Přejít na obsah


Fotka

JAk mam postupovat ???


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
23 odpovědí na toto téma

#1 Berudilek

Berudilek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 166 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2009 - 11:46

Zdravim dne 4.2.2009 jsme nasel v jedne schrance GC samozdejme ze jeste nebyl zalogovan tak jsem se koukal copak ma za ukol a prisel jsem na to ze byl naposledy vyzvednut a zalogovan 21.9.2008 !!! Tak ted nevim jak to mam resit tezko budu zjistovat kdo ho potom kam dal pokud si to vubec jeste nekdo vybavi. Chtel bych ale aby se zase dostal do obehu a jeho autor vedel ze se unas nestrati :o)))
  • 0
Asus A632, PocketDrake a GeoSout

#2 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2009 - 12:06

Ahoj. Není zrovna dobré zveřejňovat přímo kód z coinu. Změň ho prosím jen na odkaz na listing nebo na kód v listingu (TBPFWA). A teď k věci. Určitě co nejdřív zaloguj note, že GC žije a je v pořádku u tebe. Pak jsou dvě možnosti... buď chvíli počkat, jestli ho někdo ještě nedologuje i na netu, což by bylo lepší, ale v tomhle případě to vypadá nepravděpodobně. Nevšiml sis, jestli nebyl záznam o vložení v papírovém logbooku? A druhou možností je použít log typu "Grab it from current holder", pak ho nejlépe vložit do cache, ve které jsi ho našel, aby o tu zastávku nepřišel, pak ho znovu z cache vybrat a posunout dál jako normálně. Doporučuju určitě s tou druhou možností pár dní posečkat, pokud je to možné.
  • 0

#3 Bo.T.L.

Bo.T.L.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 042 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2009 - 12:10

Berudilek napsal/a:
Zdravim dne 4.2.2009 jsme nasel v jedne schrance GC ...


První věc, kterou bych doporučil by byla, smazat to trackovací číslo ve svém příspěvku.
Takhle si ten geocoin může kdokoli zalogovat.
Poslední nálezce se dlouhodobě nelogoval na GC.COM.
Zkusil bych ho (jí) kontaktovat.
Jinak lze použít log pro vyzvednutí od aktuálního držitele: Grab it from current holder: ...
  • 0

#4 Berudilek

Berudilek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 166 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2009 - 12:10

Super diky za radu par dni jeste pockam je v papirovem logu a je i v logu kesky.
  • 0
Asus A632, PocketDrake a GeoSout

#5 Bo.T.L.

Bo.T.L.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 042 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2009 - 12:15

Berudilek napsal/a:
Super diky za radu par dni jeste pockam je v papirovem logu a je i v logu kesky.


Ono to s tím logováním a geocoinem nebude tak žhavé. Vlastník geocoinu se taky už dost dlouho nelogoval na GC.COM.
  • 0

#6 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2009 - 12:16

Jestli je záznam o vložení i v internetovém logu, zkus tomu člověku poslat mail, aby zalogoval i vložení coinu. Mohl třeba zapomenout.
  • 0

#7 Berudilek

Berudilek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 166 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2009 - 12:19

No jo toho jsem si vubec nevsiml ale stejne preci ho nenecham potulovat jen tak to se mi nechce. Proste par dni pockam pak ho preberu od posledniho majitele a poslu dal do sveta :o)))
  • 0
Asus A632, PocketDrake a GeoSout

#8 Berudilek

Berudilek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 166 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2009 - 12:22

alkes napsal/a:
Jestli je záznam o vložení i v internetovém logu, zkus tomu člověku poslat mail, aby zalogoval i vložení coinu. Mohl třeba zapomenout.


Jo uz jsem mu ho pro jistotu poslal ale problem je ze pred cca pul rokem ho nekdo vyzvednul dle jeho posledniho logu a do kesky ho dal nekdo uplne jinej. Takze predpokladam ze se takhle potuluje uz delsi dobu :o(((

Napsal jsem pro jistotu oboum :o))
  • 0
Asus A632, PocketDrake a GeoSout

#9 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2009 - 12:24

Ok. Ještě si prosím zedituj svůj první příspěvek v tomhle vlákně a smaž z něj to trackovací číslo. V pravém horním rohu příspěvku je tlačítko edit. Klikni, přepiš číslo a klikni na "uložit".
  • 0

#10 Berudilek

Berudilek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 166 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2009 - 12:26

alkes napsal/a:
Ok. Ještě si prosím zedituj svůj první příspěvek v tomhle vlákně a smaž z něj to trackovací číslo. V pravém horním rohu příspěvku je tlačítko edit. Klikni, přepiš číslo a klikni na "uložit".


Hotovo a muzu se z vedavosti zeptat proc je to lepsi ???
  • 0
Asus A632, PocketDrake a GeoSout

#11 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2009 - 12:31

Super. Dík. Jinak se totiž najde spousta lidí, kteří zahlédnou trackovací kód jenom takhle na netu a začnou si coin logovat, aniž by ho někdy měli v ruce. Může to sice znít divně a nepravděpodobně, ale je to tak. Nezveřejňování trackovacích kódů je jedním z řekněme pravidel slušnosti při nakládání s TB a GC. Možná je i někde napsané jako oficiální pravidlo, to teď nevím.
  • 0

#12 Berudilek

Berudilek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 166 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2009 - 12:33

Aha tak to me opravdu nenapadlo ze tohle nekdo dela :o)) Jsem zatim slael zacatecnik uz dva roky dost dlouho na to nebyl cas, ale mam kliku ze to beru porad jen jako skvelou hru :o))) Vickrat uz se to nestane :o))
  • 0
Asus A632, PocketDrake a GeoSout

#13 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2009 - 12:35

Protože trackovací číslo na GC či TB slouží k ověření, že dotyčný kus skutečně fyzicky máš. Pokud ho prozradíš, najde se spousta lidí, kterří si ho zalogují jen tak a nadělají v tom akorát zmatek. EDIT: čtu a píšu pomalu :)
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#14 ty,ty,ty & familly

ty,ty,ty & familly

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 298 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2009 - 13:33

hurá, mám radost za majitele, protože ten GC byl naposled v mé kešulce :D
  • 0
ty,ty,ty a golfy

#15 ty,ty,ty & familly

ty,ty,ty & familly

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 298 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2009 - 13:45

jo a tu geofredku bych se snažil kontaktovat, vypadá fakt dobře:D:D:D
  • 0
ty,ty,ty a golfy

#16 DreamR

DreamR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2009 - 21:19

Ahoj, mám problém s tím, že jsem v kešce našel geocoin a přitom nebyl na webu ani v logu zapsán, že se tam nachází. Možná nějaký začátečník nevěděl, že je to trackovací předmět a udělal trade. Bohužel nevím, jak zjistit další info o geocoinu. Je možné nějak pomocí kódu na minci zjistit jméno a kde by se měla nacházet? Rád bych ji poslal dál do oběhu.
  • 0

Garmin eTrex 30 TOPO Pro 2015 + Tempe senzor + Premium Heart Rate monitor; Lenovo P70; Nikon D5100; geobike Kelly's Scarpe


#17 Crocky

Crocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 477 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2009 - 22:09

No jasně, na http://www.geocaching.com/track/ do políčka Enter the Tracking Number of the Item dáš to číslo, které je na coinu vyraženo a jsi na jeho stránce (tedy po stisknutí Track) ;);)

  • 0

#18 cz.mikes

cz.mikes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2009 - 22:12

Trackable items - Enter the tracking number of the item (vyplníš kód) - track ( byl jsem pomalejší)
  • 0

#19 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2009 - 22:35

DreamR napsal/a:
Ahoj, mám problém s tím, že jsem v kešce našel geocoin a přitom nebyl na webu ani v logu zapsán, že se tam nachází. Možná nějaký začátečník nevěděl, že je to trackovací předmět a udělal trade. Bohužel nevím, jak zjistit další info o geocoinu. Je možné nějak pomocí kódu na minci zjistit jméno a kde by se měla nacházet? Rád bych ji poslal dál do oběhu.

Taky bych nějakou rozumnou dobu počkal, jestli se předešlý nálezce ještě nezaloguje. Občas chvíli trvá než se člověk dostane k netu a nemusí to být ani začátečník.
Pokud se tak nestane, tak přichází na řadu log Grab it from somewhere else. Většinou se ale vyplatí nespěchat.
  • 0

#20 Kaccka

Kaccka

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2009 - 8:16

alkes napsal/a:

DreamR napsal/a:
Ahoj, mám problém s tím, že jsem v kešce našel geocoin a přitom nebyl na webu ani v logu zapsán, že se tam nachází. Možná nějaký začátečník nevěděl, že je to trackovací předmět a udělal trade. Bohužel nevím, jak zjistit další info o geocoinu. Je možné nějak pomocí kódu na minci zjistit jméno a kde by se měla nacházet? Rád bych ji poslal dál do oběhu.

Taky bych nějakou rozumnou dobu počkal, jestli se předešlý nálezce ještě nezaloguje. Občas chvíli trvá než se člověk dostane k netu a nemusí to být ani začátečník.
Pokud se tak nestane, tak přichází na řadu log Grab it from somewhere else. Většinou se ale vyplatí nespěchat.

Mam ten stejny problem. Jak dlouho cekat na predesleho nalezce? On si zalogoval-discovered it, ale zadny zapis odkud ho vyzvedl a kam vlozil nikde neni. Chtela jsem ho uz posoupnout za 2 dny pres hranice, ale takto se bojim, ze uz to nestihnu :-( Misto toho je v kesi logovan uplne jiny TB :-( Mam si lognout alespon discovered it? Nebo cekat? Dekuju za odpovedi.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama