Přejít na obsah


Fotka

Dakota 10


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
577 odpovědí na toto téma

#221 Sam Otlik

Sam Otlik

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2013 - 17:24

Díky za připomínky... Ještě počkám co dalšího se vyklube...


  • 0

#222 GeoPat :)

GeoPat :)

    GeoPat :)

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2013 - 21:53

Hele,mám ji pul roku a nemůžu si ji vynachválit!
  • 0

#223 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 524 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2013 - 22:00

Určitě to není dobrá volba...... orientoval bych spíš na Dakotu 20 nebo eTrex 30, pokud se chceš udržet  v té nižší cenové relaci. Už jenom třeba absence paměťové karty u dakoty 10 je OBROVSKÝ minus.

 Kolik ma dakota 10 integrovane pameti? 700MB? Kolik ma ta nejlepsi mapa CR? 350MB? Rekl bych, ze se najde opravdu dost uzivatelu, kterym ta karta nebude chybet... Holt, nekomu se to zda OBROVSKE, i kdyz to obrovske neni. :D


  • 0

#224 Mukina

Mukina

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 158 příspěvků(y)

Publikováno 16 listopad 2013 - 0:03

Já mám DAKOTU 10 skoro rok a nemůžu si jí vynachválit - do zahraničí nejezdím, pokud ano, nahraju část mapy, kterou potřebuju. Pro moje použití absolutně stačí, myslím, že kešku s ní najdu stejně tak jako s navigací za 13 tis.  ;) Záleží co od toho očekáváš ... ale konkrétně Dakota 20 mně s pár funkcema navíc nepřesvědčila, že se vyplatí ty skoro 2 tisíce připlatit! 


  • 0

Garmin Dakota 10  :ph34r: 

C:geo - Huawei P8 Lite

 

#225 rumcajs_tr

rumcajs_tr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 220 příspěvků(y)

Publikováno 16 listopad 2013 - 8:26

Podle mě je kvůli keškám nedostatek spíš absence elektromagnetického kompasu. Bez toho je dohledávání kešky mnohem obtížnější - neříkám, že to nejde :-)


  • 1

#226 Tryvet Texas Ranger

Tryvet Texas Ranger

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2013 - 22:54

Dobrý večer.

Koupil jsem si navigaci Garmin Dakota 1O, ale zatím tomu nějak nerozumím. Existuje někde podrobný návod i s vysvětlením, co jednotlivé funkce znamenají a kdy se používají?

Děkuji


  • 0

#227 zdeziz

zdeziz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 514 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2013 - 1:38

To je takový moc obecný dotaz, zkus tenhle článek a pak napiš,co by jsi chtěl upřesnit, to dáme do kupy

http://wiki.geocachi...kota,_Colorado)


  • 0

#228 Tryvet Texas Ranger

Tryvet Texas Ranger

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2013 - 23:48

Zatím díky,kdyžtak pak napíši


  • 0

#229 Tryvet Texas Ranger

Tryvet Texas Ranger

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2013 - 22:21

Tak dnes jsem si do Dakoty nahrál nějaké keše a pak i našel. Ovšem nevím, jak si je označit jako nalezené a nebo si je úplně smazat, protože když je mám nalezené, tak už je stejně nepotřebuji.

Díky


  • 0

#230 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2013 - 0:08

Kdyz se navigujes na kesku, tak je treba jit do menu Geocaching -> Záznam pokusu nebo neco v tom smyslu (ta cestina je priserna) a vybrat bude nelezeno nebo neco, co tomu proste odpovida... Na zbytek mas odpoved v tom odkazu :)


  • 0

#231 zdeziz

zdeziz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 514 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2013 - 2:34

Jen doplním oblíbenou autorku - ta čeština se časem myslím trochu mění, v mé verzi je: vyskočíš z mapy do hlavního menu, potom SCHRÁNKA S POKLADY --- ZÁZNAM POKUSU --- NALEZENO. 

Nabidka se zobrazí jen když se na keš naviguješ! Po potvrzení Ti nabídne: HOTOVO=návrat do hlavního menu    nebo NAJÍT DALŠÍ NEJBLIŽŠÍ=začne hned navigovat na nejbližší keš.

Nalezená keš se Ti na mapě bude zobrazovat jako otevřená truhlička, to se neplete :) ,pokud se chceš podívat na všechny nalezené, najdeš je ve stejném menu. Mazat je nemusíš, nijak tam nevadí, doma podle seznamu nalezených můžeš logovat. Stejně budeš soubor s kešema do GPS postupem času aktualizovat, při té příležitosti už nalezené nenahraješ. 

 

Stejně tak u multiny: dojdeš na stage 1, vyskočíš z mapy, dáš zase SCHRÁNKA S POKLADY --- posun v menu dolů na ZADAT DALŠÍ ÚSEK , podle spočítaných indicií upravíš zobrazené souřadnice a fajfka a vpřed.

 

Ještě mě ze začátku mátlo, a teď nevím, jestli to má Petulka v návodu, že GPS hlásí příchod na místo s předstihem. To je tak schválně, to není nepřesnost, pouze upozornuje na blízkost cíle, jen odklikni a v klidu pokračuj.

A rada takyzačátečníka - koukám před sebe, 10-15m, na mapě ukazuje vzdálenost, většinou správné místo uvidíš a odhadneš už za chůze, z dálky, ušetříš zmatené dohledávání na místě, po pár pokusech to budeš mít v oku. Najdu(no, snad), zaloguju, popojdu někam bokem, vytáhnu GPS a teprve pak označím jako nalezenou. Místo nějakého stylusu se mi osvědčil kousek do kulata obroušené špejle, těch se do kapes pár vejde, i do pračky. A piš si na začátek logu čas nálezu, jen pro jistotu, kdyby jsi časem propadl peklu statistik. Zima je ideální na spuštění Geogetu, pokud už nepoužíváš, trochu reklamy oblíbených produktů neuškodí. :)


  • 0

#232 Zagloba

Zagloba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 478 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2013 - 9:29

Stejně budeš soubor s kešema do GPS postupem času aktualizovat, při té příležitosti už nalezené nenahraješ.

 

Ale to platí jen, když se keše nenahrávají po jedné, ale jako PQ nebo přes GeoGet hromadně. Pokud je nahraješ jednotlivě, pak je každá keš v jednom GPX souboru a když je chceš dostat z navigace, musíš je ručně smazat (připojit GPS k počítači, najít složku GPX a tam jsou ty soubory). Jména GPX souborů jsou podle GC kódů. A staré kešky odmazávej, ať nepřešvihneš maximální limit, co navigace zvládne (nevím kolik je to u Dakoty10).


  • 0
Zastavte zeměkouli, chci vystoupit

#233 Tryvet Texas Ranger

Tryvet Texas Ranger

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2013 - 21:23

Zatím děkuji. Akorát nechápu, proč staré keše prostě nejdou s té Dakoty vymazat, proč se musím připojovat k počítači, to mě připadá zvláštní.


  • 0

#234 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2013 - 23:53

Takle uz to Garmin proste ma. Jo, je to na houby, ale nic s tim neudelas :( Kdysi si proste rozdelil trh, Garmin ma svoje, Magellan ma svoje, mozna jeste nekdo dalsi... Oni tezej jenom z toho, ez tady moc jinejch GPSek nekoupis. Navic jsou to Amici, kterejm je vicemene jedno, jestli je to, co vypustili, uzitecne rozumne pouzitelny. Viz web gc.com. Spousta veci je nedotazena do konce... Můžete s tím nesouhlasit, můžete proti tomu protestovat, ale to je to jediné, co s tím můžete dělat...


  • 0

#235 zdeziz

zdeziz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 514 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2013 - 10:21

Limit by měl být 2000 keší a 1000 waypointů.

Smazáním nalezených by jsi sice získal volné místo, ale bez připojení k PC by Ti bylo stejně k ničemu. A když už se připojíš......S tím se dá žít.


  • 0

#236 Tryvet Texas Ranger

Tryvet Texas Ranger

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2013 - 20:20

Tak zatím díky za rady. Tak ty keše už umím označit i vymazat. Ale nějak mi nejde navigování. Jak jsem pochopil, můžu jít buď podle mapy, nebo podle kompasu. Podle kompasu je mi to jasné, ale když chci jít podle mapy, tak žádnou mapu nevidím. Mám tam jen nějakou fialovou čáru se šipkou a vyobrazenu jenom hlavní silnici. Dokonce ani vedlejší silnice tam nemám. Šel jsem dnes parkem, kde jsou turistiké značky. Čekal jsem, že se mi na té Dakotě mormálně zobrazí turistická mapa, jako když mám mapu papírovou a prostě nic.A jaký mám mít nastavený profil, hledání pokladů,nebo rekreační?

Ta Dakota je pro mě nějak nesrozumitelná, když jsem si koupil GPS do auta (Tomtom), tak jsem to pochopil celkem hned, ale toto.


  • 0

#237 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 524 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2013 - 20:30

Bud sis tam nedal mapu, nebo ji nemas odemknutou spravnym odemykacim klicem pro tuto GPS.

 

Cesky Garmin prodava GPSky vzdy s mapou, bud obycejna, nebo lepsi PRO mapa. Ta lepsi je pochopitelne drazsi. Obvykle je mapa nahrana na pametove karte, kteoru staci do pristroje vlozit. Coz u Dakoty10 nepujde, protoze nema podporu pro pametove karty.

 

Druhou moznosti je registrovat se na unlock.garmin.cz pomoci kodu, ktery mas na krabici od GPSky, a odtamtud si muzes mapu stahnout a nainstalovat do pocitace... tam ji pak odemknes kodem, ktery ti ten web take prozradi. nakonec to z toho pocitace nahrajes do GPSky. A az pak ti to zacne fungovat.


  • 0

#238 Zagloba

Zagloba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 478 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2013 - 20:35

Já jen doplním, že ta fialová čára je spojnice místa, kde stojíš a místa, kam jsi zadal, že se má navigovat (třeba keška).


  • 0
Zastavte zeměkouli, chci vystoupit

#239 Tryvet Texas Ranger

Tryvet Texas Ranger

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2013 - 22:10

No jo, tak tam asi žádná mapa není. Zkoušel jsem se teď přihlásit na ty stránky, ale nechce mě to tam pustit. Je na té krabičce stejný kód, jako je kód u baterek např. 1PK1.....   Jestli ne, tak jsem v háji, protože jsem mimo domov a krabičku mám doma.


  • 0

#240 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 524 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2013 - 22:18

je to samolepka uvnitr krabice, a je to jiny kod, nez seriove cislo GPSky.


  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama