Přejít na obsah


Fotka

Dakota 10


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
577 odpovědí na toto téma

#321 sambar439

sambar439

    Hulvát a vesnickej primitiv ;)

  • Members
  • PipPipPip
  • 462 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2014 - 8:01

Obávám se, že tak jak si to představuješ, tak to neumí žádná navigace. ;-)
Ale neboj, až přijedeš do Loun, budou to ty nejbližší k tvé aktuální poloze :-D
  • 1

#322 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 796 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2014 - 8:05

GPX můžeš mít kolik chceš, keše se ti zobrazí všechny pohromadě. Šlo by to jako POI, když budeš mít v nějaké složce podsložky a v nich GPX, POIloader z toho nadělá položky v POI. Jenomže mě se s POIbody pracuje blbě a používám je jen, když nemám keše nahrané jako Poklady (třeba jsem mimo oblast, kterou jsem si exportoval, kvůli limitu počtu keší, do POI dávám všechno, tam limit není). Exportní plufin v Geogetu mi to třídí na tradičky, multiny, jednotlivé druhy waypointů, atd. Pokud bych chtěl něco takhle speciálního (Louny), musel bych to tam asi začlenit ručně. Navíc POI přidává ikony podle bmp souboru se stejným názvem, takže buď bys měl celé Louny jako jednu ikonu, nebo bys je musel dál členit. Uvaž, jestli to stojí za to.


  • 0

#323 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2014 - 8:30

To bude podobné jako na Oregonu, takže:

 

1. GPX souborů s kešemi může být více.

2. Keš by se neměla vyskytovat ve více souborech.

 

Z toho plyne že:

Vytvoř si GPX soubor okolí. Pak si vytvoř ty Louny. Nesmí se Ti překrývat keše. A pak to nahraj do GPS.

 

V seznamu budou vidět všechny, podle vzdálenosti od aktuální pozice. Když se posuneš v mapě na ty Louny, měl by jsi v mapě vidět keše, co máš nahrané tam.

 

Já ještě přičítám vyluštěné finálky a další ptákoviny, ale základ celé práce je v bodech 1 a 2. Chce to pochopit práci se seznamy a filtry v GG, nebo v čem to děláš.


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#324 jonathane1

jonathane1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 205 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2014 - 9:43

Tak nevím jestli jsem vás pochopil dobře....ale zkusím to podle Vašich rad. Na mobilu mám c:geo a tam si prostě vytvořím jednotlivé složky a v nich mám ty keše když někam jedu. Je tam samozřejmě i složka všechny keše, které se mi srovnají podle aktuální pozice. Což je i na Dakotě. 3lo mi v podstatě jen o to, když na Dakotě nějakou keš hledám, musím listovat v tom seznamu všech keší. Takhle v c:geu si můžu otevřít práve tu složku Louny, Praha, Kocourkov :-)......atd.


  • 0

#325 sambar439

sambar439

    Hulvát a vesnickej primitiv ;)

  • Members
  • PipPipPip
  • 462 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2014 - 9:49

 Listovat nemusíš... Pokud víš alespoň část názvu, Dakota ti to najde podle klíčového slova...


  • 0

#326 Stepan_M

Stepan_M

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 182 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2014 - 10:15

Tak pokud nějakou keš hledáš, tak s největší pravděpodobností je to jedna z nejbližších keší a ty se ti zobrazí hned na začátku seznamu (nemusíš nic složitě hledat). Pokud se jen na keš chceš podívat a nejsi v místě, tak ji najdeš podle mapy.


  • 0

#327 zdeziz

zdeziz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 514 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2014 - 10:17

A samozřejmě filtr - hledáš tradičku, multinu atd..


  • 0

#328 jonathane1

jonathane1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 205 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2014 - 10:58

Ok jestě  nějak nezvladám  (asi pohodlnost) používat filtry......


  • 0

#329 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2014 - 12:36

To třídění by dokázaly jedině POI body, tam se to dá i podle jednotlivých databází.

 

Ale jak tu píšou, v seznamu je to podle vzdáleností a nebo můžeš hledat v mapě a klikat na ikonky.

 

Filtry jsou mocná zbraň, ale taky trochu zrádná, když si něco přenastavíš a pak na to zapomeneš a je Ti divné, že nevidíš určitě nahrané keše.


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#330 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 796 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2014 - 14:25

Filtry jsou zrádné. Např. přes ně nejsou vůbec vidět vyluštěné finálky z Geogetu (mají typ. který navigace nezná, ikonku velké truhly, což je i výhoda). A nedonutil jsem to, aby to filtrovalo megaeventy (místo nich jsem tam nafalšoval waymarky). Takže filtry v navigaci prakticky nepoužívám. Protože mám waymarky jako keše, je to někdy dost nepřehledné, hlavně v centru historických měst, kde je jeden WM na druhém a pak v seznamu nejbližších vidím samé WM. Na druhou stranu, většinou tam není tolik keší. Hodilo by se je odfiltrovat, ale zatím jsem to nezprovoznil a asi ani nebudu, zvykl jsem si na to.


  • 0

#331 zdeziz

zdeziz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 514 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2014 - 17:33

Filtry jsou zrádné. Např. přes ně nejsou vůbec vidět vyluštěné finálky z Geogetu (mají typ. který navigace nezná, ikonku velké truhly, což je i výhoda

No jo, toho jsem si nikdy nevšiml, ty truhly jsou na mapě tak výrazný, že jsem je ve filtru nikdy nehledal. Díky za info, to ušetří nějaký ty nervy. zdeziz


  • 0

#332 Tryvet Texas Ranger

Tryvet Texas Ranger

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2014 - 19:42

Zdravím.

Mám navigaci Garmin Dakota 10. Když dám navigovat na nějakou keš, tak mi to ukáže, jak je to daleko, ale pouze vzdušnou čarou. Nejde tam např. někde přepnout, aby to navigovalo po cestách a já se dozvěděl skutečnou vzdálenost. Automobilová navigace třeba naviguje jen po silnicích, nikoli vzdušnou čarou.

Díky.


Tento příspěvek byl upraven od tomy.22: 13 září 2014 - 21:44
sloučeno s threadem již k tomuto účelu založeným

  • 0

#333 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 966 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2014 - 19:50

bud v menu nastaveni, trasa vyber navigovani po silnici nebo si udelej profily

 

mam profil geocaching, co me naviguje vzduchem, profil auto co jede po silnici s ohledem na auto a profil pesky co naviguje po silnici s ohledem na chodce

 

nebo je to tusim tam co se zadava cil.. pokud se nekam naviguje tak je tam moznost ukoncit navigaci a mmj i prepnuti na navigovani vzduchem/po ceste


  • 0

#334 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2014 - 19:55

V Dakotě by to mělo být tady. Druhá a třetí volba by měla trasovat po silnicích

Přiložené miniatury

  • sett.JPG

Tento příspěvek byl upraven od plavcik: 13 září 2014 - 19:57

  • 0

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#335 Zememeric_K

Zememeric_K

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 97 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2014 - 20:35

Přepínání mezi trasováním a vzdušnou čarou tady moc logické ani intuitivní skutečně není. V nastavení v sekci "Trasování" sice můžeš nastavit preference pokaždé jinak, jak se ti to hodí, ale to je zdlouhavé.

 

Pokud chceš přepínat způsob výpočtu trasy "za běhu". Tak nejlepší způsob je: vyskočit z mapy a kliknout na okno "Kam vést" (vím, že to nemá logiku, ale to neřeš...) a pokud máš nalezený signál, tak klikni na podnabídku: "přepočet na silnici". A pokud signál nemáš, tak tam máš úplně jiné menu a v daném případě celkem k ničemu!!!  :wacko:

 

Jinak pozor na preference. Z továrny je to nastavené tak, aby tě to tahalo především po cyklotrasách, ale dá se to přenastavit.


  • 0

#336 Zememeric_K

Zememeric_K

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 97 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2014 - 20:44

A ještě jedna maličkost, která do sekce navigování také patří, ale z trochu jiného soudku.

 

Počet keší je omezený na 2000. A je celkem jedno, jestli máš volnou paměť nebo ne. Jakmile tuto kritickou mez překročíš, tak to vyplivne při startu chybovou hlášku, ale na první pohled to funguje to dál. Jenže ten největší fór přijde v momentě, kdy chceš ručně zadat souřadnice (třeba finálku, anebo souřadnice auta v lese). Tak to ti nedovolí  :blink: Kdyby tam byl uvnitř nějaký souborový manažer, tak je po starostech. Prostě by se jednotlivé GPX databáze přesunuly do jiného adresáře než GPX. Ale bez tabletu / laptopu jsi pěkně nahranej. 

 

Kdyby měl někdo nápad na nějaký jailbreak tak sem s tím. Mě osobně přijde, že tímto umělým snižováním funkcionality si Garmin pomalu kope hrob.


  • 0

#337 Keres

Keres

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 340 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2014 - 23:29


Kdyby měl někdo nápad na nějaký jailbreak tak sem s tím. Mě osobně přijde, že tímto umělým snižováním funkcionality si Garmin pomalu kope hrob.

Také se mi to stalo, musel jsem najít nějaký bod který nebudu potřebovat, např. parkoviště a na něm změnit souřadnice. Pak JET a navigace mi už na souřadnice naviguje.

Ještě co se týká počtu 2000 tak to je i s waipoiny.


  • 0

#338 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2014 - 9:27

Počty bodů psala Petulinka ve svém článku tady:

http://www.geocachin...by-bodly-i-gpx/

 

A nebo jsou tady (v GPX, ne v GGZ nebo POI):

http://podpora.garmi.../article/000056


  • 0

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#339 michecd

michecd

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 116 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2014 - 23:10

Zdravím. Poradil by mi prosím někdo s Dakotou 10 a multi kesema? Předem moc děkuji.
Jde o to že když si natahnu do dakoty multi cache, stáhnou se mi i waiponty kde jsou většinou souřadnice k jednotlivým stage. Jenže, a to je ten problém, když mám uloženo třeba 20 multin nejsou waiponty nikterak rozdělené. Měl jsem za to že když dám navigovat k určité multine, vyfiltruji se mi waiponty nebo jednotlivé stage plus třeba doporučený parking právě k té navigovane kesi. Jenže ono tomu tak není a stále se zobrazují waiponty všech uložených kesi co mám. Tohle je pro mě naprosto nepřehledné a doposud nezjistil jak na to. Prozatím to řeším s pomocí mobilu, ale to je teď vedlejší. Dekuji všem za radu jak zobrazit v dakote waiponty jen pro tu kes kterou chci navigovat.
  • 0

#340 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2014 - 0:35

Waypoint je waypoint, ten už bohužel v navigaci nemá žádnou příslušnost ke keši. Proto jej nelze ani vyfiltrovat, jak by sis představoval. Podívej se ale na identifikátor waypointu. Začíná prefixem, ale pak pokračuje identifikátorem kese (bez GC). Podle toho celkem snadno poznáš, který waypoint k multině patří...
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama