Přejít na obsah


Fotka

Colorado nebo Oregon pro geocaching? Porarí mi někdo?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
46 odpovědí na toto téma

#1 blizek

blizek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 118 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2009 - 18:18

Nyní na geocaching používám starý přístroj Garmin etrex legend a chtěl bych koupit něco lepšího, přemýšlím, jestli Colorado nebo Oregon...Láká mě možnost mít listing keše přímo na displeji navigace a také by mě zajímalo, jestli pro používání této funkce musím mít zaplaceno premium členství na www.geocaching.com, nebo se bez premium členství obejdu. Poradí mi někdo?
  • 0

#2 honzahais

honzahais

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2009 - 18:22

jesli přežiješ bez listyngu v gps a maš možnos ho nacpat treba do mobilu tak vřele doporučuju map 60Csx;)
  • 0
GPSmap60CSx+topo czech 3PRO /+nokia N73/na delší výpravy HP COMPAQ 6530b

#3 molloy

molloy

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2009 - 18:25

Záleží jestli je ti milejší dotykový displej -> Oregon nebo ovládání kolečkem -> Colorado. Podle me má každé pro a proti. Záleží co chceš. Ještě oregon je odolněší proti vniku vody. Jinak jsou celkem stejné. A na listingy musíš být premium member
  • 0

#4 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2009 - 18:34

Na listingy nemusis byt Premium member, staci pro export GPX pouzit nejakej jinej SW, treba Skrysotlac, kterej je zdarma a je jednoduchej. Jinak ja pouzivam Oregon a nemuzu si ho vynachvalit, podpora GC je fakt skvela ale je to do jiste miry jen subjektivni dojem, protoze mi chybi delsi zkusenost s jinymi GPS.
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#5 sakypaky

sakypaky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 171 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2009 - 18:37

Jak už to tu psal Molloy - Oregon - odolnost, dotykový displej, poté již jen kosmetické věci - u Oregonu větší paměť, apod. Pokud se rozhoduješ mezi těmito dvěma, bral bych Oregon, nejen protože ho mám, ale dle mého je to nejoptimálnější řešení ... Záleží na tobě, jestli chceš točit, tak kup Colorado :) ...
  • 0
SAKYPAKY team = Garmin OREGON 300, PNA MIO H610+, OLYMPUS E-520, SAMSUNG S5230 Star ; VitoNavigator II 1.3, BeeLine GPS, TOPO Czech 3 PRO

#6 Skleba

Skleba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 504 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2009 - 18:41

Mel jsem Colorado asi mesic, pak jsem koupil Oregona...ke kolousovi uz bych se nevratil....
  • 0

#7 blizek

blizek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 118 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2009 - 18:44

a s těmi listingy v navigaci je to teda jak? jeden píše, že musím být premium member, další, že ne... Stačí ten skrýšotlač?
  • 0

#8 sakypaky

sakypaky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 171 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2009 - 18:48

Teoreticky by se to dalo stahovat pres nejaky individualni SW, jako je Skrýšotlač, ale samozřejmě luxusnější je provedení PM -> stáhnutí PQ a natáhnutí do zařízení ... Ale dá se to i přes Skrýšotlače či jiný SW ;)
  • 0
SAKYPAKY team = Garmin OREGON 300, PNA MIO H610+, OLYMPUS E-520, SAMSUNG S5230 Star ; VitoNavigator II 1.3, BeeLine GPS, TOPO Czech 3 PRO

#9 bob&bobek

bob&bobek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2009 - 19:05

Myslím,že nemusí být PM, jak jsem říkal již do telefonu. Stačí si na keši stáhnout tlačítkem "GPX eXange file" soubor GPX do PC a nainstalovat třeba jednoduchý prográmek Easy GPS (http://www.geocaching.com/waypoints/) nebo jiný tř.GSAK a přetáhnout ho do GPS.
  • 0

#10 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2009 - 19:16

Skrysotlac je fakt uplne jednoduchej a da se pomoci nej stahovat i hromadne kesky v zadaden okruhu treba 20km. Vyhodou muze byt i to, ze je cesky ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#11 blizek

blizek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 118 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2009 - 19:16

a jakým způsobem to provedu? prosím o radu krok po kroku. díky...
  • 0

#12 raduz_CZ

raduz_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 370 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2009 - 19:55

Mohu poprosit majitele Oregona, jak je na tom(pokud vubec) s podporou Wherigo kesi?
  • 0

#13 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2009 - 20:05

blizek napsal/a:
a s těmi listingy v navigaci je to teda jak? jeden píše, že musím být premium member, další, že ne... Stačí ten skrýšotlač?

Pokud chceš listingy legálně, pak musíš být PM. Pokud ti nevadí vykrádat databázi gc.com přes alternativní programy, pak nemusíš být PM a stáhneš si to i při BM.
  • 0

#14 sakypaky

sakypaky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 171 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2009 - 20:08

kabukiman_CZ napsal/a:
Mohu poprosit majitele Oregona, jak je na tom(pokud vubec) s podporou Wherigo kesi?


Oregon má plnou podporu WIG keší, má v sobě zabudovaný přímo Wherigo player, jež je přímo předurčen k využití při WIG. Takže byl, je a bude :) ...
  • 0
SAKYPAKY team = Garmin OREGON 300, PNA MIO H610+, OLYMPUS E-520, SAMSUNG S5230 Star ; VitoNavigator II 1.3, BeeLine GPS, TOPO Czech 3 PRO

#15 raduz_CZ

raduz_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 370 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2009 - 20:10

Diky sakypaky-mu za jednoznacnou odpoved, take jsem ve stejnem rozhodovani, preferoval jsem vice Kolouse, ale posledni dobou se stale vice a vice priklanim k Oregonu
  • 0

#16 sakypaky

sakypaky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 171 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2009 - 20:12

kabukiman_CZ napsal/a:
Diky sakypaky-mu za jednoznacnou odpoved, take jsem ve stejnem rozhodovani, preferoval jsem vice Kolouse, ale posledni dobou se stale vice a vice priklanim k Oregonu


A přikláněj se dál, dle mého je to jedno z těch nejlepších zařízení, které můžeš dnes sehnat. Přeci jen Koloušovi chybí určité věci a
ani s pamětí na tom není nejslavněji, navíc dotykový displej ... :)
Jsme, coby team, hrdí majitelé Oregona a nemůžeme si ho vynachválit ... Je to otázka názoru, ale stále bych bral Oregon ;)
  • 0
SAKYPAKY team = Garmin OREGON 300, PNA MIO H610+, OLYMPUS E-520, SAMSUNG S5230 Star ; VitoNavigator II 1.3, BeeLine GPS, TOPO Czech 3 PRO

#17 sakypaky

sakypaky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 171 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2009 - 20:13

Jinak není zač, rádi pomůžeme / pomohu ...
  • 0
SAKYPAKY team = Garmin OREGON 300, PNA MIO H610+, OLYMPUS E-520, SAMSUNG S5230 Star ; VitoNavigator II 1.3, BeeLine GPS, TOPO Czech 3 PRO

#18 malcor

malcor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2009 - 20:23

Mel jsem pul roku Colorado a nasel sem s nim asi 100 kesi, nakonec zmoklo a odebralo se do vecnych lovist. Nastesti nestihli reklamaci do 30 dnu takze jsem udelal vymenu za Oregon. A dekuji bohu. Zpatky bych nemenil ani za boha.
  • 0
Přehled bookmarklistů a nejoblíbenějších keší v ČR

Garmin Oregon 300 + Topo Czech 2 PRO, případně HTC Touch HD

#19 Peta85

Peta85

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 63 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2009 - 20:31

Coby keskar-zacatecnik musim tez potvrdit zdejsi chvalozpevy na Oregona. Je to uzivatelsky velice prijemna masinka a za nic jinyho bych ho nemenil. Garmin Oregon - gpska jako hrom! :)
  • 0

#20 bob&bobek

bob&bobek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2009 - 20:35

Teď mě ještě napadá, nedá se tam ten listing vyexportovat jednoduše přes tlačístko "Send to GPS" ?
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka