Přejít na obsah


Fotka

Varšava - Polsko - rady, tipy, postřehy


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
9 odpovědí na toto téma

#1 Myškin

Myškin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 490 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2014 - 17:31

Zdravim
Za pár dní vyrážím na krátký výlet do Varšavy a tak bych vás chtěl požádat o to, zda by jste se nepodělili o zkušenosti z tohoto města. Tyto zkušenosti můžou být nejen o geocachingu, ale třeba i dopravě, tipy na výlet, stravování a pod.
Díky za vaše postřehy.

Myškin


  • 0

#2 Godfrit 32

Godfrit 32

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2014 - 19:21

Ohledně keší v polsku nečekej žádné zázraky. Jsou to vetšinou na naše poměry podprůměrné kešky, i když tě může nějaká překvapit. Není problém mít i velkou odchylku při zaměření. Takže přeju pevné nervy. Ohledně dopravy, poláci jsou sice pověstní šílení řidiči, ale v polsku jsou jako beránci, protože tam sice policie není vidět, ale doporučuji se s ní nehádat, dělají rádi problémy. Ovšem pozor na polské kamióny, jezdí jak šaloní není problém, že tě bude na úzké silnici předjíždět 90kou. Co se stavu cest týče, nové dálnice jsou parádní a je na nich hladká pěkná vozovka. Dá se na nich jed bez problému 180km/h, ale nedoporučuji to, policie sice není vidět, ale jak se zjeví, tak to stojí za to. Pokud dálnice není hotova neplatíš mýto. Pokud je, tak si připrav za osobní auto cca do 10ti zlotých. Ohledně vedlejších cest, npř. mezi vesnicema nebo i mezi městama čekej silnice horší třídy na kterých o velké výtluky a vlny není nouze. Dávej pozor na dálniční značení. V česku jsou rychlostní silnice a dálnice označeny zelenou značkou a okresky modrou. V polsku druh silnice poznáš hlavně podle čísla v červeném čtverečku. Čím vyšší číslo, tím je silnice nižší třídy. Dálnice mívají většinou jediné číslo.

Abych nemuluvil pouze pesimisticky: v polsku je na každém druhém kroku směnárna (KANTOR), takže směnit peníze není problém. Co se týče jídla, doporučuji ochutnat (oscypek) tj sýr z ovčího mléka a (žurek) je moc dobrá polévka.

Snad jsem ti dobře poradil ;)


  • 1

#3 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 842 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2014 - 20:38

Píšeš že za pár dní ? To jako na Velikonoce ? Tak to tě lituju ! Připrav se na mrtvou zemi - nepočítej s tím, že bys cokoliv našel otevřené. Pokud najdeš otevřený obchod nebo hospodu, ber to jako zázrak, nikoliv jako pravidlo. S památkama se rozluč. Poláci jsou fanatiční pámbíčkáři a o Velikonocích se život zastavuje.


  • -1

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#4 Arogant

Arogant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 636 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2014 - 22:17

Keše nic moc, mikro, nano. Nic extrovního ale je to pár let zpátky. Hodně používali fotohinty.

Pár fotek z mého výletu: https://picasaweb.go...feat=directlink

Cestování nevím, bydleli jsme v centru, všude pěšky, jen MHD na / z letiště. 


  • 0
Body, sláva, diplomy! používáno se souhlasem cbfousáče ;o)

Nositel Nobelovy ceny za mír.

#5 Myškin

Myškin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 490 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2014 - 6:35

Píšeš že za pár dní ? To jako na Velikonoce ? Tak to tě lituju ! Připrav se na mrtvou zemi - nepočítej s tím, že bys cokoliv našel otevřené. Pokud najdeš otevřený obchod nebo hospodu, ber to jako zázrak, nikoliv jako pravidlo. S památkama se rozluč. Poláci jsou fanatiční pámbíčkáři a o Velikonocích se život zastavuje.


A jeje, tak to asi nebyla nejstastnejsi volba na poznavani Varsavy. Ale na druhou stranu by mohl byt klid na hledani :-)
  • 0

#6 Myškin

Myškin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 490 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2014 - 18:05

Keše nic moc, mikro, nano. Nic extrovního ale je to pár let zpátky. Hodně používali fotohinty.

Pár fotek z mého výletu: https://picasaweb.go...feat=directlink

Cestování nevím, bydleli jsme v centru, všude pěšky, jen MHD na / z letiště. 

 Z tvých fotografií vypadá Varšava jako zajímavé město :)


Ohledně keší v polsku nečekej žádné zázraky. Jsou to vetšinou na naše poměry podprůměrné kešky, i když tě může nějaká překvapit. Není problém mít i velkou odchylku při zaměření. Takže přeju pevné nervy. Ohledně dopravy, poláci jsou sice pověstní šílení řidiči, ale v polsku jsou jako beránci, protože tam sice policie není vidět, ale doporučuji se s ní nehádat, dělají rádi problémy. Ovšem pozor na polské kamióny, jezdí jak šaloní není problém, že tě bude na úzké silnici předjíždět 90kou. Co se stavu cest týče, nové dálnice jsou parádní a je na nich hladká pěkná vozovka. Dá se na nich jed bez problému 180km/h, ale nedoporučuji to, policie sice není vidět, ale jak se zjeví, tak to stojí za to. Pokud dálnice není hotova neplatíš mýto. Pokud je, tak si připrav za osobní auto cca do 10ti zlotých. Ohledně vedlejších cest, npř. mezi vesnicema nebo i mezi městama čekej silnice horší třídy na kterých o velké výtluky a vlny není nouze. Dávej pozor na dálniční značení. V česku jsou rychlostní silnice a dálnice označeny zelenou značkou a okresky modrou. V polsku druh silnice poznáš hlavně podle čísla v červeném čtverečku. Čím vyšší číslo, tím je silnice nižší třídy. Dálnice mívají většinou jediné číslo.

Abych nemuluvil pouze pesimisticky: v polsku je na každém druhém kroku směnárna (KANTOR), takže směnit peníze není problém. Co se týče jídla, doporučuji ochutnat (oscypek) tj sýr z ovčího mléka a (žurek) je moc dobrá polévka.

Snad jsem ti dobře poradil ;)

Díky, že jsi se podělil o své zkušenosti. Myslí, že se budou hodit i jiným ;)


  • 0

#7 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 930 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2014 - 20:37

Do Varšavy jezdím často a pokaždé se snažím ulovit alespoň jednu keš. Kupodivu se mi tam kešuje líp než v Praze protože je tam převaha tradiček a já jsem na mysterky příliš líný nebo hloupý. Schránky jsou tam velmi jednoduché, oblíbená je plastová minizkumavka velká asi 3 cm, tedy takové větší nano. Já jsem ale v tomto směru nenáročný, provedení schránky je u mě obvykle na posledním místě - pokud tedy je schránka čistá a funkční - a to většinou je. Většina keší má snahu ukázat něco zajímavého a to mám rád. Často mají anglické listingy.

 

V paměti mi utkvěly následující:

 

GC26A9 Ndebele 1 - virtuálka, myslím nejstarší polská keš

GCVYY5 W Centrum Warszawy - jednoduchá, stará, small, často tam bývají GC/TB

GC1HEWF Lindley's Warsaw - keš na dost odpudivém místě, ale v areálu historické nemocnice se zvláštní atmosférou, jako v historickém filmu

GC18GKX Barbakan - regularka, opět často GC/TB, pod znovupostaveným opevněním hradu

GC364H5 Most Westchnien a další keše věnované varšavskému ghettu

GC2YTPY Hale Mirowskie - keš nic moc, ale je u zajímavé tržnice kde se dají koupit i místní dobroty typu sýry, klobásy atd.

 

Varšava nemá moc historických památek protože byla za války prakticky srovnaná se zemí, tudíž tam nejezdí turisti - a tudíž je i v centru spousta příjemných hospod a barů kam chodí místní (na rozdíl od Prahy kde v centru většina hospod funguje jako pasti na turisty). Jídlo mají výborné (nechápu odkud vozí naše řetězce ty hrůzy), doporučuji pirohy, už zmiňovaný žurek, klobásy všeho druhu. Dobré je pivo a samořejmě i vodka.

 

Ještě jedna zajímavost - pro Poláky jsme asi jejich nejoblíbenější národ, mají výborný přehled o české literatuře a filmu. Obráceně to bohužel moc neplatí.


  • 2

#8 Myškin

Myškin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 490 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2014 - 16:10

Do Varšavy jezdím často a pokaždé se snažím ulovit alespoň jednu keš. Kupodivu se mi tam kešuje líp než v Praze protože je tam převaha tradiček a já jsem na mysterky příliš líný nebo hloupý. Schránky jsou tam velmi jednoduché, oblíbená je plastová minizkumavka velká asi 3 cm, tedy takové větší nano. Já jsem ale v tomto směru nenáročný, provedení schránky je u mě obvykle na posledním místě - pokud tedy je schránka čistá a funkční - a to většinou je. Většina keší má snahu ukázat něco zajímavého a to mám rád. Často mají anglické listingy.

 

V paměti mi utkvěly následující:

 

GC26A9 Ndebele 1 - virtuálka, myslím nejstarší polská keš

GCVYY5 W Centrum Warszawy - jednoduchá, stará, small, často tam bývají GC/TB

GC1HEWF Lindley's Warsaw - keš na dost odpudivém místě, ale v areálu historické nemocnice se zvláštní atmosférou, jako v historickém filmu

GC18GKX Barbakan - regularka, opět často GC/TB, pod znovupostaveným opevněním hradu

GC364H5 Most Westchnien a další keše věnované varšavskému ghettu

GC2YTPY Hale Mirowskie - keš nic moc, ale je u zajímavé tržnice kde se dají koupit i místní dobroty typu sýry, klobásy atd.

 

Varšava nemá moc historických památek protože byla za války prakticky srovnaná se zemí, tudíž tam nejezdí turisti - a tudíž je i v centru spousta příjemných hospod a barů kam chodí místní (na rozdíl od Prahy kde v centru většina hospod funguje jako pasti na turisty). Jídlo mají výborné (nechápu odkud vozí naše řetězce ty hrůzy), doporučuji pirohy, už zmiňovaný žurek, klobásy všeho druhu. Dobré je pivo a samořejmě i vodka.

 

Ještě jedna zajímavost - pro Poláky jsme asi jejich nejoblíbenější národ, mají výborný přehled o české literatuře a filmu. Obráceně to bohužel moc neplatí.

Díky za zajímavé informace a upozornění na virtuálku, tu si opravdu nenechám ujít ;)  Já sem v zahraničí taky skromný a zaměřuji se jen na tradičky, ale zde bych možná zkusil i nějaký ten modrý otazník nebo multi, vypadají docela jednoduše. A když jsem se podíval na mapu, tak moje srdce zaplesalo. Tam je tradička snad každých třsita metrů. Otázka je co tomu řekne moje mudlí společnost :D


  • 0

#9 puczmeloun

puczmeloun

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 353 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2014 - 19:27

Z Warszawy doporučuju návštěvu areálu "Lazienki Krolewskie"

- např. http://coord.info/GC33RZ5
- pro mudlodobrovod spousta věcí na obdivování a pro kačera spousty možností lovu v hezkém parku
- areál zde: http://www.geocachin...,21.031366&z=15
 
+ zmíněnou virtuálku Ndebele 1 a Barbakan (Barbican)


Tento příspěvek byl upraven od puczmeloun: 15 duben 2014 - 19:27

  • 0
Užívej života...

#10 MK1977

MK1977

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 276 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2014 - 20:58

Varšava je taky moc pěkná v noci. Ale když jsem tam byl, tak jsem ještě nekešoval a mým hlavním zájmem byla vojenská muzea (pro blázna jako já byla dvě vojenská muzea, teda jedno hlavní a pak jeho pobočka s venkovní bohatou expozicí a muzeem věnujícím se Katyňskému masakru a pak muzeum Varšavského povstání (úžasná atmosféra, trochu připomíná zážitek z lidického památníku) pravým požehnáním). Pak ještě taky hrob neznámého vojína, krásný pohled v noci, hned vedle fontána, taky krásně nasvícená. Fotky připojuju.

Přiložené miniatury

  • fontána.jpg
  • hnv.jpg

  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama