Přejít na obsah


Fotka

Proč owneři mažou kačerům DNF logy?

log pravidla

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
34 odpovědí na toto téma

#1 jidis

jidis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 346 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2024 - 9:19

Několikrát se mi stalo, že mi owner smazal DNF log. Někdy musel zasahovat i reviewer a log blokovat proti mazání. Vysvětlení od posledních dvou ownerů bylo např. to, že DNF na svých keší prostě nechtějí (viz printscreen komunikace). Přemýšlím, co ownerům na DNF logu může tak strašně vadit, že ho mažou z pozice své moci? Je to jen proto, že můžou? Neměla by se oprávnění ownerů mazat DNF logy omezit? Já tam ty DNF logy potřebuji, abych v mapě viděl, kde jsem už byl. To že jsem na místě keš nenašel, ať už tam byla nebo nebyla, je přece moje čistě osobní věc a mám právo si to zalogovat třeba i u PMO a archivovaných keší, přestože jsem jen ubohý Basic Member, který neplatí Premium Membership.

 

DNF.png


Tento příspěvek byl upraven od jidis: 18 srpen 2024 - 9:35

  • -1

#2 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 863 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2024 - 9:37

On ten log DNF prozrazuje hodně i ostatním kačerům. V nejjednodušším případě že je s keší něco v nepořádku ale není to tak průkazné aby se dal log NM - po pravdě, když jedu ke keši a je tam pět DNF tak se ani nesnažím, solidní owner by měl zareagovat a napsat že je všechno v pořádku anebo že to bude řešit (to může také být důvod k nechuti mít tam DNF). A taky že keš nemusí mít deklarovanou obtížnost, navštívil jsem například v Praze keše s D =1-1.5 které byly spíše D=4, owner řekne je to přece jasné, JÁ ji vidím zdaleka...


  • 1

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#3 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 194 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2024 - 21:42

Osobně také loguji DNF a stalo se mi snad jedinkrát, že mi bylo smazáno. Taky mi to vadilo...

 

Z dotyčného screenshotu si trochu říkám, jestli to není archivovaná keš, kterou autor třeba už odnesl a nechce tam další logy?

Osobně DNFka dávám i na archivované keše (aby další kačeři věděli, že nemá cenu ani hledat), ale pokud autor napíše, že keš odstranil a je jasné, že keš na místě není, tak DNF ani není potřeba psát...

 

PS.: Teď jsem si všiml druhého vlákna. Bohužel ani v něm není odkaz přímo na keš (jen na smazaný log, který se nezobrazí)... Takže nevím, jestli je keš opravdu archivovaná nebo jen disablovaná.


Tento příspěvek byl upraven od Roman_Jaromer: 18 srpen 2024 - 21:51

  • 3

#4 srbak89

srbak89

    srbak

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2024 - 18:11

Úplně jednoduchá odpověď. Keše jsou archivované 6 let. jedná se o naší serii 26 letteboxů, které nám opakovaně kradli. Nebylo tudíž co odnášet. Je tu jen část komunikace, třeba že důvodem je i možnost, že by sis mohl log čase mzměnit na nález apod., tu chybí. Nebudu se ani ptát, jak si se dostal k PMO keši jako basic member. Na moji otázku, proč procházíš si jen napsal, že jako BM pouze víš, že tak keš existovala. Jinak v pravidlech opora pro DNF je jen to co píšeš, ten log ti klidně smazat můžu, o bod tímto nepřijdeš.

 

O tom, že jsem ti pokaždé zdůvodnil mazání logu a že jsem ti vždy psal zprávu, se tu taky nezmiňuješ. Inu nejlepší je ze mě udělat ocase a hrát si tu na ublíženého. Běž se radši projít na nějakou živou serii a nauč se číst a reagovat.


  • 4

#5 Sven Gumby

Sven Gumby

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 324 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2024 - 7:12

Sranda, jak se někdo, kdo loguje pouze datem a časem nálezu, najednou rozepíše..


  • 1

#6 jidis

jidis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 346 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2024 - 9:52

Nejsem PM uživatel, pouze BM, nemohl jsem se tak dozvědět, že PMO keš na místě není, přesto mám dle mého názoru právo zalogovat i na PMO archivované keši DNF log, protože jsem na místě byl a keš hledal, zůčastnil jsem se tak právoplatně hry geocaching. Owner však rozhodl, že mi bude DNF logy mazat, jako duvod uvádí, že na svých keší DNF logy nechce, dokonce vyvozuje, že by si mohl někdo měnit DNF na FI. Jsem přesvědčen, že žádný owner by neměl mít právo mazat DNF logy s odůvodněním, že je tam nechce a že by si je kačer mohl v budoucnu změnit na FI a to ani u archivavané PMO keše. Porušuje tím práva ostatních hráčů geocachingu. Kačer má právo DNF log zalogovat, když na místě byl a keš nenalezl. Owneři mohou snad před archivací změnit status keše PMO, aby i BM kačeři se měli šanci dozvědět, že tam keš není a nehledali tam zbytečně. Já jsem tu možnost neměl, keše jsem tam opravdu hledal s přesvědčením, že tam jsou a mám i proto právo logovat DNF, přestože mi zlý owner toto právo upírá.


Tento příspěvek byl upraven od jidis: 20 srpen 2024 - 9:54

  • -4

#7 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 670 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2024 - 21:36

Owner má právo udělat PM keš a rozhodně nemá povinnost pro BM u takové keše cokoliv poskytovat. Je pouze jeho dobrou vůlí, že to udělá. Navíc, my jsme ti zlí, co bys od nás mohl chtít, ne? Ve volném čase a za vlastní zdroje něco tvoříme ještě si troufáme mít nějaká práva. To je fakt neslýchané.

 

Ty jako hledač máš právo nesouhlasit se smazáním logu a obrátit se na lokálního reviewera nebo na podporu v HQ. A owner má zase právo požádat o zamčení listingu. U archivované keše se zamčeným listingem si taky budeš stěžovat, že máš právo si na ní zapsat DNF? Já být na tvém místě, požádám revievera (docela jich lituju, že musejí řešit i podobné kraviny), protože autoritu HQ stejně neuznáváš. A být ownerem, budu zlý a požádám HQ o zamčení listingů.


  • 4

#8 srbak89

srbak89

    srbak

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2024 - 23:17

Nejsem PM uživatel, pouze BM, nemohl jsem se tak dozvědět, že PMO keš na místě není, přesto mám dle mého názoru právo zalogovat i na PMO archivované keši DNF log, protože jsem na místě byl a keš hledal, zůčastnil jsem se tak právoplatně hry geocaching. Owner však rozhodl, že mi bude DNF logy mazat, jako duvod uvádí, že na svých keší DNF logy nechce, dokonce vyvozuje, že by si mohl někdo měnit DNF na FI. Jsem přesvědčen, že žádný owner by neměl mít právo mazat DNF logy s odůvodněním, že je tam nechce a že by si je kačer mohl v budoucnu změnit na FI a to ani u archivavané PMO keše. Porušuje tím práva ostatních hráčů geocachingu. Kačer má právo DNF log zalogovat, když na místě byl a keš nenalezl. Owneři mohou snad před archivací změnit status keše PMO, aby i BM kačeři se měli šanci dozvědět, že tam keš není a nehledali tam zbytečně. Já jsem tu možnost neměl, keše jsem tam opravdu hledal s přesvědčením, že tam jsou a mám i proto právo logovat DNF, přestože mi zlý owner toto právo upírá.

Víš kdybys to lognul na jedný a napsal že sis prošel celou serii a nic nenašel, tak to asi neřeším, ale to že mi kazíš třeba karmu keší kvuli tomu že zaloguješ 2x13 keší DNF ještě jako BM a ještě tu brečíš, že si dovoluju ti to mazat. Sorry, ale pro mě si opravdu akorát troll. Logy ti jdu opět smazat, s Ricem jsem byl dohodnutý, že máš poslední šanci, game is over


  • 3

#9 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 863 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2024 - 7:54

Owner má právo udělat PM keš a rozhodně nemá povinnost pro BM u takové keše cokoliv poskytovat. Je pouze jeho dobrou vůlí, že to udělá. Navíc, my jsme ti zlí, co bys od nás mohl chtít, ne? Ve volném čase a za vlastní zdroje něco tvoříme ještě si troufáme mít nějaká práva. To je fakt neslýchané.


Owner nemá žádnou povinnost... Lovec ale také ne.
Proč se tedy někteří vztekají když do logu napíšu že keš je parádní ale když je PMO tak jí favorita nedám ?


  • 2

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#10 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 263 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2024 - 11:57

….Proč se tedy někteří vztekají když do logu napíšu že keš je parádní ale když je PMO tak jí favorita nedám ?

 

Možná proto, že je keš parádní, ale nedáš ji FP, jen protože je PMO….  :huh: To je jako pomsta za to, že si ji owner dal jako PMO?  :wacko:
Já mít vymazlenou drahou keš, dám si ji asi taky jako PMO, abych aspoň trochu omezil přístup takovým cacherům, jako je shaman, co ji “ocení” jen datem a časem nálezu….


Tento příspěvek byl upraven od plavcik: 21 srpen 2024 - 12:03

  • 0

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#11 jidis

jidis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 346 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2024 - 17:56

Jaké statistiky mohou ownerům pokazit DNF logy? Nevymýšlí si owner trochu? Mám takové podezření, že je to jenom ownerova schválnost. 

 

A.png


Tento příspěvek byl upraven od jidis: 21 srpen 2024 - 18:02

  • -5

#12 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 863 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2024 - 19:23

Možná proto, že je keš parádní, ale nedáš ji FP, jen protože je PMO….  huh.png To je jako pomsta za to, že si ji owner dal jako PMO?  wacko.png
Já mít vymazlenou drahou keš, dám si ji asi taky jako PMO, abych aspoň trochu omezil přístup takovým cacherům, jako je shaman, co ji “ocení” jen datem a časem nálezu….

Jo, protože já mám opruz když to loguju za přítelkyni. A navíc to znamená že owner na kačery kašle.


  • -4

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#13 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 670 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2024 - 21:58

Jo, protože já mám opruz když to loguju za přítelkyni. A navíc to znamená že owner na kačery kašle.


Jasně, takže to, že přítelkyně nemá PM, je chyba ownera. A kdo má PM keše, kašle na kačery. Zajímavé závěry. A i to, že owneři dělají keše kvůli FP. Někteří asi ano a FP samozřejmě potěší, ale pěkný delší log má vyšší hodnotu.
  • 3

#14 srbak89

srbak89

    srbak

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2024 - 22:31

Jaké statistiky mohou ownerům pokazit DNF logy? Nevymýšlí si owner trochu? Mám takové podezření, že je to jenom ownerova schválnost. 

 

A.png

To že neznáš všechny vymoženosti geocachingu a věci typu project-gc neznamená, že to nemůže ovlivňovat nějaká čísla právě ve statistikách. Nějak jsem tu neviděl odpověď na moji otázku, kde se vlastně sebral listingy PMO keší, když jsi BM a nikdo s tebou podle logu nešel (ne že by ses v logu rozepsal). Bývalo dlouhou dobu zvykem, že BM na PM keše sami nechodili, ba dokonce se ownerů ptali. Já na tom nikdy netrval.

Nad tvojí drzostí prostě nepochopit přání toho, kdo si (na rozdíl od tebe) dal práci s nějakými kešemi zůstává rozum stát. Takže už to konečně laskavě pochop a běž si trolit nějakou jinou archivovanou serii. Tady prostě nepochodíš.


  • 4

#15 jidis

jidis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 346 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2024 - 7:31

Listingy keší jsem nikdy v životě neviděl, ale přesně jak i ty tvrdíš, existují různé vymoženosti v geocachingu, např. hledání keší formou BF, viz popis zkratek na geowiky: 

 

http://wiki.geocaching.cz/wiki/Zkratky

 

Bývalo kdysi zvykem, že owneři nemazali kačerům jejich logy jen kvůli pochybným statistikám v externích projektech. A jestli to je nyní tvoje jediné odvůvodnění mazání DNF loglů, že by ti pokazily statistiky na project-gc, tak to je docela ubohé odůvodnění, pokud ho reviewer podpoří, hrozí do budoucna, že si budou owneři nárokovat mazání logů jen kvůli svým statistikám v externích projektech. 

 

Já bych chtěl upozornit, že owner není tím, kdo si na svých keší tvoří pravidla pro logování, ta pravidla jsou daná pravidly hry, já keše hledal v dobré víře, že tam jsou, nenalezl, mám právo je logovat DNF, o tom, že jsou archivované, jsem neměl možnost vědět, neboť jde o PMO keše, k jejich listingu nemám přístup, mám však právo logovat i PMO keš, ať už je archivovaná nebo ne, ukaž mi prosím pravidlo, které to zakazuje a já už to tak dělat nebudu. Mohl jsi mému omylu při hledání předejít tím, že při archivaci keše zrušíš PMO status, tím bych se asi nemohl na moji dobrou víru při hledání odvolávat, pokud by bylo někde v listingu i pro mě viditelné upozornění ownera, že keš na místě již opravdu není. Mám totiž zkušenost, že owneři většinou keše po archivaci neodnášejí (neuklízejí po sobě). V minulosti už jsem jistě logoval i archivované keše i PMO keše, ať už FI nebo DNF nebo WN a umožněno mi to bylo třeba i víc než 10 let po archivaci. 


Tento příspěvek byl upraven od jidis: 22 srpen 2024 - 7:46

  • 0

#16 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 670 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2024 - 13:56

Trapná výmluva. I kačeři bez PM vidí stav PM keše. Nevidí sice listing a logy, ale jestli je keš v archivu a kdy měla poslední nález, vidí. Předpokládat, že je 6 let stále na místě archivovaná série, je fakt naivní. Kdyby byla, nebyl bys jediný, kdo tam vyrazí na lov.
  • 2

#17 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 194 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2024 - 15:08

Listingy keší jsem nikdy v životě neviděl, ale přesně jak i ty tvrdíš, existují různé vymoženosti v geocachingu, např. hledání keší formou BF, viz popis zkratek na geowiky: 

 

Tak tímhle se vůbec nechlub, to je spíše ostuda...

 

 

To že neznáš všechny vymoženosti geocachingu a věci typu project-gc neznamená, že to nemůže ovlivňovat nějaká čísla právě ve statistikách. 

Zase na druhou stranu to, že nenajdu keš není tolik věcí autora, ale často moje. Takže autor by mi neměl zakazovat dávat DNF log, když ji třeba nenajdu jen kvůli tomu, že "mu to kazí statistiky". To mi přijde také jako hodně špatná argumentace...


  • 0

#18 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 194 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2024 - 15:19

Možná proto, že je keš parádní, ale nedáš ji FP, jen protože je PMO….  huh.png To je jako pomsta za to, že si ji owner dal jako PMO?  wacko.png
Já mít vymazlenou drahou keš, dám si ji asi taky jako PMO, abych aspoň trochu omezil přístup takovým cacherům, jako je shaman, co ji “ocení” jen datem a časem nálezu….

 

Já dávám PMO keškám FP opravdu hodně zřídka... Tam kde by třeba BM keš dostala ode mne FP, tak PM nedostane... A většinou to i napíšu. Prostě autor si hraje na něco lepšího, tak to už musí být super keš, aby ode mne dostala FP. To raději dám FP někomu, kdo své keše dělá pro všechny...

Rozdělení na PM a BM se mi prostě nelíbí. Nemám rád žádné kastování na lepší / horší lidi (kačery). I BM mohl pro komunitu udělat daleko více než někdo kdo si chvíli platí členství. Dnes si občas pořídí PM i ten, kdo o naší hře také nic neví, protože ho k tomu dožene reklama GS a omezení v aplikaci...

Omezení návštěvnosti se dá udělat i jinak (stačí udělat multinu či mysterku). Jinak si myslím, že mezi PM bude spoustu lidí, kteří se ke keškám moc dobře nechovají a naopak mezi BM je spousta těch, kteří se k nim chovají pěkně. A ani bych se nedivil, že mezi PM je daleko více podvodníků typu finálkářů, než mezi BM.

 

Chápu rozhodnutí autora dát keš jako PM only. Mé rozhodnutí je, že pokud tak učiní, očekávám, že už bude opravdu hodně super, abych jí dal FP. 


  • 1

#19 jidis

jidis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 346 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2024 - 19:58

Tak já tedy ustoupím, i když si myslím, že bylo právo na mé straně, sice mě to mrzí, že mi owner neumožníl zalogovat DNF, protože jsem keše opravdu marně hledal, ale když mu to kazí tu statistiku. Keše jsou archivované, mé DNF logy smazané, hotovo vyřízeno. Příště by mohl owner raději zrušit keším při archivaci PMO, ať tam BM hledači archivek nejezdí zbytečně a neobtěžují ho pak DNF logem, lepší je takovým problémům předcházet. 


Tento příspěvek byl upraven od jidis: 22 srpen 2024 - 20:02

  • -1

#20 jidis

jidis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 346 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2024 - 20:20

Trapná výmluva. I kačeři bez PM vidí stav PM keše. Nevidí sice listing a logy, ale jestli je keš v archivu a kdy měla poslední nález, vidí. Předpokládat, že je 6 let stále na místě archivovaná série, je fakt naivní. Kdyby byla, nebyl bys jediný, kdo tam vyrazí na lov.

 

Vidím jen to, co je na screenu níže, žádné info o tom, kdy došlo k archivaci nebo k poslednímu nálezu, nevidím. Ale možná se dívám špatně? 

 

https://www.geocachi...a-jako-archivka

 

A.png


Tento příspěvek byl upraven od jidis: 22 srpen 2024 - 20:22

  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:log, pravidla

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama