Jo, zajimavy odkaz. To je asi mozny zdroj uniku dat a falesnych logovacu.
Muzem se trosku zamyslet nad fungovanim:
* je vysoce pravdepodobne, ze aplikace "zna" spravnou odpoved - pokud by ji neznala, trvalo by overeni spatne odpovedi delsi dobu nez ted. Nezkousel jsem, ale v jinem vlakne psali, ze funguje overeni spatne odpovedi i bez konektivity
* pokud je to tak, ma aplikace ulozena data lokalne a pujde je proste nacist
* tipuju, ze logovani provadi pres api EnterFindCode, ktery obsahuje retezec s textem. Pokud je predchozi spravne, tak je irelevantni, jestli je odpoved nejaka hash, nebo plaintext
* uz jsem nekolikrat zadal >10 spatnych odpovedi a nic me nezablokovalo. Tj. je mozne, ze EnterFindCode neobsahuje zadny blok a sel by hrubou silou posilat, dokud se proste netrefi (pokud ho aplikace zna, tak plati vyse uvedene). Obzvlast u odpovedi, ktere vyzaduji pouze cislo.
Samozrejme nejjednodussi varianta bude fake gps. Pokud se ale nekdo bude snazit, vetsi dirou bude protokol a nasledne napsat skript pouze na odeslani dat "vsechny lab v republice", klidne jednu serii denne. Cast pravomoci je totiz na aplikaci (verime ji, ze dava spravne udaje o gps).
Proste ve vysledku je skvelou podminkou nutnost fyzickeho podpisu u fyzicke krabicky. Ta samozrejme jde obejit logovanim od stolu (ne kazdy owner overuje kazdy zapis v logu, u velkych pwt to ani prakticky neni mozne) nebo kobercovym naletem ve skupine lidi ala nejmenovany superhrdina. I kdyz tyto uvahy patri spis do depresivniho koutku.
Tento příspěvek byl upraven od xjurasek: 03 březen 2020 - 22:49