U druhé strany mám problémy s odpověďmi. Jsem skoro vždy něco mezi.
Jen mě udivuje, na co vše se dnes dělá práce... Nenapadlo by mě dávat NFC čip do TBček. Sice to může být zajímavé, ale jen pro pár techniků. Většina ostatních to nevyužije a vůbec si toho nevšimne.
Napadá mě jen jedno využití:-) Mysterka - dohoň TB a zjisti souřadnice finálky s atributem NFC :-).
Dneska je to s tématy hodně špatné. Za studium (když bereme, že chceš dodělat Ing.) musíš napsat 2 práce - jednu Bc., druhou na Ing. .
Studentů je také mnohem víc než dřív, jen naše škola "vychrlí" něco mezi 100 a 200 novými Bc. "ajťáky" za rok. To se bohužel odráží jak na tématech (o všem zajímavém nebo potřebném se psalo už 10x) tak na nevalné kvalitě některých prací...
Zároveň si však myslím, že mnou zvolené téma není špatné. Většina lidí, které potkávám u krabiček, už loví s mobilem (a i v dotazníku se to zatím potvrzuje). Nové mobily mají poměrně kvalitní čip pro příjem GNSS, takže ve spoustě věcí mohou (ve spojení se správnou aplikací) nahradit turistickou navigaci. Já osobně třeba telefon používám a nejvíc oceňuji jednodušší propojení s PC - na mapě najdu kešky, které budu lovit, kliknu na poslat do telefonu a hned tam jsou, stačí když je telefon na WiFi.
K tématu práce mě přivedla skutečnost, že se mi nespočetněkrát stalo (a asi všem, kdo vlastníme TB/GC), že ho někdo vyzvedl z krabičky a poslal třeba na druhou stranu republiky, než byl jeho cíl.
No a nejjednodušší možnost, jak v terénu zjistit, kam chce TB/GC cestovat, je dle mého názoru NFC čip. Má miniaturní rozměry, dá se skvěle umístit do předmětu, aby nenarušil jeho "estetickou hodnotu". Připočtěme k tomu, že má spousta hráčů telefon s NFC čipem - ten stačí přiblížit na 5 cm k předmětu a během vteřiny uvidíte na displeji telefonu, kam TB/GC cestuje. Ono by postačilo, aby se to začalo šířit jako třeba CWG a za pár let to bude třeba standard i jinde ve světě. A věřím tomu, že pokud by se tato vymoženost uchytila, tak by určitě i výrobci navigací implementovali NFC do svých zařízení...