obludka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 227 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2014 - 8:08

Pomalu mi přijde neuvěřitelné, že jsem poděbradské jezero lovila ani ne před čtvrnácti dny.. Klasika na člunu, v mikině, narazila jsem na vosy, komáry a obdobnou havěť... a teď po ledu...


  • 1

#13 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2014 - 8:12

Pomalu mi přijde neuvěřitelné, že jsem poděbradské jezero lovila ani ne před čtvrnácti dny.. Klasika na člunu, v mikině, narazila jsem na vosy, komáry a obdobnou havěť... a teď po ledu...

:D  no jo, to bylo vlastne skoro na koupani. Skoda, ze si Saman nevzpomněl dřív. Mohlo být po problému.


  • 0

#14 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2014 - 9:41

Tyhle plavací T5 je beztak škoda si pokazit běháním po ledě, v létě je to podstatně větší sranda. Já spíš lituju, že se v zimě nepostaví nějakej ledovej žebřík kokolním skalkám :D!


  • 0

#15 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2014 - 11:24

Tyhle plavací T5 je beztak škoda si pokazit běháním po ledě, v létě je to podstatně větší sranda. Já spíš lituju, že se v zimě nepostaví nějakej ledovej žebřík kokolním skalkám :D!

Souhlas, ty v okoli beru plavmo. A ty ostatni jak to prijde:)


  • 0

#16 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 287 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2014 - 12:07

Už dvakrát se se mnou probořil led na rybníku. Jednou na vandru v Dobříši, bylo tehdá 15 pod nulou, led tlustej 30 čísel a uprostřed rybníka bác a byl jsem tam do půli stehen. Asi nějaká bublina. Pak jsem celou noc u ohně sušil věci. Po druhé na LabuŤáku v Krči a tam to bylo naprosto bez jakékoliv reakce předem, prostě bum a stál jsem na dně. Koukaly mi jenom ruce a hlava. Bavil jsem se o tom s kamarádem hasičem-záchranářem a ten mi radil, že pokud jdu sám, nějaký bodce(třeba dva šroubováky) abych se vytáhnul na led a kruh na plavání, čím větší, tím lepší.


  • 1

#17 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2014 - 15:29

Zprávy o počasí: Na rybníce u Hranic na Moravě dosáhla tloušťka ledu takových rozměrů, že led se neprobořil ani pod padlým stromem. (Viděno z vlaku).


Tento příspěvek byl upraven od panzerstepan: 30 leden 2014 - 15:30

  • 0

#18 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2014 - 5:24

Díky za info. Možná to půjdu dnes vyzkoušet a vezmu s sebou pro jistotu i dva šroubováky.  :)


  • 0

#19 lemrousek

lemrousek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 160 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2014 - 19:05

Docela bezpečný je podle mě na led obout běžky, váha je rozložená o hodně víc než při pěší chůzi. A navíc je to docela legrace běžkovat po jezeře:)


  • 0

#20 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2014 - 20:06

A zvlášť velká legrace je pak probořit se i s těma běžkama :D!


  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama