Přejít na obsah


Fotka

Geoget 2.13.0

geoget

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
52 odpovědí na toto téma

#41 Archi1

Archi1

    Archi1

  • Members
  • PipPipPip
  • 865 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2024 - 20:14

Omlouvám se, za pozdní reakci. Měl jsem odpolední. Nyní mě jde o to nainstalovat databázi ze starého PC do nového. Databázi jsem měl zálohovanou a teď se ji snažím nakopírovat do nového PC, do adresáře  C:\Users\UserName\AppData\Roaming\geoget jsem našel, je tam adresář distdata. Ten mám smazat, nebo nakopírovat zálohovanou databázi do něj. A potom jak přinutit GG aby spouštěl ty moje databáze ze starého PC. Díky. Říkám, že si s PC moc nerozumím.


  • 0
Archi1 +/- 49°23.727;15°35.447 Ježek bodne

#42 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 863 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2024 - 7:23

Omlouvám se, za pozdní reakci. Měl jsem odpolední. Nyní mě jde o to nainstalovat databázi ze starého PC do nového. Databázi jsem měl zálohovanou a teď se ji snažím nakopírovat do nového PC, do adresáře  C:\Users\UserName\AppData\Roaming\geoget jsem našel, je tam adresář distdata. Ten mám smazat, nebo nakopírovat zálohovanou databázi do něj. A potom jak přinutit GG aby spouštěl ty moje databáze ze starého PC. Díky. Říkám, že si s PC moc nerozumím.

Ten adresář co píšeš je ten co na něj máš odkaz na spodním okraji okna ? Mám určité pochybnosti. Na adresáš distdata nesahej, je v něm předobraz dataového adresáře který se použije pro opravy ve skutečném - proto se mi nezdá že to máš správně. 

A znovu - datatdir je tam kde ti to ukazuje na spodním okraji okna, tam nakopíruj to co máš ze starého. Ty máš archivované pouze databáze ? To teda budeš muset spoustu věcí znovu nastavovat a doinstalovávat.


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#43 Archi1

Archi1

    Archi1

  • Members
  • PipPipPip
  • 865 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2024 - 19:19

No byl to boj, ale už to jede jak jsem si představoval. Díky všem za radu a trpělivost.


Tento příspěvek byl upraven od Archi1: 25 červenec 2024 - 19:19

  • 0
Archi1 +/- 49°23.727;15°35.447 Ježek bodne

#44 Archi1

Archi1

    Archi1

  • Members
  • PipPipPip
  • 865 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2024 - 12:00

Ještě jednu radu prosím, mám dvě databáze (datair a cizí státy) na jednom disku, jeden program GG, jedna databáze (datair) se spouští bez problémů, ale druhou (to je cizí státy) nevím jak přes spouštěcí ikonu donutit, aby se spustila. Díky


  • 0
Archi1 +/- 49°23.727;15°35.447 Ježek bodne

#45 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 134 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2024 - 13:42

Tou spousteci ikonkou myslis zastupce na plose pro spusteni GG? Pokud mas obe databaze ve stejnem datadiru, tak to nejde, na volbu databaze neexistuje parametr ve spoustecim radku. Muzes to prepnout jedine natrvalo (Nastroje - Nastaveni - Databaze):

 

- GG si muze pamatvat naposledy pouzitou databazi a s tou se spustit

- GG se muze spoustet vzdy se stejnou databazi

 

Kdyz ma GG spusteny, prepnes na jinou databazi treba CTRL+D nebo vyberes v toolbaru.


  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#46 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 863 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2024 - 14:26

Ještě jednu radu prosím, mám dvě databáze (datair a cizí státy) na jednom disku, jeden program GG, jedna databáze (datair) se spouští bez problémů, ale druhou (to je cizí státy) nevím jak přes spouštěcí ikonu donutit, aby se spustila. Díky

Uvědom si, že není limit na velikost databáze a velikost databáze tě skoro nijak výkonově neomezuje. Já mám v jedné databázi půlku Evropy (asi 800 tisíc keší) a stále to perfektně funguje (velikost je 5G). Rozdělování sebou nese spoustu zbytečných problémů, pokud teda nejsi takový šílenec jako například Jonea, pak se ale musí programovat specielní skripty na údržbu a aktualizaci.


  • 1

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#47 Archi1

Archi1

    Archi1

  • Members
  • PipPipPip
  • 865 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2024 - 15:24

Ano, mám na mysli spouštěcí ikonku zástupce na ploše pro spuštění GG. Dík za vysvětlení, to jsem nevěděl. že dvě databáze v jednom datadiru nejdou přepínat.


  • 0
Archi1 +/- 49°23.727;15°35.447 Ježek bodne

#48 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 134 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2024 - 15:35

Prepinat jdou, vzdyt jsem to psal. Ale nejde pri spusteni rict, s jakou databazi se ma GG spustit, aby se pokazde spustil s jinou nez implicitni nebo naposledy pouzitou.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#49 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 863 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2024 - 16:05

Ano, mám na mysli spouštěcí ikonku zástupce na ploše pro spuštění GG. Dík za vysvětlení, to jsem nevěděl. že dvě databáze v jednom datadiru nejdou přepínat.

Když ty vůbec nepíšeš co je tvým cílem. Pokud potřebuješ mít otevřené dvě databáze v separátních oknech, tak si prostě GeoGet spust dvakrát a jednomu změň pracovní databázi (jak psal Gord). 

Ty máš možná představu co by se ti líbilo, ale my vůbec netušíme jaká ta tvá představa je. A s prominutím - s největší pravděpodobností to, co chceš se dá dělat nějak mnohem jednodušeji, jen my nevíme co to má být. Věř mi, mám takřka neustále otevřená minimálně dvě okna GeoGetu a občas i nějaké další, většinou na sebe ale občas i na někoho z kamarádů.


  • 1

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#50 Archi1

Archi1

    Archi1

  • Members
  • PipPipPip
  • 865 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2024 - 10:24

Moje představa je mít v GG dvě nebo i více databází. Jednu s keškama z Česka, další kešky okolních států (ještě lepší by bylo po jednotlivých státech např. Polsko, Slovak atd) a podle potřeby přepínat mezi nima. Jestli jsem to pochopil správně, tak nemusím vytvářet celý nový datair pro vyfiltrované kešky, ale stačí si v jednom GG vytvořit novou databázi třeba geoget_Slovak.db3, do ní uložit vyfiltrované kešky a pak mezi nima jen přepínat.


  • 0
Archi1 +/- 49°23.727;15°35.447 Ježek bodne

#51 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 454 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2024 - 11:14

to je úplně zbytečné dělení, nemá to smysl a jen to přidělává problémy


  • 3

#52 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 863 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2024 - 14:26

Moje představa je mít v GG dvě nebo i více databází. Jednu s keškama z Česka, další kešky okolních států (ještě lepší by bylo po jednotlivých státech např. Polsko, Slovak atd) a podle potřeby přepínat mezi nima. Jestli jsem to pochopil správně, tak nemusím vytvářet celý nový datair pro vyfiltrované kešky, ale stačí si v jednom GG vytvořit novou databázi třeba geoget_Slovak.db3, do ní uložit vyfiltrované kešky a pak mezi nima jen přepínat.

 

To co píšeš má smysl pouze pro státy a oblasti kde je opravdu hodně keší - Německo, Francie, Velká Británie. Pak je ale po aktualizaci nálezů (v hlavní databázi) nutno keše s nálezem z hlavní databáze vyexportovat a naimportovat do té specifické. (POZOR, doufám, že víš že pro přenos dat mezi databázema je nutno používat formát GPX v2 !!). Takový komplexní systém "na jeden klik" jsem udělal pro Joneu, ale jeho frekvence a intenzita cestování je pro nás ostatní absolutně nedosažitelná.  Já sám když jedu například do německého příhraničí, tak si to nahraju klidně do normální databáze a po návratu nepotřebné vymažu), stejně tak když se chystám třebas do Turecka kde je max 200 keší - takový počet je v databázi naprosto zanedbatelý. Jak už jsem psal, státy Česko, Slovensko, Rakousko, Polsko, Maďarsko mám v databázi trvale, maximálně si dotáhnu nově keše a odmažu archivované.


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#53 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 863 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2024 - 14:36

..., tak nemusím vytvářet celý nový datair pro vyfiltrované kešky, ale stačí si v jednom GG vytvořit novou databázi třeba geoget_Slovak.db3, do ní uložit vyfiltrované kešky a pak mezi nima jen přepínat.

Ještě na osvětlení - když se podíváš  do datadiru, tak kromě databáze (a jejich záloh) tak uvidíš spoustu dajších souborů a adresářů pro skripty a další informace. Všechno to jsou informace které mohou být proměnné a proto nejsou v adresáři s vlastním GeoGetem. A proto také tvrdím, že při přenosu GeoGetu jinam je vhodné přenést celý datadir, protože jinak bys ztratil všechna nastavení, doinstalované skripty a podobně.


  • 1

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!






Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:geoget

1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama