Podle mě je to klasická záměna popularity za kvalitu. Tato záměna se projevuje i všude jinde, nejen v geocachingu. Typicky „celebrity“ - jsou z nějakého důvodu populární, ale to ještě automaticky neznamená, že jsou ve svém oboru kvalitní; někteří ano, někteří ani náhodou.
Protože nejsou stanovena žádná přesná pravidla pro udělení FP, jedná se pouze o vyjádření toho, že se dotyčnému kačerovi keš líbila. Je to prostě obdoba oblíbeného fejsbůkového „lajku“. Líbit se mohla z různých důvodů, některé z nich nemusí mít s kvalitou nic společného. Navíc ani „kvalita keše“ není termín, který by byl nějak kvantifikován, a každý si pod tím představí něco jiného.
Samozřejmě, každý ať si vybírá keše k odlovu podle svých představ a pravidel. Myslím si ale, že kdo si vybírá pouze keše s vysokým počtem FP anebo s vysokým procentem FP, automaticky se ochuzuje o kousky, které by ho taky mohly potěšit, jen nedostali tolik FP, někdy třeba proto, že jsou nové, nebo náročné, nebo zajímavé pouze pro určitou skupinu kačerů. A taky platí, že „čert kálí na jednu hromadu“, takže čím víc FP už keš má, tím jednodušší je pro kačera dát FP taky. Takže určitě dochází k situacím, kdy jeden a ten samý kačer jedné stejně provedené keši FP nedá a jiné ano, protože ta už těch FP nasbírala dostatek. A při udělení či neudělení FP taky hraje roli nálada, konkrétní rozpoložení, ve kterém se kačer nachází.
Právě v případě takto požadovaných specifických keší je podle mě lepší než podle FP nebo FP% se řídit např. atributy keše anebo prostým vyhledáváním v Googlu na výskyt klíčových slov v listingu či lozích.