Ahoj,
nevím jestli někdo budete vědět a jestli se ptám na správném místě, ale zkusím se zeptat, za to nic nedám .
Mám vlastní aplikaci pro generovaní gpx ...
Zajímala by mě jedna věc. Vlastně dvě.
1. Moje GPS Garmin má podporu geocachingu. Tedy, když do ní vložím gpx soubor s kešemi, pak se mi na mapě správně zobrazí jako ikonky dané keše. To podle mě určuje tag <type> v gpx souboru.
Záhada ale je, kde jsou v GPS tyto ikonky uloženy?Protože mezi ostatními uživatelskými symboly rozhodně nejsou,ale odněkud si je musí přeci GPS tahat. Chtěl bych vědět jaké všechny a jaké konkrétní názvy v tagu uvnitř gpx souboru je vyvolávají.
2.Waypointy. Nikde,ani na gc.com jsem nenalezl jaké jsou možné použít WP, respektive druhy a rovněž jejich ikony v mapě.
V souboru gpx jsou taktéž uloženy v tagu <type> Reference Point, Parking Area , atd. Ale kolik jich je celkem a jak se jmenují?
Existuje ke Grounspeak gpx souborům nějaký popis a výpis všech vlastností,které ONI podporují obecně? Chtěl bych mít strukturu gpx groundspeaku jako vzor pro své gpx a zároveň využít co nejvíce a nejefektivněji všechny tyto vlastnosti a zároveň zachoval plně podporu ostatních aplikací jako Geoget, či GSAK, ikdyž podle všeho ani tyhle programy nemají strukturu gpx navzájem zcela a vždy kompatibilní a ujasněnou.
Chápu, že si do gpx můžu napsat vpodstatě cokoli, klidně i tag <toto je muj tag> , ale to na to opravdu Grounspeak nevytvořil nějaký vlastní standard?
Pokud ne, je to opravdu škoda, protože kdyby byl, mohly by si kešky mezi sebou aplikace třetích stran mnohem jednodušeji předávat. Vždyť jen Geoget samotný má asi 8 různých skruktůrních možných typů gpx exportních skriptů,které se navíc dají dále konfigurovat. Přijde mi to na hlavu a nechci si do svých souborů zanést něco vlastního, protože to by opět jen do budoucna vedlo k dalším nekompatibilitám ...
V případě, že se nemýlím a opravdu nic takového neexistuje, chtěl bych oslovit zdejší vývojářské špičky skalních aplikací, zda by teda nestálo za to vytvořit si vlastní gpx standard určený výhradně pro geocaching a zveřejnit jej na wikipedii, či alespoň na geoget.ararat.cz ... Myslím, že zrovna Geoget má potenciál něco takového prosadit minimálně v našich zeměpisných šířkách.