Přejít na obsah


Fotka

Handy Geocaching = java aplikace určená pro geocaching


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1646 odpovědí na toto téma

#181 RudaRaptor

RudaRaptor

    RudaRaptor

  • Members
  • PipPipPip
  • 264 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2007 - 13:10

Myslim, ze je vhodne upozornit autora techto logu a pokud nezareaguje, pak pozadat ownera o vymazani techto logu. Pokud by se tak stalo na me kesce tak nebudu vahat a smazu takovy log.
  • 0

#182 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2007 - 19:39

RaptorTeam napsal/a:
Myslim, ze je vhodne upozornit autora techto logu a pokud nezareaguje, pak pozadat ownera o vymazani techto logu. Pokud by se tak stalo na me kesce tak nebudu vahat a smazu takovy log.

No nevím jestli je to zrovna důvod k tomu, abych někomu mazal jeho log jen kvůli tomu, že ho "vyrobil" jinak než standardní cestou. Chyba a problém je určitě na straně GS, ale z "politických" důvodů je asi lepší řešit to jinak, tedy přes Destila. Zajímavé by bylo zjistit, jestli tu chybu vyrobí daný mobil i třeba při logování přes oficiální wap stránku gc.com
  • 0

#183 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2007 - 19:40

XiXi_team napsal/a:
Tohle ale snad byla záležitost starších verzí HG, nebo se pletu?
Pro GSAK se již napsalo makro (myslím přímo Clydem), které tuto entitu odstraňuje.

Žádné makro do GSAKu nepoužívám a neměl jsem zatím jediný problém s PQ. Nemůže být problém taky ještě někde jinde?
  • 0

#184 Mion

Mion

    Mion

  • Members
  • PipPipPip
  • 945 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2007 - 20:02

RaptorTeam napsal/a:
Myslim, ze je vhodne upozornit autora techto logu...

Myslím, že především korektní ukládání logů by měl zajistit Destilův zprostředkovávácí server, který (patrně) přebírá obsahy logů z mobilů z HGC a posílá je do logu na GC.COM. Tam by se primárně měly ošetřit tyto chybky, ne?
  • 0

#185 RudaRaptor

RudaRaptor

    RudaRaptor

  • Members
  • PipPipPip
  • 264 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2007 - 20:18

sobikovi: V tuto chvili obsahuji logy netisknutelny znak 0, coz zpusobuje pad pri parsovani XML. Nikomu mazat logy nechci, ale musite pochopit, ze ne kazdej bude vedet proc mu pada jeho oblibeny program a nebude take vedet jak chybu obejit. V nekterem pripade to ani jit nemusi. Proto pokud uzivatel nezareaguje, je to jedine mozne reseni. Pak je jeste mozne kontaktovat gc.com aby zavedl filtr na netisknutelne znaky, na reklamu a spam.
  • 0

#186 Destil.cz

Destil.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 100 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2007 - 1:36

Byl vydán Handy Geocaching 3.0!

Nové vlastnosti:
- podpora interních GPS jako N95!
- zobrazení oblíbených na slepé mapě s možností posunu mapy a zoomu
- zjednodušené připojení Bluetooth GPS - aplikace se neptá a rovnou se připojuje na poslední zařízení
- ukládání projité trasy při navigaci a mapě a zobrazení trasy na mapě
- smazání jednoho vzorečku v MultiSolveru

Downgrade:
- bohužel bylo z aplikace vyjmuto logování jak keší tak travelbugů. Nepodařilo se mi obejít překážky nastražené Groundspeakem

Bugfixy:
- už jde editovat výsledek průměrování
- pokud se obnovují data z oblíbených, uloží se nová verze do oblíbených
- snad bylo vyřešeno to odpojování GPS modulů
- opraven bug v hledání podle keyword když má člověk cache ve sledovaných

Kosmetika
- zbrusu nové ikonky!!! Dvě velikosti, které se dynamicky načtou podle rozlišení displeje
- nová navigační šipka
- po uložení do oblíbených se ukáže upozornění
- v průměrování se tlačítko Pozastavit mění na Pokračovat a obráceně
- příkaz Nápověda se ukazuje jenom tehdy, když cache má nápovědu
- příkaz Listing ukazuje velikost listingu v kB (jestli se vyplatí stahovat)
- Poslední cache má před sebou podtržítko aby se řadila na konec
  • 0
Autor Handy Geocachingu, Locify, organizátor Geocaching na ČVUT, autor na poklady.com

#187 TechNick

TechNick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2007 - 7:54

Takže už teď není potřeba GPSGate?
  • 0

#188 Destil.cz

Destil.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 100 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2007 - 10:01

Pro PDA je potreba GPS Gate, interni GPS jsou ty, ktere komunikuji pres Location API (napr. Nokia N95)
  • 0
Autor Handy Geocachingu, Locify, organizátor Geocaching na ČVUT, autor na poklady.com

#189 TechNick

TechNick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2007 - 11:40

To je škoda, nějak moc tomu GPSGate nerozumím, vypršela mi zkušební lhůta a nevím jak a zakolik jí koupit. Neobjeví se v nějaké další verzi podpora interní GPSky v PDA ?
  • 0

#190 LiborH

LiborH

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 334 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2007 - 18:05

Lze nějak obejít, abych po každé aktualizaci v mobilu nemusel znovu nastavovat přihlašovací údaje a text logu? Nebo to z primcipu nejde?
  • 0

#191 DreamR

DreamR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2007 - 18:17

Používám tuto app už dlouho a zatím jsem si vždycky využíval s externím GPS modulem Nokia LD-3W a Nokií N95 proto jsem s radostí uvítal podporu interního GPS v poslední verzi 3. Ale když jsem si dneska verzi 3 nainstaloval a šel jsem ji vyzkoušet k hledání tak nastal problém. Po spuštění jsem zvolil položku Interní GPS ale i tak se mě aplikace zeptala jestli může zapnout BT. Když jsem zvolil že ne, tak mi to napsalo chybu a s tím, že se aplikace musí ukončit. Když jsem zvolil zapnutí BT ale schválně jsem vypnul externí modul, tak mi to chvíli hledání aplikace vypsala následující: Popis chyby: Sekce: internal gpsparser Druh: java.lang. IllegalArgumentException Data:" Dotaz zní: funguje prosím někomu verze 3 s interním gps modulem v Nokii N95? Sice je autorem uváděno že ano, ale mě se to ani po několika pokusech nepovedlo. Jinak s telefonem nemám žádné problémy a všechno funguje jak má. Dokonce mám v telefonu i poslední verzi firmware. Děkuji za odpověď.
  • 0

#192 LiborH

LiborH

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 334 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2007 - 18:59

Destil.cz napsal/a:
Byl vydán Handy Geocaching 3.0!
- bohužel bylo z aplikace vyjmuto logování jak keší tak travelbugů. Nepodařilo se mi obejít překážky nastražené Groundspeakem
[

Je nějaká šance, že to půjde? Alespoň u TB a GC to byla dost potřebná funkce třeba na dovolené....
  • 0

#193 Bo.T.L.

Bo.T.L.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 042 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2007 - 21:09

Destil.cz napsal/a:
Byl vydán Handy Geocaching 3.0!
...


Nevím jestli není chyba někde u mě, ale tahle verze mi nejde nainstalovat. Soubor aplikace je příliš velký. Jar soubor má 134kB a mojemu telefonu Nokia 6021 se to asi nelíbí.
  • 0

#194 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2007 - 9:46

LiborH napsal/a:

Destil.cz napsal/a:
Byl vydán Handy Geocaching 3.0!
- bohužel bylo z aplikace vyjmuto logování jak keší tak travelbugů. Nepodařilo se mi obejít překážky nastražené Groundspeakem
[

Je nějaká šance, že to půjde? Alespoň u TB a GC to byla dost potřebná funkce třeba na dovolené....


Takže pokud tomu správně rozumím, tak to nepůjde ani ve staré verzi programu ??

U verze LIGHT, kterou používám, je zatím staré číslo verze, ta není modernizována ?
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#195 Destil.cz

Destil.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 100 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2007 - 10:43

Piste prosim vsechny problemy s HG do fora na mych strankach, ne SEM! Technick: Podpora interni GPSky jinak nez pres GPSGate neni mozna, protoze dostupne midlet managery neimplementuji potrebna API LiborH: Pokud menim strukturu nastaveni, stara verze se musi smazat. Myslim ze to neni tak hrozne znova vyplnit jmeno a heslo. demigod: Ono totiz Location API podporuje i pripojeni GPSky pres Bluetooth. To ale nechces, ty chces pouzit interni GPS. Takze bez do nastaveni General-Positioning-Positioning methods a tam povol jenom Integrated GPS. Napis mi, jestli to pak bezi. Ale ne sem, ale do fora na mych strankach! liborH: Logovani uz je navzdy pryc, u travelbugu je uplne ten stejny problem kolombo: Verze light neni modernizovana, protoze zmeny se tykaly hlavne GPS funkci. Logovani nejde ani ve verzi light ani ve starsich verzich full.
  • 0
Autor Handy Geocachingu, Locify, organizátor Geocaching na ČVUT, autor na poklady.com

#196 Mion

Mion

    Mion

  • Members
  • PipPipPip
  • 945 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2007 - 10:45

kolombo napsal/a:
U verze LIGHT, kterou používám, je zatím staré číslo verze, ta není modernizována ?

Asi bude lepší se ptát přímo na fóru na www.destil.cz

doplneno: hehe, nez jsem to stacil dopsat a odeslat, tak uz to je zbytecna rada -viz predchozi prispevek :)
  • 0

#197 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2007 - 12:24

Destil.cz napsal/a:
Piste prosim vsechny problemy s HG do fora na mych strankach, ne SEM!


Až teď jsem si všiml, že tam je taky diskuse :-)

Ale řekl bych, že obecný problém nebo informace mohou zaznít i tady ...
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#198 Destil.cz

Destil.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 100 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2007 - 23:39

Ahoj,
vydal jsem novou verzi HG 3.1. Hlavní změny jsou korektní běh na PDA a zobrazení polohy keše na mapy.cz.

Rovněž jsem spustil wiki o této aplikaci:

http://hg.destil.cz

Všichni můžete editovat, věřím že na wiki vznikne kvalitní dokumentace k aplikaci.
  • 0
Autor Handy Geocachingu, Locify, organizátor Geocaching na ČVUT, autor na poklady.com

#199 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2007 - 10:29

Myslím, že je to škoda, ale nikde jsem info o tom tady nenalezl, takže je nová verze 3.2.
  • 0

#200 Dpman

Dpman

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 407 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2008 - 14:38

Dneska jsem si nainstaloval HG do HTC VARIO a aplikace běží. Když chci ale připojit GPS modul (Qstarz) tak aplikace napíše "MIDlet způsobil nezachycenou vyjímku" pak se aplikace ukončí. Co s tím? Děkuji za radu.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama