Přejít na obsah


Fotka

Platba PM na geocaching.com


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
112 odpovědí na toto téma

#61 PIVNÍ PUPEK

PIVNÍ PUPEK

    PIVNÍ PUPEK

  • Members
  • PipPipPip
  • 405 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2014 - 12:59

Já myslím, že ještě větší zásadovost by jste projevili, kdyby jste přestali používat systém GPS a přešli na naše, Evropské, Galileo. Nebo na protiamerický Glonass.

 

To abych si na to koupil nový asijský telefon, že?


  • 0

Jsem to stále já.


#62 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 108 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2014 - 13:06

Jako určitě, proč ne ? Na ebay v současnosti začínají někde na 1,6 dolaru.

S poštovným.


  • 1

*


#63 zdeziz

zdeziz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 514 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2014 - 17:04

Tohle asi nevyřešíme, ale tu češtinu by jsme snad mohli. Mě drží na 2 různých PC, různé op. prog., 3 různé prohlížeče. Tak co zbývá - nějaký firewall, antivirus? Po odhlášení z gc, vymazání cookies, historie, vypnutí pc a zapnutí a novém přihlášení mi čeština normálně naskočí. Vždycky. Nějaký nápad pro pupka?


  • 0

#64 vlastin

vlastin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 90 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2014 - 22:15

Já myslím, že ještě větší zásadovost by jste projevili, kdyby jste přestali používat systém GPS a přešli na naše, Evropské, Galileo. Nebo na protiamerický Glonass.


Hm po přihlášení naskakuje čeština na všem.

Někdy mám dojem, že ti amíci své družice GPS rozostřují, protože krabka někdy bývá kousek vedle než na uváděných souřadnicích :-) No a v protiamerickém Glonassu zase musíš počkat, než se ti nažhaví elektronky.
  • 0

#65 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2014 - 6:06

Pivnímu Pupkovi asi nezbyde nic jiného, než přestat hrát geocaching, jestli mu vadí, že není všechno v češtině. Máme rok 2014, kdy je angličtina alespoň na základní porozumění taková samozřejmost, jako je plavání. Neznám Belgičana, Dána nebo Holanďana, který by neuměl alespoň dva jazyky. Stěžovat si po 24 letech od komárů na to, že je něco v angličtině je bohužel mimo mísu.


  • 5

#66 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2014 - 6:11

Smrku, nevím jak je to na ostatních hradech, ale třeba na Karlštejně a Křivoklátě se příplatek za cizojazyčný výklad vybírá stále.

 

......

 

Tak to koukám jako blázen. Kdysi jsem dělal průvodce ve Frýdlantě a německých prohlídek bylo tolik, že se pravidelně střídaly s českými 1:1. Každý průvodce musel umět německy, což v tom městě byla i tak skoro samozřejmost. Za prohlídku v němčině se platilo o dost víc, ale průvodce dostal úplně stejně za českou i německou prohlídku. Někteří prováděli i v holandštině, polštině nebo angličtině. Pak ty dvojí ceny řešil nějaký úřad, kterému se nelíbilo, že se platí dvojí ceny za cizojazyčný výklad, když pro toho průvodce je to jedno, s kým do hradu jde. Tak se pak ceny sjednotily.


  • 0

#67 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 190 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2014 - 6:19

Víš Smrku, podobné argumenty, že Angličtina je světový jazyk, mi přijdou hodně mimo mísu, hlavně když vidím, že v ČR se dělají 2-3 jazyčné cedule na naučných stezkách atp., člověk přijde do Německa - cedule NS pouze v NĚMČINĚ!

Jedeš vlakem z Čech do Německa - v Čechách - hlášení česky - anglicky - německy. Přejedeš do Němec - hlášení jen německy (tedy, nevím jak dnes, tohle bylo v EC asi před deseti lety, ale předpokládám, že se to nezměnilo).

Německý překlad GS - i pasáže, které v češtině přeloženy nejsou, v němčině přeloženy jsou. Čím to?

 

Mně osobně nevadí, že hlavní jazyk je angličtina, ale to, když už dělají překlad, že ho neudělají pořádně. A na problémy, které se serverem jsou...

A za ty peníze, co jim docela velká komunita českých PM kačerů dává by to už dávno mohly udělat, neříkejte mi, že by s tím bylo tolik práce.

Nejde o to, že si nepřeložím pár slovíček (případně některé pomocí slovníku), ale jde o princip.


  • 7

#68 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2014 - 6:23

Nu pláčete sice hezky, ale na španém hrobě. Zkusili jste to reportovat groundspeaku? Tady vám opravdu nikdo nepomůže.


  • 4

#69 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2014 - 6:26

Mě je to upřímně jedno. Kde je mapa keší, vím. Jak je dostat do navigace, vím taky. Nic víc nepotřebuju.


  • 1

#70 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2014 - 6:33

Víš Smrku, podobné argumenty, že Angličtina je světový jazyk, mi přijdou hodně mimo mísu, hlavně když vidím, že v ČR se dělají 2-3 jazyčné cedule na naučných stezkách atp., člověk přijde do Německa - cedule NS pouze v NĚMČINĚ!

Jedeš vlakem z Čech do Německa - v Čechách - hlášení česky - anglicky - německy. Přejedeš do Němec - hlášení jen německy (tedy, nevím jak dnes, tohle bylo v EC asi před deseti lety, ale předpokládám, že se to nezměnilo).

.....

Konečně pořádná planá diskuze :-) K tomuto mě spíš napadlo, jestli máme být jako Němci a mít vše jen v češtině nebo by si měli Němci vzít něco od nás a tyto věci mít ve vícero jazycích. Třeba takový italský turista se bude lépe cítit na naučné stezce s německými popisky nebo s popisky ve třech jazycích? To už jsme ale mimo téma a nemám oslí můstek, jak se vrátit zpět k platbě PM, asi bude banán. :-)

 

Ale jo, už mě oslí můstek napadl. Tohohle příspěvku využije Pivní Pupek a napíše mi, že z toho vyplývá, že by GS měl taky mít všude vícero jazyků než angličtinu. No to se mi to pěkně vrátilo jako bumerang.


  • 1

#71 PIVNÍ PUPEK

PIVNÍ PUPEK

    PIVNÍ PUPEK

  • Members
  • PipPipPip
  • 405 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2014 - 6:40

Víš Smrku, podobné argumenty, že Angličtina je světový jazyk, mi přijdou hodně mimo mísu, hlavně když vidím, že v ČR se dělají 2-3 jazyčné cedule na naučných stezkách atp., člověk přijde do Německa - cedule NS pouze v NĚMČINĚ!

Jedeš vlakem z Čech do Německa - v Čechách - hlášení česky - anglicky - německy. Přejedeš do Němec - hlášení jen německy (tedy, nevím jak dnes, tohle bylo v EC asi před deseti lety, ale předpokládám, že se to nezměnilo).

Německý překlad GS - i pasáže, které v češtině přeloženy nejsou, v němčině přeloženy jsou. Čím to?

 

Mně osobně nevadí, že hlavní jazyk je angličtina, ale to, když už dělají překlad, že ho neudělají pořádně. A na problémy, které se serverem jsou...

A za ty peníze, co jim docela velká komunita českých PM kačerů dává by to už dávno mohly udělat, neříkejte mi, že by s tím bylo tolik práce.

Nejde o to, že si nepřeložím pár slovíček (případně některé pomocí slovníku), ale jde o princip.

 

Tleskám. Pod toto se s radostí také podepíši.


  • 0

Jsem to stále já.


#72 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 190 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2014 - 6:43

No, mě je taky milejší náš přístup, kdy u hranic jsou tříjazyčné cedule, než ten německý.

Ovšem vadí mi, když pak ostatní kašlou na to, tam dát alespoň Angličtinu (v případě těch Němců), či pořádně přeložit češtinu v případě toho GS.

 

Bohužel si netroufám se svou angličtinou na úrovni, kdy rozumím, ale když něco napíšu, asi to zní dost kostrbatě, něco psát. Bohužel ti, co by mohli, tak asi jim nezáleží na tom, jak je angličtina na serveru napsaná, případně, že jsou na GS stále chyby třeba při rozklikávání kešek v mapě a u některé keše musím rozkliknout jejího autora, abych si mohl najít tu keš...


  • 0

#73 PIVNÍ PUPEK

PIVNÍ PUPEK

    PIVNÍ PUPEK

  • Members
  • PipPipPip
  • 405 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2014 - 6:45

Nu pláčete sice hezky, ale na španém hrobě. Zkusili jste to reportovat groundspeaku? Tady vám opravdu nikdo nepomůže.

 

1. To musí někdo, kdo tu angličtinu ovládá, aby tomu porozuměli.

2. Myslel jsem že tyto otázky národních zájmů bude za nás hájit jistá nejmenovaná organizace,

která byla někdy před dvěma roky s velkou slávou založena. Nebo je to jen další fanklub?


  • 0

Jsem to stále já.


#74 PIVNÍ PUPEK

PIVNÍ PUPEK

    PIVNÍ PUPEK

  • Members
  • PipPipPip
  • 405 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2014 - 6:50

Tohohle příspěvku využije Pivní Pupek a napíše mi, že z toho vyplývá, že by GS měl taky mít všude vícero jazyků než angličtinu. No to se mi to pěkně vrátilo jako bumerang.

 

Výzvu přijímám. Víš ono s těmi nápisy je spíše tak, že v Německu jsou německé, ve Francii francouzské, a počítám že v Itálii budou italské. Oni mají totiž, na rozdíl od nás přece jen nějakou národní hrdost. To jen my stále někomu lezeme do oblasti kostrče.


Tento příspěvek byl upraven od PIVNÍ PUPEK: 09 červenec 2014 - 6:53

  • 0

Jsem to stále já.


#75 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2014 - 6:52

1. Jo to máš recht, Já sice rozumím, ale s psaním na tom taky moc valně nejsem.

2. co dělá nejmenovaná organizace netuším, ale taky netuším jestli někdo čte tohle fórum. Zkus jim napsat, třeba by tvoje požadavky předali.


  • 0

#76 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2014 - 6:57

Výzvu přijímám. Víš ono s těmi nápisy je spíše tak, že v Německu jsou německé, ve Francii francouzské, a počítám že v Itálii budou italské. Oni mají totiž, na rozdíl od nás přece jen nějakou národní hrdost. To jen my stále někomu lezeme oblasti kostrče.

V itáli mají obvykle cedule italsky a anglicky, na severu pak i německy. Ve francii co jsem viděl tak francouzsky a anglicky.

Němci jsou v tomhle trošku "unikát".


  • 0

#77 michecd

michecd

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 116 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2014 - 7:05

Asi to sem úplně nepatří, ale já to mám úplně stejně s angličtinou na GC jako tady kolega. Ať dělám co dělám tak po vypnutí počítače a nebo zavření prohlížeče v mobilu na více jak hodinu, mi vždy naskočí zpátky angličtina.
  • 0

#78 PIVNÍ PUPEK

PIVNÍ PUPEK

    PIVNÍ PUPEK

  • Members
  • PipPipPip
  • 405 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2014 - 7:06

No možná, tolik necestuji, abych potvrdil, ono také asi bude záležet na lokalitě. Jiné to bude ve velkých městech a jiné na venkově. Nicmémě, jak tady správně pochopil Roman_Jaroměř, jde o princip.


  • 0

Jsem to stále já.


#79 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 108 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2014 - 7:26

bude to taková pěkná tečka za tím naším příběhem

 


  • 1

*


#80 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 865 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2014 - 8:14

Jediný přínos, který mi tahle diskuze dala je ten, že mi připomněla, že nám 12.7. vyprší PM, tak jsem si ho hned objednala na oblíbeném geoobchůdku. Tímto děkuji za připomenutí. :-)
  • 3
Sony Xperia Z3 Compact - mobil, na který se při lovu kešek můžu spolehnout :-)<p>




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama