Přejít na obsah


Fotka

Novinky z Megaeventu Rico's 10

schvalování pravidla event groundspeak reviewer

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
8 odpovědí na toto téma

#1 Marty 1905

Marty 1905

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 99 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2024 - 14:26

Ahoj všem, 

rád bych vám sdělil pár novinek, které proběhli na Mega eventu Rico's 10 v Praze.

 

1) Eventy - Nejzazší schválení eventu je 7 dní.

 

Co to znamená? Stále platí, že nejzazší odeslání listingu do fronty je 14 dní. Publikace tohoto eventu je, ale nyní možná nejpozději 7 dní před konáním.  

 

Samo sebou se, ale doporučuje čím dříve tím lépe. Toho bych se držel ;)

 

2) Eventy - Povinnost ownera účastnit se vlastního eventu.

 

Nově platí povinnost ownera účastnit se svého eventu.

Slovem reviewera: Jak se to, ale bude kontrolovat, když to někdo nebude dodržovat je nejasné. 

 

3) Adopce keše bez svolení majitele nebo příbuzných

 

Stále platí, že adoptovat keš bez převedení vlastníkem nebo se svolením rodiny (dědiců) není možná. Jedná se o to že keš: "Je autorsky chráněné dílo" berte to jako knihu, obraz nebo cokoliv. GS tedy nemůže převádět keš pokud k tomu vlastník, rodina (dědic) neudělí souhlas.

 

4) Tradička s kódovým zámkem

 

V Praze byla schválena až po jednání na GS tradiční keš s kódovým zámkem.

Jedná se o keš: https://www.geocachi...eocache/GCAY4V9

Na keši jsem již měl možnost být a rozhodně stojí za návštěvu. Je to parádní provedení.

 

5) Everyday Event (Challenge cache)

 

Na výjimku byla v Praze spuštěna tato nová challenge cache. V labkách na eventu byla konkrétně tato verze keše jmenována jako nepublikovatelná. I tak byla, ale puštěna. https://www.geocachi...eocache/GC8JGYQ

 

6) Automat

 

Ústředí nové plánuje spustit automat, který bude po uplynutí 5. let neaktivity hráče automaticky archivovat jeho keše. Jakým přesným způsobem, to ale bude zatím není jasné. Jisté, ale je že díky tomuto automatu bude spousta keší (v dobrém stavu) o které se komunita stará již bez ownera archivována. Možná tím budou dané nicky po zrušení hráče opět dostupné k použití (to se ale také neví).

 

Výhodou je, že to částečně uvolní místo na nové keše. 

Nevýhodu vidím v zrušení spousty starších keší po hráčích, kteří už geocaching nehrají, zemřou a není možné převedení na jiného hráče, ale komunita se o jejich keše stará i bez adopce.

 

Jak to ale celé bude s automatem se přesně neví, takže mě nikdo neberte za slovo. "Pouze se o tom takto mluvilo". A celkové nastavení automatu je ve hvězdách.

 

7) Reviewer -  Rico se do důchodu nechystá.

Za mě jedině dobře ;) Dělá svou práci pečlivě a klobouk dolů má toho z celé ČR nejvíc ;)

Doufám, že to dá ještě alespoň o dalších 10 let více.

 

Pokud jsem něco napsal jinak nebo částečně a víte o tom více, klidně mě doplňte. 

 

S pozdravem všech Marty


Tento příspěvek byl upraven od Marty 1905: 14 říjen 2024 - 16:04

  • 5

#2 jessie.r

jessie.r

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 471 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2024 - 16:02

Ad 2.: Já například eventy pořádám vždycky spolu s dalšími kešery, v listingu jsou sice uvedeni, ale listing píšu já, takže de facto jsem jediný owner já.

V únoru se mi stalo, že jsem ráno před konáním eventu onemocněla, ale pořádání se bez problémů ujala geokamarádka, která od začátku byla spolupořadatelkou.

Jak by se podle nových pravidel mělo postupovat? Zrušit event, na který se pořadatelé připravovali několik týdnů, pár hodin před začátkem, a se kterým počítali i kačeři jedoucí zdaleka kvůli suvenýru? Nebo může jednat i kešer uvedený v listingu jako spolupořadatel, ale listing nevlastnící?

Díky za odpověď! J.
  • 0

#3 Marty 1905

Marty 1905

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 99 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2024 - 16:13

Ad 2.: Já například eventy pořádám vždycky spolu s dalšími kešery, v listingu jsou sice uvedeni, ale listing píšu já, takže de facto jsem jediný owner já.

V únoru se mi stalo, že jsem ráno před konáním eventu onemocněla, ale pořádání se bez problémů ujala geokamarádka, která od začátku byla spolupořadatelkou.

Jak by se podle nových pravidel mělo postupovat? Zrušit event, na který se pořadatelé připravovali několik týdnů, pár hodin před začátkem, a se kterým počítali i kačeři jedoucí zdaleka kvůli suvenýru? Nebo může jednat i kešer uvedený v listingu jako spolupořadatel, ale listing nevlastnící?

Díky za odpověď! J.

 

Co jsem pochytil z konverzece na toto téma: Owner by v případě nepřítomnosti měl zajistit někoho, kdo na eventu bude za něj. Pokud je vás na pořádání akce víc není to asi na škodu. Minimálně jeden z vás tam bude. 


  • 1

#4 pavlisp

pavlisp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 156 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2024 - 16:42

Nechci trolit, či na nikoho žalovat, ale jak je to s minimální návštěvou eventu? Pamatuji, že minimálně 5 logujících a tak nechápu tento https://coord.info/GCAW52B
  • 0

#5 Marty 1905

Marty 1905

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 99 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2024 - 16:50

Nechci trolit, či na nikoho žalovat, ale jak je to s minimální návštěvou eventu? Pamatuji, že minimálně 5 logujících a tak nechápu tento https://coord.info/GCAW52B

 

Zasílám vyjmutí z geowiki:

 

"Minimální plánovaný počet účastníku eventu je 15, pořadatele v to nezahrnuje. Pro tento minimální počet musí být event kapacitně plánován, i když se nakonec ve skutečnosti takový počet účastníků třeba ani nesejde. Nemusí sejít, event se může konat i tak. Skutečný počet účastníků eventu pak může být i nižší (nenulový), ale nesmí být vyhlášen STOP-stav při menším počtu."

 

http://wiki.geocaching.cz/wiki/Event_cache


  • 2

#6 pavlisp

pavlisp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 156 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2024 - 18:28

Ano, Geowiki znám. Šlo mi jen o zvědavost, protože jsem pár pochybných eventů v měm okolí sledoval. Pořádáno v týdnu, v pracovní době, kde přihlášení a následně zalogováni bylo jen o dvou hráčích (ownerů) a i u Cita jsem to zjistil. Ale jak uvádím, jen zvědavost a ať si to tak dělají pro ikonky do profilu
  • 0

#7 .eastcz

.eastcz

    Re-Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 66 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2024 - 13:14

Děkuji za nasdílení novinek, pro mě hodnotný.

 

Ruku na srdce, kdo byl v posledních letech na eventu, který se připravoval týdny a nešlo o MEGA? :)

 

* ištván


  • 0

#8 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 667 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2024 - 13:54

Děkuji za nasdílení novinek, pro mě hodnotný.

 

Ruku na srdce, kdo byl v posledních letech na eventu, který se připravoval týdny a nešlo o MEGA? :)

 

* ištván

Myslím že já, několikrát, A hodně dalších (víceméně pravidelných) účastníků Vlasemových tradičních eventů na Zvůli. A všech geozávodů. Ty se někdy chystají i několik měsíců, ne jen týdnů.

 

Krom toho dost často jsou to i jiné eventy, kde bylo potřeba zamluvit dopředu nějaký objekt, sportoviště či přednášejícího, udělat rozpis soutěží, hlásit objednané jídlo a pod.


Tento příspěvek byl upraven od ru šedesátsedm: 16 říjen 2024 - 13:55

  • 0

#9 Shashlick

Shashlick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2024 - 11:55

 

7) Reviewer -  Rico se do důchodu nechystá.

Za mě jedině dobře wink.png Dělá svou práci pečlivě a klobouk dolů má toho z celé ČR nejvíc wink.png

Doufám, že to dá ještě alespoň o dalších 10 let více.

 

 

Nemůžu říct, že by mě mrzelo, kdyby tomu bylo naopak...


  • 0

Jde se lovit!

Moje statistiky ZDE






Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:schvalování, pravidla, event, groundspeak, reviewer

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama