Přejít na obsah


Fotka

Návrat virtuálek

groundspeak

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1652 odpovědí na toto téma

#1641 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 863 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2024 - 12:40

 

Velkou otázkou je, proč právě ve středu Evropy kde je nejvíce aktivních hráčů, žádná taková webkovirtuálka není (nebo se mi ji alespoň nepodařilo dohledat). 

 

 

GCAJG66ti nestačí ? Nebo to není dostatečně ve středu Evropy ?


Tento příspěvek byl upraven od Arne1: 09 červenec 2024 - 12:42

  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#1642 madbin

madbin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 173 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2024 - 6:50

Jen pro jistotu doplním, jak to vidí aktuálně platné pravidla.

Cache owners may encourage webcam photos in finders' logs, but cannot require them.

Tedy lze použít webcam k vyfocení, ale musí se akceptovat i vyfocení jiným způsobem.
  • 0

Martin > Madbin > Voyager Reviewer


#1643 maluston

maluston

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 158 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2024 - 19:14

Ahoj, prosím o vysvětlení:

logoval jsem virtuálku "NUESTROS TESOROS Virtual Reward 4.0" (GCAJK9Z), která se nachází ve španělském městě Burgos, v autonomním společenství Kastilie a León. V listingu téhle keše je ale uvedeno, že se nachází v "In Castilla-La Mancha, Spain", což je ale úplně jiný kraj ve Španělsku.

Podle čeho se tedy u virtuálek určuje, kde se nacházejí? Nebo je to prostě jen chyba?

Díky. Zdraví maluston


  • 0

#1644 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 890 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2024 - 19:54

Podle čeho se tedy u virtuálek určuje, kde se nacházejí? Nebo je to prostě jen chyba?

Jako u ostatních kešek, kraj zadává owner. A je to vcelku běžná chyba i u nás, pokud se keška nachází někde na hranicích krajů.

Řešení je kontaktovat ownera, aby si to opravil. Pokud někdo používá GeoGet, který ten kraj přiděluje podle výchozích souřadnic, tak pak nastává nesoulad.


  • 0

#1645 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 863 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2024 - 20:08

Jako u ostatních kešek, kraj zadává owner. A je to vcelku běžná chyba i u nás, pokud se keška nachází někde na hranicích krajů.

Řešení je kontaktovat ownera, aby si to opravil. Pokud někdo používá GeoGet, který ten kraj přiděluje podle výchozích souřadnic, tak pak nastává nesoulad.

Tos měl na mysli GSAK, GeoGet do originálních informací zásadně nezasahuje. V případě zemí které "kraj" nemají, GeoGet ho doplní do specialní položky "tag"


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#1646 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 890 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2024 - 20:52

Tos měl na mysli GSAK, GeoGet do originálních informací zásadně nezasahuje. V případě zemí které "kraj" nemají, GeoGet ho doplní do specialní položky "tag"

Ne, měl jsem skutečně na mysli GeoGet a ty "tagy", kde se u některých zemí tvoří i pro územní členění, které existuje. Vím, že u Španělska (zatím) nejsou, ale u jiných zemí ano, např. pro ČR, Slovensko či Maďarsko "tag" pro kraj je, a tam může dojít k těm kolizím. I když někdy je to užitečné, třeba v případech, kdy u některých starých kešek není "území" vůbec zadáno.


  • 0

#1647 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 863 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2024 - 21:15

Ne, měl jsem skutečně na mysli GeoGet a ty "tagy", kde se u některých zemí tvoří i pro územní členění, které existuje. Vím, že u Španělska (zatím) nejsou, ale u jiných zemí ano, např. pro ČR, Slovensko či Maďarsko "tag" pro kraj je, a tam může dojít k těm kolizím. I když někdy je to užitečné, třeba v případech, kdy u některých starých kešek není "území" vůbec zadáno.

takhle ano. Ale GSAK právě vymlátí všechny originální informace a nahradí je svýma.


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#1648 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 806 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2024 - 6:17

Webka většinou znamenala domlouvat se s někým u PC, aby udělal snímek. Dnes stačí snímek obrazovky z telefonu, datové připojení má skoro každý. A webkamery zanikají. Vznikají i nové, ale z povětrnostních nebo dopravních už člověk sám sebe nepozná. Kamera třeba v Edinburgu, do které všichni mávali, je už také několik let mimo provoz. Asi GDPR, ale hlavně technologie, běžela ve flashi.


  • 0

#1649 jidis

jidis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 345 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2024 - 8:33

Je normální, aby virtual cache požadovala fotky v několika krajích na různých místech? Není to už proti pravidlům? Neměl by to už být jiný druh cache než virtual, když owner požaduje navštívit nejen místo cílových souřadnic a vyfotit se tam, ale požaduje navštívit i místa z jiných krajů a vyfotit se tam? Podle mě má owner právo požadovat pouze návštěvu místa cílových souřadnic fyzicky, foto odtamtud, zjištění nějakých informací odtamtud, ale už nemá právo požadovat, aby se kačer trmácel a fotil po několika jiných krajích? Ještě k tomu v listingu vyjmenuje pouze určité rozhledny v několika krajích, které povoluje použít. Mně to připadá, jako kdyby si tím nějaká firma provozující určité rozhledny zvyšovala návštěvnost?

 

https://www.geocachi...i-cechy-z-vysky


Tento příspěvek byl upraven od jidis: 01 září 2024 - 8:45

  • 0

#1650 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 263 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2024 - 8:48

Už jste zapomněli, co je shaman3/jidis zač? Nekrmit, nekrmit, NEKRMIT…


Tento příspěvek byl upraven od plavcik: 01 září 2024 - 8:51

  • 0

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#1651 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 863 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2024 - 17:29

Je normální, aby virtual cache požadovala fotky v několika krajích na různých místech? Není to už proti pravidlům? Neměl by to už být jiný druh cache než virtual, když owner požaduje navštívit nejen místo cílových souřadnic a vyfotit se tam, ale požaduje navštívit i místa z jiných krajů a vyfotit se tam? Podle mě má owner právo požadovat pouze návštěvu místa cílových souřadnic fyzicky, foto odtamtud, zjištění nějakých informací odtamtud, ale už nemá právo požadovat, aby se kačer trmácel a fotil po několika jiných krajích? Ještě k tomu v listingu vyjmenuje pouze určité rozhledny v několika krajích, které povoluje použít. Mně to připadá, jako kdyby si tím nějaká firma provozující určité rozhledny zvyšovala návštěvnost?

 

https://www.geocachi...i-cechy-z-vysky

Proč jen krajích ? Máme virtuálkové multiny přes půl Evropy.


  • -1

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#1652 Dzafa_CZ

Dzafa_CZ

    Dzafa_CZ

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2024 - 17:54

Mohu dotaz k virtuální keši, jedné z roku 2017 ??

GC7B82T - může owner vyžadovat speciální druhou podmínku s UV světlem?

To be able to log this cache, please fulfill the following logging conditions:

1)
Find out the coordinates of the street sign, which you can see in the listing and send them by GC message to Cheesebread.

2)
Add a picture to your log with a switched on UV light. As a background the AEC must be illuminated in blue light. You also will be creative, if you don't have a UV light with you. A blue light should be definitely on the picture. Of course, it's only possible in the evening or at night because it's a virtual night cache !

Tento příspěvek byl upraven od Dzafa_CZ: 05 září 2024 - 21:18

  • 0

#1653 Dzafa_CZ

Dzafa_CZ

    Dzafa_CZ

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2024 - 21:17

Také jsem s kamarádem turistou, který při svých tradičních výletech objížděl s kamarády rozhledny v celém širém Česku a přišlo mu, že ten výběr je takový trochu zvláštní a podle názvu si vybavil, že jedna je dokonce soukromém pozemku.

Já osobně jsem se ještě načten seznam nedíval, obecně mám raději ty staré kamenné, připomíná mi to více památky z minulých staletí, než díla, kterými se chtějí zvěčnit dnešní architekti (i když některé dnešní rozhledny jsou rovněž sqělými počiny, ovšem například stezku na Pustevnách považuji za omyl který do přírody nepatří, podobně jako ten disneyland v Dolní Moravě).

Je normální, aby virtual cache požadovala fotky v několika krajích na různých místech? Není to už proti pravidlům? Neměl by to už být jiný druh cache než virtual, když owner požaduje navštívit nejen místo cílových souřadnic a vyfotit se tam, ale požaduje navštívit i místa z jiných krajů a vyfotit se tam? Podle mě má owner právo požadovat pouze návštěvu místa cílových souřadnic fyzicky, foto odtamtud, zjištění nějakých informací odtamtud, ale už nemá právo požadovat, aby se kačer trmácel a fotil po několika jiných krajích? Ještě k tomu v listingu vyjmenuje pouze určité rozhledny v několika krajích, které povoluje použít. Mně to připadá, jako kdyby si tím nějaká firma provozující určité rozhledny zvyšovala návštěvnost?

https://www.geocachi...i-cechy-z-vysky


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:groundspeak

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama