Mega-Event Cache

Z GeoWiki
Verze z 29. 1. 2020, 22:04, kterou vytvořil imported>KulisekW
(rozdíl) ← Starší verze | zobrazit aktuální verzi (rozdíl) | Novější verze → (rozdíl)
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Typy cache
Tradiční Cache
Multi-Cache
Mystery Cache
Earthcache
Letterbox hybrid
Wherigo Cache
Virtuální Cache
Webcam Cache
Lab Cache
Event cache
CITO event
Mega-Event cache
Giga-Event cache
GPS Adventures Maze Exhibit
Community Celebration Event
Groundspeak Headquarters
Groundspeak Lost and Found Celebration
Groundspeak Block Party
Lost and Found Event Cache
Project A.P.E. Cache
Locationless Cache
NGS Benchmark
Nová ikonka mega-eventu

Mega-Event cache (též ME cache či jen ME) je obdoba běžného eventu, ovšem v mnohem větším, zpravidla mezinárodním rozsahu, kde se předpokládá účast více než 500 účastníků.

Tento typ eventu nelze vybrat z nabídky při zakládání listingu. Pro získání statutu ME je buďto nutno jej předem konzultovat s příslušným reviewerem, respektive Groundspeakem (může být zveřejněn až jeden rok před datem konání), anebo uspořádat akci, na níž se přihlásí pomocí Will Attend dostatečný počet hráčů a do doby osmi týdnů před konáním odeslat žádost na Groundspek. Dříve bylo možné zažádat o udělení statutu mega-eventu i zpětně při doložení účasti více než 500 lidí, ale tato možnost již dnes neexistuje.

Pokud uvažujete o vytvoření takové cache, seznamte se nejprve důkladně s pravidly!

Mega-eventy v ČR

Prvním českým neplánovaným mega-eventem se v prosinci roku 2009 staly Geoskořápky (GC2055M), které v červnu následujícího roku následoval první plánovaný mega-event PRAGeo Games (GC1XXXXK). Každoročně se v ČR koná zpravidla několik mega-eventů, přičemž některé z nich jsou již tradiční a opakují se každoročně (Geoskořápky od roku 2009, Terezínské hry od roku 2013). Celkově bylo od prosince 2009 do ledna 2020 na území ČR publikováno 35 mega-eventů.

Externí odkazy

https://www.geocaching.com/plan/lists/BMWAD8 - Bookmark všech mega-eventů v letech 2005-2013