Přejít na obsah


Fotka

Platba PM na geocaching.com


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
112 odpovědí na toto téma

#81 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 930 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2014 - 8:31

Překvapuje mě, že nedokonalost českého překladu gc.com představuje pro někoho problém. Ale... je to reálný problém nebo je to jen naše věčné remcání a nespokojenost se vším co přichází odjinud? Přiznám se, že jsem si gc.com do češtiny nikdy nepřepnul, takže vlastní zkušenost s lokalizací nemám.

 

Pokud někdo má chuť aktivně zlepšit kvalitu překladu, rád zprostředkuji kontakt a pomůžu dát věci do pohybu. Sám ale gc.com překládat nebudu, na to bohužel nemám čas. Nicméně k tomu, aby si někdo prošel celou lokalizaci, našel chyby a nabídl lepší překlad není potřeba angličtina na světové úrovni. Kdo ze stěžovatelů se do toho pustí?


  • 7

#82 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 741 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2014 - 8:35

To je jenom zástupný problém. Kdyby Pivní pupek napsal "nemám rád Američany", tak to má stejnou informační hodnotu.


  • 0

#83 PIVNÍ PUPEK

PIVNÍ PUPEK

    PIVNÍ PUPEK

  • Members
  • PipPipPip
  • 405 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2014 - 13:29

Plácáš nesmysly. Kdyby to byli Němci, bude zde řeč o Němcích. Být to Turci, bude zde řeč o Turcích.

Ale co, již jsem zde byl za socku bez peněz, za negramota neovádající angličtinu, a tak ze mě můžeš pro změnu udělat rasistu který nemá rád Američany.

Jenže i s tím jsi vedle. Je to stále jen o principu.

Jen jedno zřejmě zůstane stále stejné, že budu mít jiný názor než ty.

Hezký den.


  • 0

Jsem to stále já.


#84 Zagloba

Zagloba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 478 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2014 - 13:33

Můžeme o tom diskutovat, můžeme o tom vést spory a můžeme s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno, co proti tomu můžeme dělat.


  • 0
Zastavte zeměkouli, chci vystoupit

#85 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2014 - 13:44

Zda se mi to, nebo jste od puvodniho tematu ponekud poodesli?


  • 1

#86 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 190 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2014 - 13:54

Pokud někdo má chuť aktivně zlepšit kvalitu překladu, rád zprostředkuji kontakt a pomůžu dát věci do pohybu. Sám ale gc.com překládat nebudu, na to bohužel nemám čas. Nicméně k tomu, aby si někdo prošel celou lokalizaci, našel chyby a nabídl lepší překlad není potřeba angličtina na světové úrovni. Kdo ze stěžovatelů se do toho pustí?

 

Něco ti klidně přeložím, ale nezaručuji, že to bude hned, potřebuji dologovat přes 100 šumavských keší a to budu dělat po odpolednech, když nebudu v práci, min. týden (neloguji TFTC ;-) )

 

Ale jsem zvědav, jestli mi GS tu práci proplatí, když si vlastně udělám něco, za co si platím je - za práci na serveru :-).

 

Překvapuje mě, že nedokonalost českého překladu gc.com představuje pro někoho problém. Ale... je to reálný problém nebo je to jen naše věčné remcání a nespokojenost se vším co přichází odjinud? Přiznám se, že jsem si gc.com do češtiny nikdy nepřepnul, takže vlastní zkušenost s lokalizací nemám.

Trochu mě zase překvapuje, že to bereš takhle. Když vidím něco, co třeba mě tolik nevadí, ale mohlo by někomu vadit, tak se to snažím odstranit. I když třeba jen někdy tím "remcáním".

Mám pár kamarádů mezi nováčky, kteří nerozumí angličtině a tady je pak trochu problém v té hatmatilce, kdy něco přeložené je a něco ne. I když já osobně si toho třeba často taky ani nevšimnu, protože vím, kde to najít...


  • 1

#87 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 190 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2014 - 13:56

Zda se mi to, nebo jste od puvodniho tematu ponekud poodesli?

Přijde mi, že už původní příspěvek vznikl jako reakce na úplně jiné téma a moc se nedržel nadpisu, jako by byl vytržen z jiné diskuze...


  • 0

#88 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2014 - 14:34

Původní příspěvek byl o tom , že si někdo koupil PM a potřeboval poradit jak PM co nejlépe využít. A na to mu Pupákem bylo odpovězeno tak jak je napsáno zde v prvním příspěvku. Proto byl thread rozdělen.

 

Dále se to motá jen okolo toho jak je ta firma zlá, že chce za své služby platit. Přitom základní služby jsou pro všechny zdarma.  I některé věci, třeba ta omílaná čeština, co některým nezůstane nastavena jako základní jazyk je připisována GS jako jejich chyba. Přitom někomu to jde, někomu ne, takže chyba u nich nebude.

 

Já to jak tak koukám mám daleko jednodušší, než někteří zde. Když se mi zkrátka něco nelíbí, tak to nevyužívám. ;)


  • 2

#89 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 741 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2014 - 14:43

Plácáš nesmysly. Kdyby to byli Němci, bude zde řeč o Němcích. Být to Turci, bude zde řeč o Turcích.

Ale co, již jsem zde byl za socku bez peněz, za negramota neovádající angličtinu, a tak ze mě můžeš pro změnu udělat rasistu který nemá rád Američany.

Jenže i s tím jsi vedle. Je to stále jen o principu.

Jen jedno zřejmě zůstane stále stejné, že budu mít jiný názor než ty.

Hezký den.

Taky mám výhrady k tomu co mi PM členství ne/poskytuje, ale jsem jenom jeden z šesti milionů kačerů a tak držím hubu a nevykřikuju na fóru co je všechno špatně a co zrovna právě pro mě má nebo dokonce je povinen poskytovatel služby udělat. Problém se zapamatováním češtiny se projevuje jenom u někoho, takže bych byl moc opatrný z něho obviňovat GS. Českých kačerů je slabé 1% ze všech a s ohledem na to je podpora češtiny myslím až moc dobrá, taky by se na nás mohli vykašlat úplně. Jestli ti to tak nevyhovuje, nikdo tě nenutí tu hru hrát.

Všechno ostatní už tu bylo řečeno, takže končím a už mlčím, opravdu jsme dost OT.


  • 2

#90 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 190 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2014 - 15:18

S tím, že Českých kačerů je málo, o tom bych polemizoval, máme třeba daleko více keší, než takové Polsko, tj. určitě daleko více kačerů (i když plochou jsme daleko menší). Přitom v polštině je přeloženo na stránkách GS více věcí než v češtině... Čím to? Nikomu to nevadilo, protože jsme zvyklí na to, že jednou se musíme učit Ruštinu, příště Angličtinu, tak na co by museli ti úžasní lidé věnovat hodinku času překladu pár stránek do Češtiny. Řekl bych, že by je to nestálo víc, než jedno PM členství... Určitě méně, než programování některých změn, kterých tu jsme stále svědky, které pak často musí stejně měnit.

 

Už mě fakt začíná štvát to, jak si myslíme, že když jsme malá zemička uprostřed Evropy, tak musíme stáhnout pokaždé hubu a krok, i když třeba GS sypeme ze svých kapes daleko více, než někteří, kteří ten servis mají daleko větší...

 

A k tomu vyjadřování se na fóru - pokud neřeknu, co mi vadí, není šance, že se to změní. A když se domluvíme tady, může se najít někdo, kdo to přeloží do té angličtiny, aby to přednesl na GS. určitě je lepší se ozvat, než nadávat ve skrytu. Protože pokud si to, že je někdo jeden z 6 milionů řekne každý, tak potom to dopadne jako když projde 100 lidí kolem vraha a jeho oběti a nepomůže ani jeden, protože každý si myslí, že on je jen jeden z mnoha. Přitom se to nelíbí třeba všem...

Ale bohužel třeba s tím, že by měl být překlad do Češtiny udělaný pořádně jsme asi v menšinovém názoru, stejně jako s tím, že by měly být opravené další chyby a velká většina asi souhlasí s tím, že i když člověk platí, má držet hubu a krok a jediné co může dělat je buď dělat to co rád dělá, nebo se na to úplně vybodnout... Což si myslím, že je hodně špatné řešení.

 

Krom toho si myslím, že spousta lidí, kteří využívají geocaching méně sem vůbec nechodí a tito začátečníci určitě mají s angličtinou či chybami daleko větší problémy, než my zkušení. Jenže se bojí ozvat ještě více...


Tento příspěvek byl upraven od Roman_Jaromer: 09 červenec 2014 - 15:30

  • 2

#91 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2014 - 15:21

Přijde mi, že už původní příspěvek vznikl jako reakce na úplně jiné téma a moc se nedržel nadpisu, jako by byl vytržen z jiné diskuze...

 

 

Původní příspěvek byl o tom , že si někdo koupil PM a potřeboval poradit jak PM co nejlépe využít. A na to mu Pupákem bylo odpovězeno tak jak je napsáno zde v prvním příspěvku. Proto byl thread rozdělen.

 

Dále se to motá jen okolo toho jak je ta firma zlá, že chce za své služby platit. Přitom základní služby jsou pro všechny zdarma.  I některé věci, třeba ta omílaná čeština, co některým nezůstane nastavena jako základní jazyk je připisována GS jako jejich chyba. Přitom někomu to jde, někomu ne, takže chyba u nich nebude.

 

Já to jak tak koukám mám daleko jednodušší, než někteří zde. Když se mi zkrátka něco nelíbí, tak to nevyužívám. ;)

 Podle myho to minimalne s nazvem tematu nesouvisi :) Nesleduju kazdy tema, ale tohle uz me zaujalo svoji aktivitou :)


  • 0

#92 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 190 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2014 - 15:31

Já se taky podivoval po příjezdu z dovolené, že bylo toto téma nadepsané tak jak bylo a ani v úvodním článku nebyl odkaz na které téma je vlastně reakce.


  • 0

#93 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2014 - 15:35

Bud si to prejmenujte, nebo rozdelte. tomy tu je, tak si to s nim domluvte... Ale ten nazev fakt neni nejlepsi :)


  • 0

#94 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 930 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2014 - 15:47

Ale jsem zvědav, jestli mi GS tu práci proplatí, když si vlastně udělám něco, za co si platím je - za práci na serveru :-).

 

Řekl bych, že nezaplatí. Můj odhad je, že všechny lokalizace jsou dílem geokomunity, a jestliže některé země mají toho lokalizovaného víc než my, tak je to proto, že se u nich našel někdo, kdo si s tím dal víc práce. Mám i svůj tip na autora českého překladu. Ale třeba se pletu, nikdy jsem to nezkoumal.

 

Takže: Jsi ochoten do toho jít? Mám napsat do Groundspeaku?


  • 0

#95 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2014 - 16:08

Krása - teď to téma poprvé začíná být opravdu zajímavým. Přechází se od pindání k činům. Jsem moc zvědav, co na to řeknou Češi...  :P


  • 2

#96 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2014 - 16:10

A jak by jste chtěli aby se tento thread jmenoval? První příspěvek od Pupka je o zaplacení PM. To jakým směrem se tento thread vyvíjí, jsem nemohl předem vědět.Pokud vás někoho napadne vhodnější nadpis, není problém ho změnit.


  • 0

#97 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2014 - 16:36

Už mě fakt začíná štvát to, jak si myslíme, že když jsme malá zemička uprostřed Evropy, tak musíme stáhnout pokaždé hubu a krok, i když třeba GS sypeme ze svých kapes daleko více, než někteří, kteří ten servis mají daleko větší...

Když ono se Romane někdy rádo zaměňuje (a nemluvím o Tobě) česká hrdost a "čecháčství"

Kdyby Pupek napsal "PM bych platil hlavně kvůli překladu do češtiny, ale ten je zoufalej, takže PRO MĚ nemá žádnou cenu. Chtěl bych GS napsat o problémech, co s tím mám, kdo mi pomůže", nemá jedinej červenej palec a něco se možná vyřeší.
Ale označit někoho, pro koho platba PM nějaký (jakýkoliv) význam má, víceméně za hlupáka a vykřikovat o nabubřelosti američanů z GS( a jistě s někým z nich na eventu mluvil, s takovou osobní zkušeností), je mimo mísu. To, že rozjeli velmi úspěšný obchodní model a funguje jim, je prostě fakt a není to potřeba oslavovat, ale ani hanět. A pak navíc nadává do lidí, co s ním nesouhlasí, do kejvalů. Se Kolombově trefné reakci nedivím...
 

Ale bohužel třeba s tím, že by měl být překlad do Češtiny udělaný pořádně jsme asi v menšinovém názoru, stejně jako s tím, že by měly být opravené další chyby

Ani náhodou nejste v menšině, zkus se zeptat ještě jednou :-) Za sebe říkám s naprosto jasně: Překlad do Češtiny by měl být udělaný pořádně a měly by být opravené další chyby. Měly by....

Tento příspěvek byl upraven od plavcik: 09 červenec 2014 - 16:37

  • 0

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#98 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2014 - 17:07

Jo, já taky souhlasím s tím, že když už se něco dělá, tak se to má udělat rovnou pořádně. A platí to i o českých překladech.

 

Osobně si myslím, že by to mohla v klidu přeložit ta parta, co tu remcá, česky evidentně umí a kdyby něco nevěděli, tak translate.google.cz jim určitě poradí :-)

 

Mimochodem, i profíci překládají nesmyslně a chybně, stačí se podívat na názor sem: http://neviditelnype...7_p_kultura_wag


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#99 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 190 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2014 - 17:31

Řekl bych, že nezaplatí. Můj odhad je, že všechny lokalizace jsou dílem geokomunity, a jestliže některé země mají toho lokalizovaného víc než my, tak je to proto, že se u nich našel někdo, kdo si s tím dal víc práce. Mám i svůj tip na autora českého překladu. Ale třeba se pletu, nikdy jsem to nezkoumal.

 

Takže: Jsi ochoten do toho jít? Mám napsat do Groundspeaku?

 

Proč by ne, ale za sebe říkám, že bych byl raději, kdybych na to nebyl sám, aby někdo můj návrh četl a řekl mi i svůj názor, protože přece jen si v Angličtině tolik nevěřím a pak taky si říkám, že přece jen člověka napadne slovo a jiné by bylo daleko vhodnější...

 

Ani náhodou nejste v menšině, zkus se zeptat ještě jednou :-) Za sebe říkám s naprosto jasně: Překlad do Češtiny by měl být udělaný pořádně a měly by být opravené další chyby. Měly by....

 

Já měl právě pocit z reakcí co tu jsou, že většina je spokojena s tím, jak to tu je. Že většina spíše nadává na ty, co se ozvou s něčím, co se jim nelíbí jako na věčné remcaly... Ale třeba se mi to jen zdálo. Že není potřeba nic překládat, opravovat chyby v mapě či nechat při odesílání místo UTF znaky v divných kódech (nevím, jak se ty entity jmenují)...


  • 1

#100 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 108 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2014 - 17:51

Prosím vás, já se tedy taky přidám svou kapkou do mlýna.

Takže kdyby tu byl nějaký začátečník ztracen v CZ z Japonska...a nerozumněl českému překladu z Angličtiny, tak já se nabízím, že mu přeložím zpět z Češtiny, přes Angličtinu do Japonštiny.

Ano ?

Neříkám, že si třeba neuděláme odbočku přes Maďarštinu - i to je možné, prosím, čabajku, děkuji.

Jiné nabídky nereflektuluji.

Kidně do POBOXU

Monitor mám natočený 90 stupnu v bok..

Meč zavěšen hluboko v pochvě.

TORA TORA !


  • -2

*





2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama