Přejít na obsah


Fotka

Handy Geocaching = java aplikace určená pro geocaching


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1646 odpovědí na toto téma

#541 miki6

miki6

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 773 příspěvků(y)

Publikováno 14 May 2010 - 21:44

to by fakt bylo skvělý, ona umí do nokia map importovat i ta nemožná aplikace Locify...
  • 0

#542 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1092 příspěvků(y)

Publikováno 14 May 2010 - 21:48

No, je několik možností. Malé gpx se (už) dá otevřít a navigovat na bod. Co je "malé"? No, jedna keš OK, seznam nalezených mi neprošel - zkoušej. Samozřejmě landmark, jak bylo zmíněno. Nebo vše online - předchozí nechat na vyluštěné mysterky.
  • 0

#543 daniel-flash

daniel-flash

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 15 May 2010 - 22:38

Aplikace je perfektní, mnohem spolehlivější než Locify. Hodila by se ale jedna funkce navíc - zobrazování keší na mapě. Chápu, že je asi problematické z Javovské aplikace volat nativní Symbianové Google Maps Mobile, ale bylo by možné alespoň zobrazovat souřadnice (keše a waypointů) v textovém poli, ve kterém by se daly označit, zkopírovat do schránky (CTRL + C) a přenést právě do Google Maps Mobile? Teď souřadnice vždycky ručně přepisuju, protože není možné je jakkoli označit... Cokoli z editovatelného pole můžu označit (CTRL+A) a zkopírovat (CTRL+C), takže by stačilo mít možnost takto souřadnice zobrazit... Hodně by to ulehčilo to přepisování a pak by mi už nic nechybělo :) díky:)
  • 0

#544 Arcao

Arcao

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 356 příspěvků(y)

Publikováno 16 May 2010 - 21:35

Tak jsem do vývojové verze přidal podporu pro interní magnetický kompas. Může to někdo se zařízením, který má podporu orientace otestovat? Já bohužel nic takového nevedu :/.

Stahovat zase na patřičném místě.
  • 0

#545 JVav

JVav

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 16 May 2010 - 21:55

Po delší době jsem znovu instaloval nejnovější vezi HGC do Nokie N95. Viděl jsem, že kámošovi na E52 bez problémů chodí, ale chyba lávky. Na N95 mi při výběru interní GPS po startu programu hlásí chybu "Sekce:internal start Druh: java.lang.SecurityException: Permission=javax.microedition.location.LocationData:" Tedy ta samá chyba, co mi hlásila i předchozí verze zhruba před rokem. Jedná se o chybu v programu, nebo mám hledat nějakou kličku např. v nastavení telefonu? Jedná se o starší model N95 bez 8GB paměti.
  • 0

#546 Arcao

Arcao

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 356 příspěvků(y)

Publikováno 16 May 2010 - 22:07

Nemáš brandovanej telefon? No zkus stabilní podepsanou verzi. A připadně si v Nástroje -> Správa aplikací (nebo nějak podobně) pohrát s právy HG. Problém je totiž v tom, že telefon nechce udělit oprávnění přistupovat k GPS. Správně by měl vyhodit potvrzovací dialog, zda povolit přístup nebo ne. Ale v tvém případě se tak evidentně neděje. Vím že brandovaný telefony bývají nastaveny tak, že k externím API lze přistupovat jen, pokud je aplikace podepsaná.
  • 0

#547 majkeld

majkeld

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 388 příspěvků(y)

Publikováno 16 May 2010 - 22:10

Jsem lovcem s N95tkou (klasicka prvni rada se slotem na karty,tzn. neni to ta 8 GB) a HGAE pouzivam vice jak rok. Mam tam ted verzi 3.5.2 a s aplikaci neni sebemensi problem. Importovat kese jsem ale nezkousel. Pravdepodobne to bude nekde jinde nez v programu.
  • 0

#548 JVav

JVav

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 16 May 2010 - 22:31

Arcao napsal/a:
Nemáš brandovanej telefon? No zkus stabilní podepsanou verzi. A připadně si v Nástroje -> Správa aplikací (nebo nějak podobně) pohrát s právy HG. Problém je totiž v tom, že telefon nechce udělit oprávnění přistupovat k GPS. Správně by měl vyhodit potvrzovací dialog, zda povolit přístup nebo ne. Ale v tvém případě se tak evidentně neděje. Vím že brandovaný telefony bývají nastaveny tak, že k externím API lze přistupovat jen, pokud je aplikace podepsaná.


HG mám podepsanou verzi. Telefon brandovanej pravděpodobně bude. Na druhou stranu OpenWIG a Geocache Navigator od Trimble nebo i Garmin Mobile XT mi chodí bez problémů napoprvé.
  • 0

#549 honzat-cz

honzat-cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 58 příspěvků(y)

Publikováno 17 May 2010 - 0:34

Ahojkáč, o víkendu jsem byl na lovu s poslední podepsanou verzí (r73) na novém telefonu Nokia E52. Musím říct, že na tomto přístroji je aplikace opravdu příjemně rychlá a bezproblémová. Zjistil jsem však 2 věci, které by stálo za to řešit: 1) při použití mapy a snaze o zoom přes klávesy * a # se přiblížení/vzdálení mapy provedlo pouze o několik "kroků". Ve starších verzích pokud jsem držel klávesu, tak se zoomovalo do "maxima" nebo "minima". Nyní, pokud jsem chtěl mapu přiblížit na požadovanou velikost, jsem musel střídavě mačkat a pouštět potřebnou klávesu. Což je dost nepříjemné 2) u složitějších výpočtů finálních souřadnic multikeší jsem si do MultiSolveru zadal vzorečky a požadovaná čísla. Myslel jsem však, že mám složité vzorečky špatně, protože uložený waypoint ukazoval na nesmyslné místo. Po papírovém přepočítání jsem zjistil, že výpočet byl v pořádku, ale pokud desetinná část souřadnice měla méně než 3 číslice, např. N 48°05.21, tak se do oblíbených souřadnice uložila jako N 48°05.210. Což je samozřejmě špatně. Použil jsem vzoreček na desetinné úrovni N 48°05.[a*b*c...atd]. Bylo by možné upravit počítání tak, aby se do méněciferných výsledků zleva doplňovaly za desetinnou tečkou "nuly"? Myslím, že by to mohlo jít, protože pokud se nyní ta nula doplní na konec, tak je to díky kontrole počtu číslic...? Jinak díky za moc dobrou práci při vývoji této vynikající aplikace! V kombinaci s TrekBuddy na svém telefonu nic dalšího nepotřebuji... B) Lovu zdar Honza
  • 0

#550 andresci

andresci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 73 příspěvků(y)

Publikováno 17 May 2010 - 20:08

dobrý den jsem začátečník a chci se zeptat jaký ofline mapy a kam je v mobilu uložit aby mě fungovali v aplikaci Handy Geocaching děkuji;)
  • 0

#551 Arcao

Arcao

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 356 příspěvků(y)

Publikováno 17 May 2010 - 20:12

HG umí momentálně pouze slepou mapu.
  • 0

#552 majkeld

majkeld

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 388 příspěvků(y)

Publikováno 18 May 2010 - 6:46

to Arcao: Ahoj, pouzivam v soucasne dobe tu podepsanou verzi 3.5.2.. Velice chvalim za rychlost, je to parada. Co mi ale dost citelne chybi, tak je volba "Na zacatek/Na konec" pri prohlizeni listingu. Byla odstranena zamerne nebo to je nejaky bug u me? Jinak jak si se zminoval o tom brandovanym telefonu, tak ja tu N 95 brandovanou mam (Voafone) a problemy nikdy nedelala.
  • 0

#553 Arcao

Arcao

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 356 příspěvků(y)

Publikováno 18 May 2010 - 8:32

majkeld:http://lab.arcao.com...g/historie.html
  • 0

#554 Pe_Bo

Pe_Bo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 613 příspěvků(y)

Publikováno 18 May 2010 - 8:44

Arcao napsal/a:
majkeld:http://lab.arcao.com...g/historie.html


No to je super! Teď je procházení listingů úplná pohoda!
  • 0

#555 majkeld

majkeld

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 388 příspěvků(y)

Publikováno 18 May 2010 - 9:28

Paradicka, diky! To je vynikajici!
  • 0

#556 Merencin

Merencin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 260 příspěvků(y)

Publikováno 18 May 2010 - 13:55

Merencin napsal/a:

Arcao napsal/a:
Merencin: To je divné, dělá to ještě někomu?


Ahoj, teď jsem na tom ještě lépe. Podepsaná verze 3.5.2 mi hlásí 909 Application authentication failure.

Používám BB8900 v4.6.1.133.

Celé martyrium začalo po odinstalování starší verze a instalaci 3.5 vývojové. Zasekávala se (reakce na pohyb se objevila tak po 30 až 40 metrech). Odinstaloval jsem ji a chtěl se vrátit ke stabilní 3.5. Bohužel, od té doby se mi nezadařila instalace.

Zatím jedu na Cacheberry, zaplatil jsem si licenci a jde to. Má oproti HGAE několik výhod (podle mne lepší správa WP, radar, integrace do BB apod.), ale je méně akční (nutná příprava GPX) a popravdě je pro mne HGAE srdeční záležitost.

Bude-li zapotřebí další info či testy, dej mi vědět, prosím.


Hlásím, že instalace nejnovější vývojové přes jar zkolabovala, přes jad prošla a HGAE nastartoval k plné spokojenosti. Zítra vyzkouším lov a uvidíme.

BTW: Plánuješ radar? Docela jsem si na něj zvykl a lovím už jen s ním.
  • 0

#557 hodinar

hodinar

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 18 May 2010 - 21:48

to Arcao: Zdravím, HG používám na Nokii N95 8GB a jsem s ním maximálně spokojen. Mimo jiné se mi líbi možnost stažení vzorečku pro MultiSolver. Nyní jsem si nainstaloval HG podepsanou verzi 3.5.2, ale tuto funkci v ní postrádám. Chtěl bych se tedy zeptat jestli s možností stahovat vzorečky počítáš i do budoucna a nebo to byla jen nějaká zkouška funkčnosti v předchozí verzi ? Děkuji.
  • 0

#558 Arcao

Arcao

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 356 příspěvků(y)

Publikováno 18 May 2010 - 23:36

hodinar: Kolem MultiSolveru se nic neměnilo, takže by měl fungovat jako v předchozích verzích. Merencin: Momentálně je rozpracovaná projekce bodu...
  • 0

#559 Merencin

Merencin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 260 příspěvků(y)

Publikováno 19 May 2010 - 10:10

Arcao napsal/a:
hodinar: Kolem MultiSolveru se nic neměnilo, takže by měl fungovat jako v předchozích verzích.

Merencin: Momentálně je rozpracovaná projekce bodu...


Díky za info, těším se na každé vylepšení jako malý kluk. ;)
  • 0

#560 Brblal

Brblal

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 19 May 2010 - 10:40

Werki napsal/a:

ledo11 napsal/a:
jde stahovat i přes wifi?


Co použiješ za přístupový bod k internetu je jen na tobě.


Nokia 5800, verze 3.5.2 a problem s timto. Na Wi-Fi se prihlasim ale jen na pristupovej bod, kterej byl pouzit jako prvni. Tzn. ze bych potreboval nejak nastavit prez jaky bod se ma pripojit, nebo aby vybral automaticky ten aktivni. GPRS mam "zneskodneno" tamtudy nemuze.

Pokud jsem to prehledl v nastaveni nebo foru, tak se omlouvam
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka