Vypadá to, že mi někam vloudila chybička. Varianty bez knihovny mají špatně diakritiku.
Tak snad už je to opraveno.
Tento příspěvek byl upraven od Qazy: 31 říjen 2017 - 18:20
Publikováno 31 říjen 2017 - 17:54
Vypadá to, že mi někam vloudila chybička. Varianty bez knihovny mají špatně diakritiku.
Tak snad už je to opraveno.
Tento příspěvek byl upraven od Qazy: 31 říjen 2017 - 18:20
Publikováno 31 říjen 2017 - 20:48
Analyzoval jsem: Ciferace0.315nb.exe ....
Hybrid Analysis uvádí poměrně dost problémů. Víc, než minule bez knihovny.
Publikováno 01 listopad 2017 - 7:55
Ahoj, nevím v jakém jazyce aplikaci píšeš. Ale podmíněná kompilace by šla vyřešit pomocí preprocesoru a vhodného Makefile. Pak by šlo na jednou vytvořit hned několik verzí...
Publikováno 01 listopad 2017 - 8:41
Analyzoval jsem: Ciferace0.315nb.exe ....
Hybrid Analysis uvádí poměrně dost problémů. Víc, než minule bez knihovny.
Nutno ale rict, ze tahle analyza je az nesmyslne prisna. Co jsem si vyzkousel na sobe, tak vyhodnocuje jako podezrele naprosto normalni veci.
Publikováno 01 listopad 2017 - 11:26
Neměl jsem důvod toto vlákno číst, s ciferacemi problém nemám. Až teď jsem zjistil, že ten program umí mnohem více. Když stáhnu ten ...nb.exe, mám některá písmena s diakritikou v menu špatně, resp. vůbec. Na Win7 i XP. To nevadí.
Jako námět na další abecedy: Když Brainfuck tak pěkný vtip je Ook.
A z "historických" abeced se mi líbí Tengwar. Já vím, Beleriadský by asi šel, ale Qenijský, Sindarský nebo Gondorský by měl problém, samohlásky píše jako diakritiku a používá množství zkratek. Stejný problém by byl asi s klasickou hebrejštinou - ale ta se používá i pro zápis jidiš, což je v podstatě dialekt němčiny, takže zápis samohlásek je tam určitě vyřešen. Nemá asi smysl to komplikovat, na substituční šifry 1:1 to zřejmě funguje dobře.
Publikováno 01 listopad 2017 - 11:52
Publikováno 01 listopad 2017 - 12:17
Pokud jde o verzi 0.316, tak to souvisí s poškozenou diakritikou. Doporučuji stáhnout verzi 0.317, tam by to mělo být OK.
Stačí v horní části zaškrtnout volbu "Ověř aktualizace" a program by měl nabídnout stažení verze 0.317.
Tento příspěvek byl upraven od Qazy: 01 listopad 2017 - 12:18
Publikováno 01 listopad 2017 - 12:20
Jo v té 0.317 je to v pořádku
Publikováno 01 listopad 2017 - 19:13
Ahoj, nevím v jakém jazyce aplikaci píšeš. Ale podmíněná kompilace by šla vyřešit pomocí preprocesoru a vhodného Makefile. Pak by šlo na jednou vytvořit hned několik verzí...
Myslím, že jsem to už někde psal. Dělám to v AutoItu a to je taky zdroj všech problémů s antiviry. AutoIt je jednoduchý (na naučení) skriptovací jazyk, který má ale poměrně velké možnosti. Proto je asi oblíbený mezi autory virů. Antiviry pak detekují to, že je to napsáno v AutoItu a zahlásí problém.
"Makefile" je obyčejný BAT (teda obyčejný - má přes 1700 řádků), který spustí převod z AU3 do EXE. Pak na to pustí Resource Hacker, který k tomu přidá ikony (jednotlivé znaky v abecedách jsou řešeny pomocí ikon a pokud by to někoho zajímalo, je jich už 1595). Nakonec se provede UPX komprese, která výsledek zmenší z 3 MB na 800 KB. Až sem celkem není problém s verzováním. Ten nastává s připojováním knihovny pro hashe, které řeší příkaz AutoItu a ten se dá obejít jen tak, že se ze skriptu odstraní. Udělat kopii souboru bez konkrétních řádků je celkem problém (aspoň v BATu).
Publikováno 01 listopad 2017 - 20:41
Publikováno 01 listopad 2017 - 21:25
Že se nelíbí antivirů, co se dá jakžtakž pochopit (i když to je, jako by se jim nelíbil ZIP), ale co přesně se nelíbí Windows? Nikdy jsem neměl problémy, že by komprimovaný EXE nešel spustit nebo padal (v porovnání s nekomprimovaným).
Publikováno 01 listopad 2017 - 22:27
Publikováno 02 listopad 2017 - 8:02
Řekl bych, že se to nedá takhle zobecnit na všechny spustitelné soubory a AutoIt je asi zrovna příklad, kde to neplatí. Protože je to skriptovací jazyk, tak EXE je vlastně interpreter (podstatná část EXE) a k němu připojený skript (menší část EXE). Navíc v případě Ciferace tvoří ikony asi 2 MB a pokud jsou načtené v paměti, zobrazují se rychleji.
Jinak jsem si několikrát spustil komprimovanou i nekomprimovanou verzi a zabraná paměť se nijak výrazně neliší:
komprimovaná - nekomprimovaná
nejmenší rozdíl: 11 424 KB - 11 404 KB
největší rozdíl: 11 372 KB - 9 220 KB
I kdyby ten rozdíl byl 10 MB, myslím, že v dnešní době by to nikomu nějak nevadilo, zvlášť, když jiné aplikace (třeba internetový prohlížeč) zaberou třeba 50x víc paměti a běží delší dobu. A pokud to přece jen někomu vadí, má na výběr, kterou verzi si stáhne.
Publikováno 02 listopad 2017 - 8:24
EXE se normalne do pameti nenahrava, ale do pameti se mapuje. Tedy rekne se systemu, ze tenhle kousek virtualniho adresniho prostoru je fyzicky ulozeny tamhle v tom souboru na disku, a ne treba v odkladacim souboru.
V adresnim prostoru ti to sice pamet zabira, ale ve fyzicke RAM ti to jeste nezabralo vubec nic, a z disku jsi nemusel precist ani byte! Az kdyz system bude chtit rozbehnout ten program, musi ho mitve fyzicke RAM. V tu chvili system zjisti, ze zrovna potrebuje nejaky kosuek pameti, a jen tenhle kosuek nahraje z toho souboru do fyzicke ram. Ale jen ty kousky, ktere opravdu potrebuje!
Pokud budes mit treba EXE, ktery v sobe obsahuje obrovsky obrazek, tak ten obrovsky obrazek bude z toho disku nahrany az tehdy, kdyz s nim program chce pracovat. Coz nemusi byt hned pri spusteni.
U packeru musis pri spusteni z disku precist uplne cely soubor. A pak jeste do pameti zapsat rozbaleny obsah. Vetsi zatez disku, vetsi zatez pameti, a jeste ti to muze z pameti vytlacit neco jineho. Zbytecne. Jen proto, abys usetril dve vteriny pri stahovani z internetu.
Ale pravda je, ze tohle je ten nejmensi problem. Vetsi je, ze cim vic o tomto programu vim, tim vic sympatizuji s temi nastvanymi antiviry... :/
Publikováno 02 listopad 2017 - 9:19
... U větších exe souborů může zabrat víc místa v paměti i spuštění může trvat déle než u klasických exe nezkomprimovaných.
Publikováno 02 listopad 2017 - 9:34
Zajímavé, jak se šetří byty a sekundy, ale pak se program napíše třeba pod běhovým prostředím, které zabere megabajty samo o sobě.
Jinak to dneska skoro nejde.
Viděl jsem program, programátorský textový editor s dost pokročilými makry, který měl 47kB a spouštěl se bleskově. Byl z DOSu, napsaný pravděpodobně v assembleru. Kdyby uměl česky, byl by použitelný dodnes. To už dneska nikdo dělat nebude. Nemá smysl šetřit pár mega nebo sekund, a strávit nad tím měsíce. Osobně bych asi nikdy nedělal nějaký rozvidlený systém verzí, je to náročné na údržbu a aktualizace.
Publikováno 02 listopad 2017 - 10:10
Viděl jsem program, programátorský textový editor s dost pokročilými makry, který měl 47kB a spouštěl se bleskově. Byl z DOSu, napsaný pravděpodobně v assembleru. Kdyby uměl česky, byl by použitelný dodnes.
Jóoo, to byly časy...
Publikováno 02 listopad 2017 - 11:19
Ale pravda je, ze tohle je ten nejmensi problem. Vetsi je, ze cim vic o tomto programu vim, tim vic sympatizuji s temi nastvanymi antiviry... :/
Dobře, shrnu to asi takto:
1) Pokud se někomu program nelíbí, nemusí ho používat, nikomu ho nevnucuju. Program je zdarma a každý si s ním může naložit, jak chce. Jestli si někdo myslí, že bych se "neměl zříkat odpovědnosti" a řešit to, že se nelíbí antivirům, pak mu doporučuji tento program úplně ignorovat jako by vůbec neexistoval. Pak žádné problémy s antiviry nebudou.
2) Ohledně různých verzí (komprimované, nekomprimované, s knihovnou, bez knihovny) by bylo dobré, aby se uživatelé vyjádřili, kterou verzi chtějí. Pokud se nelíbí ani jedna varianta, napište další možnost, případě k tomu přistupujte podle bodu 1).
Tohle vše jsem už dříve zmiňoval.
Publikováno 02 listopad 2017 - 11:46
Publikováno 02 listopad 2017 - 11:54
Jóoo, to byly časy...
Proč byly? Pořád ještě jsou k dispozici klasické překladače, třeba pro Pascal Delphi nebo
free varianta Lazarus/Freepascal. A je v nich podpora i pro ten stroják, když na to někdo
má čas, chuť a znalosti .
0 uživatelů, 3 návštěvníků 0 anonymních uživatelů